• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:02

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

sera toxivec - ново от сера

Започната от SERA, 25.02.2005 21:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

SERA

Предлагаме на вашето внимание нов продукт от сера - sera toxivec.
http://www.miazoo.com/?m=f&a=2&e=view&d=819

sera toxivec

Отстранява замърсяванията веднага
Намаля нуждата от смяна на водата
·   Отстранява амония и нитритите сигурно и надежно
·   Отстранява хлора и хлорамините
·    Намаля нуждата от честа  смяна на водата   Предпазва слузестата мембрана на рибите
·   Стабилизира карбонатната твърдост и нивото на pH
·   Свързва тежките метали
·   Предотвратява растежа на нитратите
·   Предотвратява растежа на алгите
Инструкции за употреба:
Добавете 5 мл sera toxivec за всеки 20 л вода в случай на въвеждане  на риби и след чистене на филтъра. Можете да добавяте и петкратна доза в случай на замърсявания от високи нива, за сладководни аквариуми, които не съдържат никакви растения. Аерирайте добре по време на третиране със sera toxivec. Някои растения с нежни листа не толерират sera toxivec.

Една нормална доза sera toxivec понижава нивото на амония и нитритите с 30 - 50 % за около 60 - 90 минути.С една доза могат да бъдат премахнати около 1.3мг амоний или до 0.75мг/л нитрити.

sera toxivec отстранява хлора от чешмяната вода и хлорамините след използуването на различни медикаменти.Една нормална доза отстранява около 3.4мг/л хлор или 13.7мг/л хлорамин.

sera toxivec  е ефективен и срещу тежките метали.Нормална доза унищожава до 0.4мг/л мед или цинк,или до 1.4мг/л олово.

Една опаковка от 100 мл е достатъчна за 400л вода.
Цената в зоомагазините - 7 - 8 лв

Надявам се този нов препарат да предизвика интерес.

tishovsx

Много добре ! :D
Това ми звучи като "3 in 1" :wink:
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

bimbargo

Ще го пробвам. От Sera Omnipur съм много доволен и най-вече не се чудя дали да слагам (Costapur, Mycopur или Bactopur) + Ectopur. Като е само едно е по-лесно.
По-добре мразена личност, но личност!
Аквариум

MAKAPOB

Това може ли да се слага вместо Акутан+Нитривек

SERA

Цитат на: "MAKAPOB"Това може ли да се слага вместо Акутан+Нитривек
Не . Sera Aqutan и Sera Nitrivec  са два продукта с различно приложение .
Sera Toxivec не съдържа щамове нитрифициращи бактерии , каквито има в Sera Nitrivec .  За повече информация http://www.miazoo.com/?m=f&a=2
в безплатния Sera справочник " Как да създадем аквариум " стр. 16
и в специализираните зоомагазини .

Stas

Как да го използвам при пускане на нов аквариум? Какво друго трябва да направя с водата?

SERA

Цитат на: "Stas"Как да го използвам при пускане на нов аквариум? Какво друго трябва да направя с водата?
Инструкции за употреба има на етикета на продукта . Допълнителни разяснения са дадени в SERA справочника "Как да създадем аквариум"
Информация относно химия и тестване на водата може да намериш в SERA справочника "Тестване на водата и нейното природосъобразно обогатяване" . SERA справочниците са безплатни и може да ги намерите в специализираните зоомагазини .
Информация за химия на водата може да потърсиш и тук в секция химия .
Ако има нужда от по подробна информация ще пусна тема за по широко използваните препарати SERA .

Stas

Благодаря за отговора. Ще се снабдя със всичките безплатни брошури, както и с пари за препаратите.

77

интерисувам се внася ли се sera biobox  :?:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Stas

SERA,

Аквариума ми е на 10-ина дни. По гумените венузи и силиконовите маркучи за въздух се образуват няслоявания от някакви прозрачно-бели бактерии. Много неприято изглеждат. Дали Toxivec би ги премахнал? Или просто трябва да си изчакам аквариума още време?

SERA

Цитат на: "77"интерисувам се внася ли се sera biobox  :?:

Не този продукт не се внася в България

SERA

Цитат на: "Stas"SERA,

Аквариума ми е на 10-ина дни. По гумените венузи и силиконовите маркучи за въздух се образуват няслоявания от някакви прозрачно-бели бактерии. Много неприято изглеждат. Дали Toxivec би ги премахнал? Или просто трябва да си изчакам аквариума още време?

Не съм сигурен от какво естество е този налеп :oops:  и съответно  премахва ли го  SERA toxivec  .  За налепа надявам се ще отговори някой от другите участници във форума

Stas

Да, казаха ми да не прекалявам с химията. Ще изчакам да се пооправи само. Лошото е, че и аз не знам от какво естество е този досаден, лигав като слуз налеп - забелязах само че охлювите и анциструсите му се лепят от време на време.

martinis

Здравейте,
заинтригува ме този токсивек.  :lol:
Искам да попитам някой ползвал ли го е вече??? Впечатления?
Наистина ли е толкова универсален и ефикасен? И да не стане така, че като го сложа за намаляване на нитрати и амоняк примерно, да не ми се вдигне рН-то например :?:  
И накрая има ли го в София някъде?
Мерси :lol:

tishovsx

Има го, при Кимбайците, в събота на пазара :wink:
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY