• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:15

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Sera Toxivec и Sera Aquaria Cleaner

Започната от unknownperson, 30.03.2007 14:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

unknownperson

Здравейте!

Могат ли да бъдат използвани едновременно Sera Toxivec и Sera Aquaria Cleaner?
Всяко начало е трудно, особено тук...

SERA

Цитат на: unknownperson - 30.03.2007 14:30
Здравейте!

Могат ли да бъдат използвани едновременно Sera Toxivec и Sera Aquaria Cleaner?

Да, може. Двата препарата са с различно предназначение. Какъв е проблема?

unknownperson

Не, няма никакъв проблем! Само исках да знам... И още един въпрос - Sera Omnipur оцвети водата в искрящо зелено  :-! (спазих точно пропорцията - 20 капки на литър), не е проблем, нали?
: 31.03.2007г 17:05ч
И допълнение към горния въпрос - ако правилно съм разбрал от упътването сега трябва цяла седмица да стои така аквариума - без активен въглен във филтъра и без смяна на водата, нали?
Всяко начало е трудно, особено тук...

SERA

Цитат на: unknownperson - 31.03.2007 19:10
Не, няма никакъв проблем! Само исках да знам... И още един въпрос - Sera Omnipur оцвети водата в искрящо зелено  :-! (спазих точно пропорцията - 20 капки на литър), не е проблем, нали?
: 31.03.2007г 17:05ч
И допълнение към горния въпрос - ако правилно съм разбрал от упътването сега трябва цяла седмица да стои така аквариума - без активен въглен във филтъра и без смяна на водата, нали?

Здравей,

Повечето аквариумни лекарства са на основа багрила (при Sera изключение правят новите лекарства Tremazol и Protozol ). За това е нормално водата да се оцвети.

За втория въпрос: правилно си разбрал, следвай упътването за употреба.

Поздрави
Сера

Boby_

Цитат на: SERA - 02.04.2007 12:59
...при Sera изключение правят новите лекарства Tremazol и Protozol...

За да не отварям нова тема, мога ли да помоля за повече информация за тези две лекарства. Особено ме интересува второто - Protozol в качеството му на евентуален аналог на Clout и трихомонацид при лечение на стомашно-чревни инфекции, причиенни от протозои при африкански цихлиди (т. нар. блоут). Изпробвано ли е в такива случаи и изобщо може ли малко подробности? Може и на английски - няма да е проблем, ако нямате нищо преведено.
Благодаря предварително!

SERA

02.04.2007 23:57 #5 Last Edit: 03.04.2007 00:06 by SERA
Цитат на: Boby_ - 02.04.2007 13:44
За да не отварям нова тема, мога ли да помоля за повече информация за тези две лекарства. Особено ме интересува второто - Protozol в качеството му на евентуален аналог на Clout и трихомонацид при лечение на стомашно-чревни инфекции, причиенни от протозои при африкански цихлиди (т. нар. блоут). Изпробвано ли е в такива случаи и изобщо може ли малко подробности? Може и на английски - няма да е проблем, ако нямате нищо преведено.
Благодаря предварително!

Може да прочетеш повече заProtozol ТУК

За Tremazol ТУК

В информацията има линкове към фирмата създала лекарствата.

Информация на английски, може да прочетеш в сайта на Sera от ТУК

Аз лично не съм го използвал при тази болест. От това лекарство са купували ( и предполагам ползват) Николай Николов, Боян Шушлин и още няколко човека с цихлиди. Ще говоря с тях и ще ти отговоря до няколко дни.

Между другото, не съм забравил за проблема с капана за охлюви. Надявам се скоро да имам отговор и по този въпрос.

Поздрави
Сера

Boby_

Благодаря за информацията!

А за капана сега имам случай да го пробвам пак - имам едно аквариумче без риби в момента (чака си новите обитатели вече доста време), но "заразен" пак с планорбиси. Ще разредя пречките на капана и ще го пробвам довечера там.