• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 07:22

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Съжителство между видове скариди?

Започната от undertaker_21, 20.03.2012 16:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

petko

Един път съм ставал свидетел на подобна борба.Направо се стреснах,че чак бръкнах в аквариума да ги разтърва.Бяха от една цветова вариация.Нямаше последствия от това боричкане.
Иначе и при ухажването става нещо като борба.

gebo777

И аз често съм ставал свидетел на такива битки, особено в по-гъсто населен скаридарник - приемам ги за нещо нормално, не съм забелязвал да има някакви последствия. Всъщност едва ли има вид в природата, при който мъжките да не се бият... :-) Що се отнася до скаридите, битките са най-атрактивни при кардиналите - снежнобелите им "ръчички" се виждат много ясно и страшно напомня на боксов мач :-)
ТИ ПОЧЕРПИ ЛИ НЯКОГО ДНЕС ?!?

ARTU73

Още преди пет месеца заселих 6 ред черита, после аквата ми обрасна с водни растения плюс добавени други обитатели (златен трихогастер, 5 неончета, две розови данио, четири галаксита, два ансциструса. Черитата станаха неоткриваеми - тук-таме виждах не повече от три наведнъж след смяна на вода. Преди два месеца пуснах зрели жълти скариди около десетина. За съжаление през две седмици намирах труп на жълта скарида, а веднъж и опашка от ред чери. Зрели жълти скариди не съм виждал почти три седмици. Аквариума е тридесет литров Hailea. Днес изненадващо видяхпокрай три ред черита и едно мъничко жълто скаридче - не по-голямо от 1 см. Та вероятно си съжителстват добре, щом има данни и за поколение.

BatV

Те реално са един вид скариди - neocaridina heteropoda, просто различна цветова варияция, така че няма повод да не съжитестват добре. *DRINK*
Тези обаче "златен трихогастер, 5 неончета, две розови данио" значително намаляват популацията.  *MODERATOR*

ARTU73

Не съм забелязал да гонят възрастните.

BatV

Възрастните - не, но на малките не им прощават със сигурност. ]:->
И аз не забелязвам скариди да влизат през смукателя, но като чися филтърът - 30бр. вътре.
От тогава с мрежичка и няма проблем.

Similar topics (5)

13668

Публикации: 5
Прегледи: 41349

48023

Публикации: 12
Прегледи: 5863

54397

Започната от Caxapa


Публикации: 10
Прегледи: 4934

28502

Публикации: 13
Прегледи: 5211

45579

Публикации: 4
Прегледи: 3077