Автор Тема: Crystal Red Shrimp  (Прочетена 134327 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен MeTogu

• говорещия с риби
  • Член+ на форума към БАЕ
  • Публикации: 2 646
Re: Crystal Red Shrimp
« Отговор #450 -: 07.04.2018г 13:01ч »
И при мен имаше пауза повече от месец. Вече бебоците са на лице. Имам на 50 дребуса от 3 или 4 женски, като още 2 не са пуснали хайвера. А колко има И ще които не виждам не се знае.

Публикациите са слети: 07.04.2018г 13:01ч

Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Неактивен MeTogu

• говорещия с риби
« Отговор #451 -: 01.05.2018г 19:07ч »
Бялата скарида се оказа женска. Вече с хайвер.

Неактивен VDO

• Публикации: 1 208
    • celestialpearldanio.com
« Отговор #452 -: 17.05.2018г 21:09ч »
Моите две чисто бели изчезнаха ,но се надявам да се появят други,вече виждам доста женски с хайвер и отделно излюпили се малки,нещата потръгнаха и при мен отново

Неактивен MeTogu

• говорещия с риби
« Отговор #453 -: 16.06.2018г 19:07ч »
Ето ги моите бебета от бялата. Видях поне 5.

Неактивен buchkata

• Публикации: 325
« Отговор #454 -: 08.07.2018г 14:02ч »
Вчера поснимах малко мойте black cristal.Много трудно и бавно успях да селектирам качествено стадо от тях,но мисля,че най-накрая успях.

Неактивен MeTogu

• говорещия с риби
« Отговор #455 -: 24.07.2018г 13:01ч »
Преди 2 месеца купих храна от румънски сайт. Много я харесват. Улавят я в движение и се събират на големи камари. И така успях днес да поснимам и аз малко бели.

Неактивен stoyank

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 26
    • За Любопитковци
« Отговор #456 -: 16.10.2018г 17:05ч »
Здравей,

Колко често подменяш грунда на скаридите и добавяш ли някаки соли /минерали ? - четох че на Флувал са добри но в София където и да се обадя нямат налични.

Поздрави!

Моите две чисто бели изчезнаха ,но се надявам да се появят други,вече виждам доста женски с хайвер и отделно излюпили се малки,нещата потръгнаха и при мен отново

Риба се лови в мътна вода!
Моите декоративни рибки

Неактивен MeTogu

• говорещия с риби
« Отговор #457 -: 16.10.2018г 17:05ч »
Аз имам вече 5 чисто бели.

Неактивен stoyank

• Член на форума към БАЕ
    • За Любопитковци
« Отговор #458 -: 17.10.2018г 13:01ч »
MeTodu,

Браво!

Разглеждах други твои снимки на едните грундът ти е черен (предполагам активен) на другите розов - нещо кварцово може би - преди си гледал само с чешмяна - в момента слагаш ли осзмозна вода? ако да с каква химия я третираш за да се минерализира, или си само на чешмяна ?
Моите декоративни рибки

Неактивен MeTogu

• говорещия с риби
« Отговор #459 -: 17.10.2018г 18:06ч »
Мерси колега.
Грундовете са специални за скариди поръчани по Интернет.   Не слагам осмозна вода. Изцяло с чешмяна правя всичко. Началото беше трудно. Да при викнат от осмизна към чешмяна. Сега всичко е наред. Важна според мен е и храната за самия цвят на скаридите. Това е моето наблюдение.

Неактивен stoyank

• Член на форума към БАЕ
    • За Любопитковци
« Отговор #460 -: 17.10.2018г 22:10ч »
Освен грунда някаква химия слагаш ли - соли или минерали.

И колко често подменяш грунда? И как става смяната махаш всичко и добавяш нов или само добавяш грунд към стария?

Благодаря предварително.

Моите декоративни рибки

Неактивен MeTogu

• говорещия с риби
« Отговор #461 -: 18.10.2018г 00:12ч »
Не ползвам никакви химия или добавки. Грунда си го плана като правя рестарт на аквариума. Ползвам си същия. Рестартирам предимно и само заради появата на планария.
Слагам само чиста чешмяна хамбурска вода.

Неактивен stoyank

• Член на форума към БАЕ
    • За Любопитковци
« Отговор #462 -: 18.10.2018г 10:10ч »
Благодаря за информацията,
Да сподела и моя скромен и за сега не най-сполучлив опит.

