• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:20

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

amano zoe

Започната от danielm, 13.11.2014 08:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

danielm

amano zoe

danielm

3 дни след прехвърлянето им в солена вода 33 промила няма оцелели ларви.
Водата вече е на 25 промила и чакам следващото люпене, което трябва да се случи всеки момент.
До седмица чакам и трета бременна, която трябва да роди. Ако не стане и на 25 промила ще пробвам и на 20.

tonino

18.11.2014 10:07 #2 Last Edit: 18.02.2018 17:49 by tonino
...

danielm

Цитат на: tonino - 18.11.2014 10:07
Ако са умрели на третия ден причината не е солеността на водата. Аерация, осветление, храна?
Съществената смъртност беше още през първите 24 часа, като само няколко щъкаха следващия ден.

Иначе за инфо:
Осветлението е силно и свети 24 часа.
Храна - водата е с доста водорасли, направо е зеленикава ... което е свързано и с горното. Имам и храна от водорасли за артемия.
Аквариумът е с вграден съмп (смуче през цялото дъно), като водата преминава през 5 прегради. Потокът е разделен за по-малко течение, като едната част влиза в аквата и движи повърхността, а другата се завърта пак през съмпа. Т.е. биофилтрацията трябва да е доста добра, както и аерирането.
Ако се сетите обаче, че пропускам нещо ... все пак соленото ми е доста далечно.

tonino

18.11.2014 12:23 #4 Last Edit: 18.02.2018 17:49 by tonino
...

danielm

19.11.2014 08:54 #5 Last Edit: 21.11.2014 08:51 by danielm
Ларвите се хранят с фитопланктон.
Аквата е стартирана преди доста време, като теста преди пускането на ларвите не засече никакви нитрити и нитрати. Част от водата за стартирането беше от туба, която имам повече от 2 години ... когато правих първите опити.
Аквата е до прозореца, разделението на съмпа към слънцето е с водораслов филтър. В началото на лятото добавих малко макро за развитие на водораслите, от тях не беше останало явно нищо.

P.S. Днес вече се излюпи новото поколение зое, а майката която роди в клипчето е отново с хайвер. Не мога да повярвам, че повече от 1/2 година чаках да забременеят и резултат нямаше, а сега всички са бременни. Предполагам е от падането на температурата след края на лятото.
Ако не стане на 25 и на 20 промила ще пробвам в малка аква както пише tonino. В нея обаче означва, че минаваме изцяло на купешка храна.
Ето и снимка на блатото:



Публикациите са слети: 20.11.2014г 12:12ч

ter

Публикациите са слети: 21.11.2014г 07:07ч

Dancing zoe

Публикациите са слети: 21.11.2014 08:51

Трети ден в солена вода.
Ларвите видимо не са пораснали и бройката им продължава да намалява.

danielm

След сутришното клипче вече има само няколко.
Явно проблема не е в сллеността.

petko

Каква дестилирана вода ползваш?

Борис Христов

Аз съм опитвал при соленост от 20 до 35.Най-дълго съм задържал зойта до 14-ят ден при 30ppm.След това всичко лека-полека започва да измира, до още максимум седмица, но определено растяха ,което означава, че не липсата на храна е проблем.
Имaм и снимки, ще кача когато мога, че на мястото на което съм в момента нета на ми разрешава.


Nikiengi

Соленост - 20-22 промила, стара вода (аквариум на около месец с дестилирана вода и рифова сол) само с обикновена гъба и едва движещи се мехурчета въздух, храна - Ликузел и 100% Спирулина на прах. Другото го пише там, дето ми прати линка. Осветлението не се спира през цялото време. И най-важното - много късмет!  :-D

Борис Христов

Цитат на: Nikiengi - 22.11.2014 00:52
Соленост - 20-22 промила, стара вода (аквариум на около месец с дестилирана вода и рифова сол) само с обикновена гъба и едва движещи се мехурчета въздух, храна - Ликузел и 100% Спирулина на прах. Другото го пише там, дето ми прати линка. Осветлението не се спира през цялото време. И най-важното - много късмет!  :-D
Nikiengi ти успявал ли си да ги ''докараш'' до зрели екземпляри?


danielm

Моя татко е от на Ники поколението.
Дълго си мисмех, че е вече стар и затова не може да си свърши работата.

Nikiengi

Цитат на: Bobby_Bobby - 22.11.2014 11:05
Nikiengi ти успявал ли си да ги ''докараш'' до зрели екземпляри?

Да, още са живи всички до една, е поне тези, които са при мен.  :-)

Борис Христов

Браво!!!:)Супер!!!А колко успя да отгледаш до възрастни скариди?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Nikiengi

Ми нали това казвам, вече са на по 2 години, даже редовно са с хайвер, и сега имам 5 пълни и готови. :-)

Similar topics (1)

52482

Започната от danielm


Публикации: 0
Прегледи: 1820