• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 21:24

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

С кои риби могат да се гледат скариди

Започната от stividji, 20.01.2009 09:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stividji

Здравейте, искам да попитам с какви риби могат да се гледат скариди при наличие на растения (явански мъх и т.н.) става въпрос за red cherry

pe6o_hristov

преди 5 дена пуснах 3 скариди при 2 хелера
от тогава не съм ги виждал

zambo

Списъкът е доста голям и да се изброят едва ли ще е удачно .
Анциструси , коридоруси , отоцинкуси , дребните атерини , с тези имам опит .
Всички риби с малки уста не са заплаха за големите черита , но новородените са вкусна и полезна закуска . Ако пуснеш риби при черитата ще ти намалее поколението .
Все пак кажи кои видове имаш предвид
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

stividji

Живородки ( гупи,хелери и молинезии), или неони, или кардинали

zambo

При наличието на мъх в аквариума големите ще си живеят , но много от малките няма да имат шанс с тези риби .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Лора

Риби при черитата се пускат главно за да регулират поколението им. Защото се въдят като хлебарки. Ако искаш да имаш 20-30 черита при рибите, най добре отдели скаридките, да се размножат на спокойствие, след като постигнеш желаната бройка (разбира се, ако не е с цел търговия) ги върни в аквариума с рибите. Ако пък ти е жал за малките, гледай ги отделно.
Иначе е желателно рибите да са с малки усти, както е казал колегата zambo, за да не станат големите жертва на някоя рибка.
Расборите и неоните, са идеални за тази цел. При мен скаридките съжителстват с 5 платички, само бебетата не оцеляват.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

bobynfs

Цитат на: stividji - 20.01.2009 10:31
Живородки ( гупи,хелери и молинезии), или неони, или кардинали

От личен опит ще и кажа как стояха и как стоят в момента при мен нещата. Значи аквариума е около 23 литра има доста места за криене и мъха и в началото гледах само черита и се навъдиха доста после пуснах 10 малки анциструси около 2,5см и 10 Коридораси Джуджета и нямаше проблеми, малките си плуваха без да се притесняват от тия 2 вида риби и от няколко дена имам неонки с големина около 2 см. в аквариума и вече малки скариди няма. Единствените екземпляри от малките който останаха са 4-5 саридки около 6 мм но забелязах, че и тях ги закачат. Така че каквито и живородки да имаш или други риби от размерите на неонките забрави за поколение. Успех  *THUMBS UP*  :-D


Най-добрия вариант за мен е черита и Коридораси Джуджета така ще могат да се размножават и 2-та вида и за начало може да пусниш няколко малки анциструса около 2 см да чистят дъното от акотата на скаридите и след това като попораснат да ги смениш с други малки. Това е моята препоръка  :-) и мисля скоро да се отърва от неоните
2013 New Styling....................................................
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg59%2F1349%2Fsfbz.jpg&hash=b1a274cbf7d918f52ce4bde7ba05994c3cf6f493
Видео на моя АКВАРИУМ *fish
200л.100x50x40, филтър Sera Fil 900, СО2 с мая,
осв.2x2 бр.90см Sylvania Aquastar & Grolux.

stividji

явно ще се откажа от скаридите и ще си търся неонки

bobynfs

Цитат на: stividji - 20.01.2009 12:29
явно ще се откажа от скаридите и ще си търся неонки

Може и да не се отказваш тази комбинация дето ти я казвам не е лоша!.. коридорасчетата са доста интересни рибета плуват в средната част на аквариума и по дъното когато си търсят храна и скаридките като станат доста и се оцветят добре всичко става супер. Колко литров е аквариума ?
2013 New Styling....................................................
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg59%2F1349%2Fsfbz.jpg&hash=b1a274cbf7d918f52ce4bde7ba05994c3cf6f493
Видео на моя АКВАРИУМ *fish
200л.100x50x40, филтър Sera Fil 900, СО2 с мая,
осв.2x2 бр.90см Sylvania Aquastar & Grolux.

stividji

Аквариумът е 26л , смятам да гледам неони или кардинали+сомчета или скариди+живородки(черна молинезия)
искам да попитам,но не искам да отварям нова тема, така че моля да ме извините че пиша тук
1.какъв грунд да сложа за гледам растения, четох че трябва да е 2,5-3,5мм но това са малки камъчета или се слага пясък
2.мога ли да ги гледам с помпа с гъба или трябва специален филтър и ако трябва какъв да е той
3.нали тези риби няма да изядат растенията (смятам да сложа-явански мъх,анубиас нана,и някое бързо растящо растение)

Деян

Скаридите се гледат само с гъба, ако искаш поколение, филтъра е смъртоносен за малките.

zambo

Избери тази комбинация , която ти харесва .И с двете проблеми няма да имаш .
1. Точно такива малки камъчета се слагат , а не пясък .
2. Помпа с аераторно камъче и гъба ще ти свършат работа , стига гъбата да не те дразни .
3. Тези риби на които си се спрял няма да проявят никакъв интерес към растенията .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

TRADEKTOM

Не знам но при мен нищо от вашите съвети не е истина гледам в 128 литров аквариом неони син и червен карнигели отоциклуси и анциструси веще имам 2 поколение скариди и без мъх но пък си имам една малка джунгла единия край на аквариума от  криптокорина и ехинудорус, така че всичко е възможно но според мен в толкова малък аквариум няма смисъл да се зориш

Деян

Сам казваш че е имало джунгла, кое по-точно не е истина?

bobynfs

Цитат на: Деян - 20.01.2009 17:04
Скаридите се гледат само с гъба, ако искаш поколение, филтъра е смъртоносен за малките.

Ако имаш аераторна помпа слагаи я а ако я нямаш по добре си вземи вътрешен филтър цената им е почти еднаква и едно, че чисти по добре и прави хубава циркулация на водата а и разликата в шума между 2-те е огромна ;-). Моя скаридарник е с вътрешен филтър и съм му намалил малко дебита и вече имам няколко поколения. а относно грунда аз съм с кварцов пясък всичко си расте перфектно и акотата не се набиват в него.

А на TRADEKTOM ще му кажа, че разликата между 26 литра и 128 е ОГРОМНА ;-) :-D
2013 New Styling....................................................
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg59%2F1349%2Fsfbz.jpg&hash=b1a274cbf7d918f52ce4bde7ba05994c3cf6f493
Видео на моя АКВАРИУМ *fish
200л.100x50x40, филтър Sera Fil 900, СО2 с мая,
осв.2x2 бр.90см Sylvania Aquastar & Grolux.

Similar topics (5)

30253

Започната от imnothopeless


Публикации: 3
Прегледи: 6611

10088

Започната от mistar_ti


Публикации: 12
Прегледи: 8860

55653

Публикации: 0
Прегледи: 1843

28502

Публикации: 13
Прегледи: 5266