Първо за грунда (Environment Aquarium Soil Купих) - човека от който го купих ( вивариум център от пловдив) изрично ми каза да не го мия. Същото пише и на опаковката тъй като е активен и по този начин му се губят "съставките" (напрактика няма съставки а било йонообменна смола), които абсорбират вредните вещества.
Предполагам под плакнене имаш предвид в източената вода в аквариума.

Въпросът е че след като е активен грунда то следователно след време активността свършва и трябва подмяна, като ги разпитвах ми казаха да си меря пх, когато падне да го сменям и че при стабилна среда нямало нужда от честа смяна. Даде пример с пловдив, че ако не ползва осмозна вода с тамошната ще трябва да го сменя на 6 месеца иначе година и половина две издържа с осмотична, която задължително се реминерализира.

Другото нещо което ми казаха че грунда минимум 3,5 см за по-голяма колония 5 см грунд трябва, не съм сигурен на кой бяха но тук видях снимки с грунд 1-2 см на око ми изглеждаше.

Така сега за опита ми с кристалните скариди:

Преди година може би беше си купих 6 броя - имах 3 бебета от тях, но зимата за съжаление се счупи китайския нагревател и всички умряха от прегряване - по принцип не купувам евтина техника, но за беля не смених нагревателя (вече съм с eheim - и да се счупи просто спира да топли а не прегрява водата ) - въпреки че тези скаридки си живеят и без нагревател...

След това купих още 6 след месец може би но явно параметрите се бяха развалили - и те умряха, сега от 2 месеца имам нови 6 една умря веднага и с 5 се гледаме вече 2 месеца на работата ми, като нещо не ми изглежда добре добавям малко грунд и ми се струва че веднага живат, преди сменях по 1 път на седмица около 20% процента от водата сега съм решил да смням 2 пъти в седмицата по 10% приблизително.

Вчера смених малко вода онзи ден прибавих малко грунд и сега изглеждат много добре скаридите:

Моите декоративни рибки

Неактивен MeTogu

• говорещия с риби
« Отговор #463 -: 18.10.2018г 12:12ч »
Сега да споделя и моя начин на употреба.
Дебелината на грунда в аквариума ми е около 1.5 -2 см. Само преплакнат преди оставяне в аквариума. Сифонирам един път в месец. и доливам с престояла вода 1 ден. По моя преценка е около 25 максимум 30% подмяна на водата. И това така около година. След това рестартирам аквариума и подменям грунда с такъв който си е почивал. Преплаквам да се поизбистри водата, оставям да изсъхне и отива да почива под леглото в кофа. Преди 2 години като започнах със скариди живели в осмозна вода. Преместени в аквариум с чешмяна. От около 24-25 скариди имах само една жертва за една седмица. Взех решение да не слагам осмозна вода. Проблем имаха с адаптирането малките скаридки. За първите 6 месеца имах 2-3 скариди с хайвер от които имах не повече от 10 бебета. Сега съм забравил кое поколение вече се люпи в чешмяна вода и са толкова адаптирани, че смея да твърдя ,че оцеляват почти 100%. Забелязвам също  така и голям напредък с цветовете. Както се вижда имам даже и доста чисто бели. Не мога да кажа на кое се дължи, но определено нямат проблем с чешмяната вода в Хамбург. На последната снимка съм направил опит да снимам в общ план малко от последните бебета, вече на 2 седмици. Стъклото е малко мръсно , но не мога да рискувам с магнита да почистя за да не повредя някое бебе. Това ще стане след още месец, когато ще бъдат преместени в големия аквариум.

Публикациите са слети: 18.10.2018г 12:12ч

Неактивен stoyank

• Член на форума към БАЕ
    • За Любопитковци
« Отговор #464 -: 18.10.2018г 13:01ч »
В първия аквариум белият грунд кварцов пясък ли е, или е активен някакъв ?

Във втория където са кристалните значи освен грунда нищо друго - нито минерален камък на ширакура например, нито някакви листа или кокосови черупки четох, че някои слагат ?

А защо всяка година рестартираш? - и от тази почивка на грунда той се възстановява" ли по някакъв начин ? - честно казано не намирам логика грунд да може да се възстанови - разбира се допускам всякаква възможност защото не съм наясно...
Моите декоративни рибки