• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 15:38

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Microrasbora Galaxy - общи въпроси

Започната от besom, 29.03.2008 21:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

asito

Щом ти е малко мъха,пробвай със стирка.Доста успешно ставало...

spark

Пиши на лични от къде взимаш мъха

asito

Равносметката от "развъдната" ми дейност:от три залагания на родители,в три отделни аквариума(два по 15-20л и един 6л) сега имам четири рибки :) Общо проплувалите бяха шест(по две рибки във всеки аквариум),но една замина при смяна на вода,друга при преместване от един в друг аквариум(събрах ги заедно).
Малките се развиват добре,като се има предвид,че ги храня с течна и суха микро храна на jbl.Днес за първи път им дадох и замразена мойна-хапнаха си доволно :)До 20 дена ще ги пускам при големите.
Ще пробвам пак на есен,но със стирка,която ще стои при родителите и всекидневно ще  изтръсквам в аквариума за малките.

Desmoria

Хайде и аз да се включа в дискусията. Днес се сдобих с 3бр (1м, 2ж) от тези симпатични рибета, на скромната цена от 7лв/бр  :duvar: Та още тази вечер ще ги заредя, но исках да попитам колко см воден стълб трябва да е водата и има ли изобщо значение при тях конкретно. Аквариума, в който ще ги сложа е 20л. Тук идва и проблема, не разполагам с никакви мъхове, само мрежа и стирка. Какво бихте ме посъветвали в случая?
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

spark

Цитат на: Desmoria - 24.03.2014 17:58
Хайде и аз да се включа в дискусията. Днес се сдобих с 3бр (1м, 2ж) от тези симпатични рибета, на скромната цена от 7лв/бр  :duvar: Та още тази вечер ще ги заредя, но исках да попитам колко см воден стълб трябва да е водата и има ли изобщо значение при тях конкретно. Аквариума, в който ще ги сложа е 20л. Тук идва и проблема, не разполагам с никакви мъхове, само мрежа и стирка. Какво бихте ме посъветвали в случая?
Аз не заслужавам да давам съвети, защото нямам резултат от развъждането, но основните неща са 22 градуса на водата, мъх или стирка. Дръж рибите 6-7 дни в аквариума и след това ги премести, вдигни температурата на 24 градуса и ако са хвърлили до 3-4 дни ще видиш малките.

asito

Водния стълб не мисля,че има значение.При мен се развъдиха на около 18см в.стълб в единия аквариум и около 22-25 в другите два.Гледам ги ,че и в общия се ухажват,а там е около 40см.
Пробвай със стирка от вълнени конци.Направи си я от зелена вълна.Слагаш я на дъното.На 24 часа вадиш и я изтръскваш в аквариума в който ще събираш хайвера.



Публикациите са слети: 24.03.2014 21:28

Ако изтръскваш стирката периодично,може да ги държиш колкото искаш рибите.Ако обаче не бъркаш в аквариума,дръж ги максимум 5 дена и ги храни стабилно,щото си ядат хайвера.Предполагам,че затова изкарах такъв малък брой рибки(въпреки,че ги хранех уж обилно).И да температурата да е макс 22 гр.Пробвай на 19 ако искаш да видим дали няма да е по-добре.Но хвърлят ли хайвера,най-бързо се излюпвал на 24 гр

spark

Цитат на: asito - 24.03.2014 21:22
Водния стълб не мисля,че има значение.При мен се развъдиха на около 18см в.стълб в единия аквариум и около 22-25 в другите два.Гледам ги ,че и в общия се ухажват,а там е около 40см.
Пробвай със стирка от вълнени конци.Направи си я от зелена вълна.Слагаш я на дъното.На 24 часа вадиш и я изтръскваш в аквариума в който ще събираш хайвера.



