• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 12:57

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за SERA phosvec Granulat

Започната от igenov, 20.02.2008 08:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

igenov

Предстои ми пускане на нов аквариум и ще ползвам филтър EHEIM classic 2215. Когато купувах материалите за него си купих и SERA phosvec Granulat. Искам да уточня, че в аквариума, който ще запускам (240 л.) всъщност ще прехвърля всичко от два по 80 л., които имам в момента и ще ползвам и водата от тях, така че новият ще е зпълнен на около 50% със "стара" аквариумна вода. Въпросът ми е дали SERA phosvec Granulat няма да отнеме много от фосфатите и растенията (те са доста голямо количество) да започнат да изпитват глад за фосфати.

SERA

Цитат на: igenov - 20.02.2008 08:26
Предстои ми пускане на нов аквариум и ще ползвам филтър EHEIM classic 2215. Когато купувах материалите за него си купих и SERA phosvec Granulat. Искам да уточня, че в аквариума, който ще запускам (240 л.) всъщност ще прехвърля всичко от два по 80 л., които имам в момента и ще ползвам и водата от тях, така че новият ще е зпълнен на около 50% със "стара" аквариумна вода. Въпросът ми е дали SERA phosvec Granulat няма да отнеме много от фосфатите и растенията (те са доста голямо количество) да започнат да изпитват глад за фосфати.

Здравей,

Не би трябвало да има проблем при добавяне на sera phosvec Granulat. Дори и в "стара вода" фосфатите може да са над нормата. Още повече, че при едно рестартиране на аквариума растенията не са се вкоренили и не "работят" пълноценно. Т.е. те не извличат от водата големи количества нитрати и фосфати, и те се натрупват във водата. Това е най-честата причина за поява на водарасли в нов аквариум.
Ако въпреки това смяташ че има някава опасност, може да добавиш sera phosvec Granulat при първото почистване на филтъра.

Поздрави
Сера

balthazarvn

В канистъра има ли значение в коя кошничка ще се сложи SERA phosvec Granulat?  Първо от там ли трябва да минава водата или най-накрая ?

SERA

Здравей,

Не е от изключителна важност, но се препоръчва да се сложи между механичния и биологичния филтърен материал.

Пречистена вода - Siporax - Phosvec Granulat - Bio fibres - Замърсена вода

Поздрави
Сера