• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 08:10

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Atya gabonensis и Cambarellus texanus

Започната от Славейко, 04.10.2015 14:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Славейко

Привет.
От четири дни имам скаридата, около 4-4,5см е, рачето е от 3 дни, размер около 2-2,5см. Днес бях неприятно изненадан да видя скаридата по гръб, приклещена в кьошенце до бърлогата да рака, той самият самият беше върху нея. Четох, че рачето не е проблем за риби и растения, със скаридите как стоят нещата? Може ли интересите му да са в кулинарната област или просто си пази територията? Засега отхвърлям възможността да е палав и да не подбира.
В същия аквариум има бамбукова скарида, двойно по-едра от африканската, възрастни аманови и червеноноси, разбори и дребни тетри като цяло.

jabeto

Най-вероятно не са и понесли условията в аквариума ти.Рачето сигорно е започнало да я яде след като е умряла.В профила на тази скарида пише,че трябва да се отглежда в стабилни аквариуми(като среда)стартирани преди поне 5-6 месеца.Аз лично имам само черита и някоя като даде фира другите я изяждат,така че сигурно е нормално рачето да я изхруска след като е умряла.Също така пище ,че трябва да се гледа в аквариум около 100 литра и нагоре твоят колко е ?

Славейко

Извинявам се, не бях достатъчно ясен. Скаридата не е умряла. Бръкнах в аквариума да прогоня рачето, то хукна на една страна, скаридата на друга. Сега се е свряла между листата на анубиас нана на един корен. 2-3 часа нищо не правеше, най-много да смени укритието. Гледам, че сега плахо посяга с ветрилата.
Аквариумът е 190л, реално към 160. Този е от 7 месеца, грунда е от стария. Общо взето добре, няма водорасли. 

Similar topics (5)

20041

Публикации: 38
Прегледи: 22117

51860

Публикации: 34
Прегледи: 13547

25691

Публикации: 9
Прегледи: 7205

32179

Публикации: 1
Прегледи: 4374

18812

Публикации: 25
Прегледи: 12818