Публикациите са слети: 24.03.2014 21:28

Ако изтръскваш стирката периодично,може да ги държиш колкото искаш рибите.Ако обаче не бъркаш в аквариума,дръж ги максимум 5 дена и ги храни стабилно,щото си ядат хайвера.Предполагам,че затова изкарах такъв малък брой рибки(въпреки,че ги хранех уж обилно).И да температурата да е макс 22 гр.Пробвай на 19 ако искаш да видим дали няма да е по-добре.Но хвърлят ли хайвера,най-бързо се излюпвал на 24 гр
Колега да те питам какъв нагревател ползваш за 19-20 градуса, днес счупих един RS 25W да му разгледам механиката и определено не са за препоръчване.

asito

В първия аквариум ползвах http://www.zoo-paradise.com/shop/index.php?category=heaters&product=Aqua_EL_Easy_Heater_50W&n=4 ,за следващите два аквариума купих някакви китайски,доста евтини.Трябва да ги видя на коя фирма са.Но добре бачкат.Само дето за да държат температура 24гр трябваше да ги настроя на 28 :)
Четох(във форума за галаксито),че един човек ги оставял да хвърлят(успешно) на 18гр.Ама много ниска ми се вижда.Повечето хора ги развъждат на 21.
Айде успех ви пожелавам и да пишете резултатите независимо какви са.Така можем да избегнем грешките на другия или пък директно да създадем перфектните условия за хвърляне на хайвер и отглеждане на рибки :)

spark

Мерси за мъха доста е. Трябва ли да го разчепкам или те влизат в него? За нагревателя, не мисля да купувам още веднъж Китайски, защото не позволяват прецизна настройка

bustama

 моите галактики хвърлят на 24°. Сега с палудариума ще мога да се пробвам да развъдя някой рибок.
Все още местя и пипам в него, но след два месеца мисля ще се е стабилизирал и ще пробвам.
Иначе съм забелязал, че моите хвърлят когато са добре хранени.

asito

Цитат на: spark - 25.03.2014 21:34
Мерси за мъха доста е. Трябва ли да го разчепкам или те влизат в него? За нагревателя, не мисля да купувам още веднъж Китайски, защото не позволяват прецизна настройка
Моля.Доста е,защото е от трите ми аквариума.Нали приключих засега с развъждането.Застели дъното с него.Да придобие форма на паралепипед,но по-сплескан.Ама и директно да го пуснеш рибките се въртят около него и пак става.

Desmoria

Знчи, мойте 3бр директно ги сложих в 20л аквариум пълен до половина. На дъното мрежа, в едната страна явански, в който постоянно се крият, сложила съм и листо от индийки дъб. Уви не мога да преценя дали се хранят и какви ги вършат, защото в момента в който тръгна да се приближавам се крият като побеснели, а не е като да са подложени на някакъ голям стрес. В стаята се влиза само сутрин и вечер. Температура 22 градуса - постоянна. Тая вечер ще сложа и стирката но ми е чудно нещо друго. Стирки се ползват при леплив хайвер, техният такъв ли е? Защото в противен случай ако тръгна да я вадя да я ровя или тръскам, всичко ще изпопада още в основния аквариум.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

asito

Под стирката сложи плитка пластмасова кутия или нещо от вида(капак).Така като вадиш стирката няма да падне хайвер в аквариума ,а в кутията и ще го видиш и преместиш.Нямам опит със стирка,но съм чел и за такъв вариант.Виж във форума за тези риби(има линк в тази тема) там има доста инфо от стабилни развъдчици.

spark

Цитат на: asito - 25.03.2014 23:24
Моля.Доста е,защото е от трите ми аквариума.Нали приключих засега с развъждането.Застели дъното с него.Да придобие форма на паралепипед,но по-сплескан.Ама и директно да го пуснеш рибките се въртят около него и пак става.
Ще взема един нагревател Тетра 25W и ще заложа рибите другата седмица, но при мен проблема е в мъжкия явно.

asito

Защо не вземеш Aquael Easyheater 25W,имам 50 ватовия и съм много доволен.Ползвах го и в 6л аквариум.Безопасен за рибите е-не могат да се опарят :)
Ако можеш вземи друг мъжки.Ако имаш транспорт от Варна, мога да ти подаря един мъжки.При мен от 14 галаксита,7м и 7 са женски :) Малките дето се родиха са с неизвестен пол още :)

Similar topics (3)

4426

Публикации: 59
Прегледи: 54948

3434

Започната от cardin


Публикации: 88
Прегледи: 53935

29047

Публикации: 37
Прегледи: 56483