• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 04:03

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Microrasbora Galaxy - общи въпроси

Започната от besom, 29.03.2008 21:43

« назад - напред »

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Caxapa

Както съм писал-отстраних анциструсите и започнах малко по малко да деля и скаридите. За момента са само двете новии рибки и родителите но очаквам още. От известно време-втора седмица добавям  осмозна вода.  Малко с храната  не ми се получава но давам разнообразна като добавих в менюто и планктон. На най малкия член давам сера микрон смесена с много ситно стрита храна на люспи.

azanzu

едно питане от мен
в наскоро стартирана аква 30 литра с 15  скариди пуснах 5 галаксита ползвам такъв вид филтър
http://www.sunsun-china.com/product/html/1008.html
въпросът ми е нужна ли е допълнителна аерация понеже навсякаде пише да има допълнителна, и дали е проблем течението което прави филтъра

niky

Не знам къде ги четеш тия препоръки, но няма такова нещо. При добра филтрация аерацията е излишна.
Аз ползвам външен филтър и нямам никаква аерация - досега умряла галакси няма  :-)

yasenst

За допълнителната аерация и аз мисля, че е излишна. Относно силата на течението, ако е 303-ката 350 литра на час, може и да е малко силно. Рибките сами ще покажат, при силно течение им е трудничко на галактиките да плуват срещу него. Друг признак е, когато угасне лампата и се отпуснат рибките, не трябва да се носят по течението и да полагат усилия да стоят на едно място. Общо взето, наблюдавай ги и сам ще установиш, дали е силно или не.

azanzu

да не правя реклама на други сайтове
пише че живеят в бързотечащи води и по надолу в статията че не обичат течение, и че е нужно допълнителна аерация
филтъра съм го намалил на минимума модифицирах го да бие нагоре защото бласкаше към дъното и новонасятите ми растения не го понасяха добре
рибките не се виждат крият се притеснява ме че не ги виждам да се хранят

yasenst

Доколкото съм запознат, живеят в спокойни води и наистина не обичат силното течение. Относно криенето, ако скоро си ги пуснал е нормално да се скътават, а и рано или късно глада ще ги накара да излязат и са се хранят нормално :-)

niky

Цитат на: azanzu - 19.04.2015 22:03
да не правя реклама на други сайтове
пише че живеят в бързотечащи води и по надолу в статията че не обичат течение, и че е нужно допълнителна аерация
филтъра съм го намалил на минимума модифицирах го да бие нагоре защото бласкаше към дъното и новонасятите ми растения не го понасяха добре
рибките не се виждат крият се притеснява ме че не ги виждам да се хранят
То няма да е реклама, а антиреклама  :-)
Аерацията и течението са различни неща. Галаксито не обича силно течение, все пак живеят в малки водоеми - http://aquariumbg.com/fish.php?fish=1128
Наистина се крият първите дни и излизат набързо само да хапнат, но после свикват и често стоят точно отпред.
Така че спокойно, всичко си е наред.

Desmoria

Ъпдейта по темата след година и половина закъснение  :-D Не бяха галаксита, а Ембер Тетри. :)
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

spark

Искам да попитам по-колко пъти в годината хвърлят хайвер?

asito

Галакситата хвърлят постоянно.

VDO

Цитат на: asito - 21.12.2015 20:55
Галакситата хвърлят постоянно.
Точно така,засичал съм приблизително,почти на около седмица някъде,всяка седмица,при внимателно оглеждане на общия аквариум,без много риби освен галакситата ,засичах по 1-до 3 малки ларви.Специално опити да  отделям чифтове и трио- та не съм правил,но отделените от общия ларви отгледах по-лесно от новородени гупи. Като цяло,има ли желание,са много лесни за въдене риби.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

spark

Аз гледах Галаксита с Гупи и Неони и все се разболяваха. Изгърбваха се и умираха. При каква температура хвърлят хайвер?

spark

Моят проблем се оказа или вътрешен паразит или бактерия, лекувах с антибиотик и стабилизирах рибите след доста сериозни загуби. Да ви попитам черната точка на ануса някакъв проблем ли е?

Борис Христов

Цитат на: spark - 01.02.2016 21:28
Да ви попитам черната точка на ануса някакъв проблем ли е?
Oзначава ,че рибката е женска.

Amev

Преди няколко дни си взех 4 галаксита за скаридарника , едното е леко криво , седи изкривено , така си беше и в магазина ... Дали ще го бъде ? Той най бързо се климатизира и е доста подвижно ама зне ли човек ? Другите са си изпънати като струна , просто нямаше как да взема друго ,че голямо гонене падна и само 4 хванахме

Similar topics (3)

3434

Започната от cardin


Публикации: 88
Прегледи: 54165

29047

Публикации: 37
Прегледи: 57021

4426

Публикации: 59
Прегледи: 55302