• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:21

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Microrasbora Galaxy - общи въпроси

Започната от besom, 29.03.2008 21:43

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

spark

Цитат на: Amev - 01.02.2016 22:35
Преди няколко дни си взех 4 галаксита за скаридарника , едното е леко криво , седи изкривено , така си беше и в магазина ... Дали ще го бъде ? Той най бързо се климатизира и е доста подвижно ама зне ли човек ? Другите са си изпънати като струна , просто нямаше как да взема друго ,че голямо гонене падна и само 4 хванахме
Изкриви ли се във формата на S и плува ли на подскоци. Възможно е люпите да настръхнат подобно на Воднянка, ако се появи нещо такова, търси антибиотика Канамицин или Тубоцин, дава се с храната веднъж дневно поне 5 дни. Друго тая болест не я лекува, и започва масов мор на седмица по една умират. Уморих към 50 Галаксита докато разбера, че е туберкулоза.

Amev

Изкривена е повече на П , като изгърбена , плува си нормално като другите , активна е , хапва .. Няма да ме има извесно време да проведа лечение ...

spark

Цитат на: Amev - 01.02.2016 23:35
Изкривена е повече на П , като изгърбена , плува си нормално като другите , активна е , хапва .. Няма да ме има извесно време да проведа лечение ...
Пробвай да храниш със замразена храна, и качествени мини пелети. Храни веднъж на ден

Amev


Цитат на: spark - 02.02.2016 00:00
Пробвай да храниш със замразена храна, и качествени мини пелети. Храни веднъж на ден
Ами ако оцелее 10 дни докато ме няма ... Специално за наното съм направил една кутийка от игли с храна за всеки ден (минимално) на жената че да не прехрани случайно ,а като се прибера имам и замразена дафния , артемия и ларви от комар.

discusfen

Голяма е по размер замръзената храна която има .Трябва ти ротифер,новоизлюпена артемия,циклопс.

Penta

JBL PlanktonPur S е много хубава храна, но доста скъпо излиза :) Беше ми бонус към продукт на JBL.
Повече от седмица хранех с една доза моите расбори Boraras Urophthalmoides, Brigittae и "ягодки" . Много ситен е този планктон , тъкмо като за тях.

spark

Цитат на: Penta - 02.02.2016 01:43
JBL PlanktonPur S е много хубава храна, но доста скъпо излиза :) Беше ми бонус към продукт на JBL.
Повече от седмица хранех с една доза моите расбори Boraras Urophthalmoides, Brigittae и "ягодки" . Много ситен е този планктон , тъкмо като за тях.
Това е много добра храна, но е скъпа не си струва. Аз не съм хранил с Дафня, но по форумите чета, че галакситата е харесват. Аз храня със замразен циклопс, люпя Артемия, както и мини пелети на Хикари. Често рибите не се хранят добре от търговците, виждал съм такива да хранят с люспи, което не е много подходящо за галакси.

VDO

Имам една точно S-oбразна,2години сигурно има вече и е по активна от нормалните. Ядат без проблем замразена дафния,артемията,замразената им идва много голяма,пробвал съм замразен зоопланктон- само мъти водата,подарих го,той по-става за захранване на новоизлюпени.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

baygry

Цитат на: spark - 01.02.2016 23:29
Изкриви ли се във формата на S и плува ли на подскоци. Възможно е люпите да настръхнат подобно на Воднянка, ако се появи нещо такова, търси антибиотика Канамицин или Тубоцин, дава се с храната веднъж дневно поне 5 дни. Друго тая болест не я лекува, и започва масов мор на седмица по една умират. Уморих към 50 Галаксита докато разбера, че е туберкулоза.

Антибиотиците не "убиват" ли и азотния цикъл?

spark

Цитат на: VDO - 02.02.2016 11:17
Имам една точно S-oбразна,2години сигурно има вече и е по активна от нормалните. Ядат без проблем замразена дафния,артемията,замразената им идва много голяма,пробвал съм замразен зоопланктон- само мъти водата,подарих го,той по-става за захранване на новоизлюпени.
При мен свиваха плавниците и стояха на дъното, самото изкривяване се забелязва само, когато рибата плува. Може да е носител на болестта, или някаква травма
Цитат на: baygry - 02.02.2016 11:47
Антибиотиците не "убиват" ли и азотния цикъл?
.
Не, защото се дават с храната в малки количества, Канамицина не се слага във водата защото няма оправяне после,всичко става червено.

discusfen

Всичките се правите на професори но първите 200 рибки за България които бяха внесени първо през мен  минаха и само 10,15 риби дадаха фира така че знам как се гледат.По добрият вариант е първо с по ситна храна да се почне по възможнос тази която са приемали рибите ако не жива то замръзена и постепенно да се приучава рибата на различни видове храна.Не е добра идеята да се натъпчи рибата с голям размер храна и рибата да плува с главата и корема надолу и опашката нагоре.

rakim

540л Южна Америка

VDO

Аз па все си мисля,че рибата приема храна,която и е възможно да приеме,много резко се изказваш,хубаво си внасял,колко развъди от тях?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

discusfen

Аз 10,15 рибки развъдени не го смятам за развъждане а от 300 нагоре.Те рибките като ги пуснеш в добре залесен аквариум сами се развъждат и оцеляват по 15,20 рибки без никакви грижи.

spark

Цитат на: discusfen - 02.02.2016 14:28
Аз 10,15 рибки развъдени не го смятам за развъждане а от 300 нагоре.Те рибките като ги пуснеш в добре залесен аквариум сами се развъждат и оцеляват по 15,20 рибки без никакви грижи.
Последните Галаксита, които купих са от Пловдив. Купих 6 три умряха, след лечение имам 3 активни 2 женски и една мъжка. До колкото си спомням лично продавача каза, че ги храни с люспи на Тетра. Храних и аз две седмици защото уж рибите харесвали тази храна, обаче откакто смених храната някак си станаха доста по жизнени и засилиха цветовете

Similar topics (3)

4426

Публикации: 59
Прегледи: 54831

3434

Започната от cardin


Публикации: 88
Прегледи: 53816

29047

Публикации: 37
Прегледи: 56426