• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 03:31

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Азиатска филтърна скарида

Започната от FHM, 11.02.2009 21:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

FHM

Искам да попитам с какво точно се хранят тези скариди ?

botan

С хранителните частички които филтруват от водата.

FHM

Да не отварям нова тема ще си пиша в мойта си  :-D , та въпроса е една от скаридите ми си смени кожата това какво означава .

Лора

В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

_777_

Скаридата си сменя "кожата" когато расте! :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.org%2Frg38pb2jt%2F24_05_15.jpg&hash=6f97fcaa79676235e44de93c1abe16d6edfa3739

barabata

Мисля че това не е съвсем точно. Да сменя си кожата когато расте, но понякога си сменя и кожата при промяна на околната среда. Примерно купуваш си ги и си ги пускаш в аквариума си и за 1-2 дена си сменят кожите. Когато направиш по-голяма смяна на водата или ги преместиш в друг аквариум пак си ги сменят.

Отделно при мен ги бях пуснал в един аквариум за подрастващи и гледах как след всяка смяна на кожа като че ли се смаляваха и ги преместих в аквариума за големи където имаше малко по-друго хранене и не обирах остатъците та им оставаше някаква храна.

Предполагам че говорим за Atyopsis moluccensis ?
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

FHM

Да точно за тези Atyopsis moluccensis  става въпрос те са при мен от около 3 седмици и за пръв път видях кожа от скарида .

Similar topics (5)

177

Публикации: 2
Прегледи: 2823

38051

Публикации: 15
Прегледи: 6938

59248

Публикации: 3
Прегледи: 3773

46099

Публикации: 7
Прегледи: 3944

52904

Публикации: 19
Прегледи: 7827