• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 18:10

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Cambarellus Montezumae vs. Кубински рак

Започната от mojiganga, 10.05.2010 21:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mojiganga

Я кажете какви са ви предпочитанията?
Кой рак е по- атрактивния?
Кой е по- лесен за отглеждане?
Кой е по- малко агресивен?
Могат ли тези раци и семействата им да делят общ аквариум?
Ако имат възможност (голям камък/дърво) излизат ли извън водата?
Благодаря на всички за вниманието и отделеното време.
Бих желал да пишат в темата само сериозни хора с опит или други без опит (но пак сериозни)  *privet*

tomatomov197

  Ако имаш това в предвид под кубински рак Procambarus cubensis  по- добре вземи Cambarellus Montezumae.  Кубинските стават 10см. и ровят, къртят и са агресивни, това съм го чел, докато другите са безпроблемни.  Cambarellus Montezumae- от тези имам, а за другите съм чел само *DRINK*
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

bluefire

Монтезумето  според мен е перфектен  малки размери , мирен , лесно се гледа  имам и някакви кубинци(до колкото знам е син кубински рак )  ама нещо не ме кефят  по големи по мудни 

mojiganga

Да попитам възможна ли е комбинацията Macrobrachium red claw и Red chery  в общ аквариум?
Черитата ще се множат ли или не?

bluefire

принципно да  но пак зависи колко бройки  и как ще е направен аквариума,  но трябва да знаеш че ще има  и жертви няма как  :-D

zambo

Комбинацията кубински рак и Камбарелус монтецумае е почти невъзможна . Кубинските раци ще унищожат всички обитатели  , до които се докопат ,както и растенията в аквариума .
Цитат на: mojiganga - 07.06.2010 17:38

Да попитам възможна ли е комбинацията Macrobrachium red claw и Red chery  в общ аквариум?
Черитата ще се множат ли или не?
Трудна комбинация . Макробрахиумите също са упостошители . Ако обаче аквариума е много добре залесен и има много укрития , черитата имат теоретичен шанс за оцеляване .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

mojiganga

Цитат на: zambo - 07.06.2010 20:15
Комбинацията кубински рак и Камбарелус монтецумае е почти невъзможна . Кубинските раци ще унищожат всички обитатели  , до които се докопат ,както и растенията в аквариума .Трудна комбинация . Макробрахиумите също са упостошители . Ако обаче аквариума е много добре залесен и има много укрития , черитата имат теоретичен шанс за оцеляване .
А като гледам при теб живеят камбарелус + ред чери и ириатерина вернери. Пак ли комбинацията изисква укрития и здраво залесяване?

zambo

Самите рачета и скариди го изискват .За да се чувстват сигурни им трябват укрития .  Ириатерините не са враждебни риби и не създават проблеми .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

tomatomov197

  Аз в общия имам освен рачета и скариди и 20 вида риби, но е джунгла и не забелязвам проблеми. Друг е въпроса, че някои видове скариди ги виждам веднъж на няколко дни.
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

ivotri

Кубински рак съм гледал, но е агресивен дебне рибите и ги убива. Оставих аквата, защото бях на море и имаше само глави на риби като се върнах, явно те не са толкова вкусни. Жертвите бяха една златна и 2 трихогастера :-D

Similar topics (5)

54981

Публикации: 2
Прегледи: 1677

35

Започната от NikolaV


Публикации: 11
Прегледи: 8467

8765

Публикации: 13
Прегледи: 7821

51860

Публикации: 34
Прегледи: 13524

13181

Публикации: 1
Прегледи: 3827