• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:54

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

САЕ - общи въпроси

Започната от cardin, 23.04.2006 17:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nevenaskorpi

06.08.2011 16:05 #75 Last Edit: 06.08.2011 18:45 by nevenaskorpi
За да не отварям нова тема, пиша тук. Имам 2 броя САЕ, но май ще трябва да се разделям с тях, защото ми пасат много мъховете :( Летящите лисици правят ли такива поразии? Или с какви други по-едри рибки мога да ги заменя, които да не закачат растенията?

Hrissi

Ииииии още веднъж същия въпрос - САЕ или менте?
Има си мустачки, черна линия, днес я видях да хапва водорасли. Това, което има (има май не би трябвало) е лек жълтеникав отенък. (Не храня други риби, така че ако разчита на такава храна... много лошо).



elldiablo

Не е менте, вярно с оригинала  :-)

Hrissi


kaminski

Чудех се дали да пусна темата в раздела вицове но все пак.Как да хвана две САЕта които са при китките.С две кепчета се мъчих,оттук-оттам и само ми се подиграват.Идваше ми да вкарам 220V от контакта по едно време.Идеи?
*HELP*

trupai

Пробвай на тъмно!
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

pro_filer

На времето моите си вадех лесно като поседят няколко дена гладни. Като отворя да пусна храан и първи се нареждат и.... Пробвал съм с няколко поколения - работи безупречно!

kaminski

Те моите са си гладни :) Аз не ги храня с нищо и взеха да ядът растения след като свършиха водораслите.Ще пробвам на тъмно.Благодаря

Raven

Само на тъмно, най добре към два през нощтта, само така излових моите. Саетата са дневни риби и нощем се препарират, лесно се ловят но трябва да действаш бързо, като се посъбудят трябва пак да загасиш за половин час.
Една нощ преди години така спах на през половин час за да изловя петнайсетина саета че ми ядяха мъхът.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

grigor nakov

също става със голям кеп ;-)

Raven

Ако аквариума е с много растения или както в моя случай с голям корен колкото по голям е кепа толкова по голяма е гредата....
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

kaminski

Опитах и с малък и с голям и с двата едновременно но с толкова растения е мъка. :-(

rollon

Вземаш едно пластмасово шише.Режеш гърлото и го втъкваш с по-тясната страна на отрязания участък към другата част от шишето(конусовидната).Пускаш вътре някаква таблетка с храна-ако не са по-широки от отвора,рано или късно ще влязат вътре саетата и после ще им е трудно да излязат-тогава действаш ти.
П.С.Малко ми куца описанието дано си разбрал какво искам да ти кажа  :-)

Marto99_mz

Колегата искаше да ти обясни как да си направиш нещо такова http://www.vbox7.com/play:59b1bbb0

Similar topics (3)

4426

Публикации: 59
Прегледи: 54832

29047

Публикации: 37
Прегледи: 56426

11515

Публикации: 204
Прегледи: 78371