• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 11:29

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Съжителство между видове скариди?

Започната от undertaker_21, 20.03.2012 16:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bat

А Сакура и Чери, дали могат да си съжителстват?
Бях си взела 6 скаридки Сакура, от които незнайно защо ми останаха само 2. останалите 4 така и не разбрах какво се случи с тях.
Сега си взех 15 страхотни Черита от Сандро, обаче като се разщъкаха в аквариума, скаридките Сакура се покриха в дън земя, макар че са 3 пъти по-големи от Черитата, и още не са се показали.
Има ли за какво да се притеснявам за Сакурата?

ivotri

Няма за какво да се притесняваш.

Асен Евгениев

Няма да ги бият, само ще ги таковат. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

bat

Те да ги таковат лошо няма да им е  :-D. Няма да им вадят очите я.
Просто ми стана странно защо Сакурата се кашираха някъде и никакви ги няма от 1 час.

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

gopin

Сакура и чери са едни и същи скариди. Не се ядосвай :-)

Vivarium Center

Цитат на: gopin - 07.02.2013 21:35
Сакура и чери са едни и същи скариди. Не се ядосвай :-)

Именно, цветови форми на един и същ вид скарида. Sakura идва от японски и означава черешов цвят.

Electro fish

Питах в един магазин дали комбинацията между раци и скариди става ,но ми отговориха че раците си похапвали скариди ,така че ще оставя раците за друг аквариум

Caxapa

Темата е за съжителство между видовете скариди. Иначе за раци и скариди има комбинации в които се погаждат.  Тези от магазина да се уточнят кои точно раци  не се спогаждат със скариди. Но така се измества питането в темата.  ;-)


grivata

Цитат на: trupai - 21.03.2012 09:10
При мен си живеят близо две години заедно. Първоначално пуснах 5 аманови и 5 черита. В момента са 4 огромни аманови скариди, които постоянно са с хайвер и десетки черита. В аквариума има и риби - шоколадови гурамита, галакси, стифодон и севелии. Съжителстват без никакъв проблем. Само галакситата редуцират броя на новоизлюпените черита. :-)

А дали е възможно коридорасите също да редуцират броя на новоизлюпени черита ...?

180л, 100/45/40

Pseudotropheus elongatus mpanga
Pseudotropheus saulosi Coral Red
Melanochromis Auratus
Ancistrus

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.org%2F8qgsom52f%2F20131115_120933.jpg&hash=7feae3ac4434990f61b3755d3f6296fd63e07141

gebo777

Мисля, че няма риба, която да откаже такова мезе като новоизлюпена скарида... :-) Друг въпрос е, че някои риби съзнателно ги издирват, за да ги изядат, а някои (най-вече дънните) си похапват, ако просто някоя им се завърти край устата, докато си ровят. В този смисъл аз лично съм виждал и коридораси, и анциструси, да си хапват скаридка, но както казах това е инцидентно и реално не влияе на една здрава популация.
ТИ ПОЧЕРПИ ЛИ НЯКОГО ДНЕС ?!?

Caxapa

Дали е точно съжителство или някаква видова натърпимост а може би си имам "бабаити" в новото аквариумче е все още  в процес на проучване. Та случката" На няколко пъти вече забелязвам борба..буквално борба между Жълтури и Сакури.  Кои точно не съм забелязал и кой започва кавгата но е в процес на изясняване.  Борбата е кратка-хм..около 10 секунди  като понякога се атакуват повторно докато една от тях напусне полето на битката и се завре в противоположен ъгъл. На някой случвало ли му се е подобно нещо и има  ли обяснение за това?

petko

Да нямаш разгонена женска.Тогава става весело.

Caxapa

Колко весело да става като изглежда, че ще си скъсат главите? Буквално се борят за надмощие според мен. Ако ще е ухажване и тинтири-минти си е доста хард тогава.  При рачетета разгонените правеха друго...  :-P

Similar topics (5)

29574

Публикации: 7
Прегледи: 7274

10088

Започната от mistar_ti


Публикации: 12
Прегледи: 8847

55426

Публикации: 78
Прегледи: 39122

7135

Публикации: 4
Прегледи: 6004

43455

Публикации: 1
Прегледи: 2378