• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:20

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

SERA Innenfilter L60

Започната от allk, 08.11.2005 19:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

allk

Привет на всички!

Интересувам се от SERA Innenfilter L60.
Ще ми  свършат ли работа два от този тип за аквариум 100л?

Моля, ако някой го е ползвал да си каже мнението.

Гледам, че има и модел L150. Внася ли се в БГ?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2F212.185.2.4%2Fupload%255Cartikelbilder%255Cse8500.jpg&hash=3b7bcd26a2215400ff32c3710276dce15b835680

Предварително благодаря!!!

Stas

Нека SERA си каже, но мисля, че ако ти трябва добра филтрация на тези 100 литра, то си си готов за един Serafil 900.
Ако имаш предимно растения и малко риби, то може и вътрешен филтър, но потърси някой по-сериозен модел.

SERA

Stas Благодаря за помоща   :)

allk L 150 не се внася . Ако държиш на вътрешен филтър подходящи са филтър - помпите модел F 400 или F 700 ( съответно 400 или 650 л/ч. ) http://miazoo.com/?m=f&a=14 От външните филтри Serafil 900 ( 900 л/ч. ) е напълно достатъчен , но както Stas вече ти писа зависи какви рибки и колко растения ще отглеждаш .

allk

Много мерси за отговорите!

В аквариума предимно ще гледам златни рибки и някое друго сомче. Ще имам и растения.

За сега се спирам на модела Serafil 1100.
Ако някой го ползва, моля да изкаже отзиви.

Как се справя като цяло?
Шумен ли е много, защото ще се спи в същата стая?
Има ли възможност да се намалява дебита, тъй като ще го ползвам за по малък съд?
Добре ли се уплътняват отделните звена (чекмеджета) едно към друго: при увеличаване на замърсяването във филтъра водата да не намира алтернативни пътища.

Stas

За шумен - не е.
Удобен за употреба - да, удобен е.
Чекмеджетата не са уплътнени едно към друго, така че ако допуснеш замърсяване водата наистина ще намери алтернативен път.
Много е важно как ще подредиш пълнежите.

За намаляването на дебита... Ами нека SERA каже, дали е допустимо да се намалява от крановете. Аз мисля, че това би затормозило помпата, но... все пак?

NikolaV

Не намалявай дебита! Няма прекалена филтрация. Особено при златните рибки :wink:

SERA

ЦитатИма ли възможност да се намалява дебита, тъй като ще го ползвам за по малък съд?

Ако искаш по малък дебит си вземи Serafil 900 .
При нов филтър и след почистване дебита е по висок и при нужда може временно да се намали .  Това се постига със затваряне на спирателения кран с едно две деления . Намаляванене на дебита се допуска само за няколко дни .

nihi79

Здравеите  *privet*.Интересуват ме размерите на филтъра L60,най-вече височината защото искам да го ползвам в аквариум с височина 20см.
67л.-данио,неони,клиновидна расбора,анциструс
33л.-двойка Fundulopanchax fallax Fifinda Yellow.
33л.- 1мъжки и 3 женски Aphyosemion striatum
30л.-Fundulopanchax gardneri
15л.-  за сега Red Cherry shrimp ~30бр.

zambo

Цитат на: allk - 10.11.2005 09:35
За сега се спирам на модела Serafil 1100.
Ако някой го ползва, моля да изкаже отзиви.

Как се справя като цяло?
Шумен ли е много, защото ще се спи в същата стая?
Има ли възможност да се намалява дебита, тъй като ще го ползвам за по малък съд?
Добре ли се уплътняват отделните звена (чекмеджета) едно към друго: при увеличаване на замърсяването във филтъра водата да не намира алтернативни пътища.

Аз съм с такъв филтър . След година и половина работа все още е абсолютно безшумен . Никакъв звук . Много е лесен за обслужване .
Мнението ми - страхотен филтър .
От входния кран можеш да регулираш количеството вода , незная да ли е редно обаче .Сера може да каже със сигурност .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

nihi79

Филтъра ми трябва за аквариум със скариди затова съм се спрял на модела L60.
67л.-данио,неони,клиновидна расбора,анциструс
33л.-двойка Fundulopanchax fallax Fifinda Yellow.
33л.- 1мъжки и 3 женски Aphyosemion striatum
30л.-Fundulopanchax gardneri
15л.-  за сега Red Cherry shrimp ~30бр.

zambo

Само аераторно камъче + гъба .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

nihi79

Доколкото успях да разбера този филтър е предназначен за аквариуми с малки рибки и се включва към аераторна помпа,не виждам да има проблем да гледам скариди с него.Нека SERA даде размерите и си каже мнението *thanks
67л.-данио,неони,клиновидна расбора,анциструс
33л.-двойка Fundulopanchax fallax Fifinda Yellow.
33л.- 1мъжки и 3 женски Aphyosemion striatum
30л.-Fundulopanchax gardneri
15л.-  за сега Red Cherry shrimp ~30бр.

SERA

Здравей,

sera L 60 позволява регулиране на височината, но за да работи нормално е необходим воден стълб минимум 25 см.

Поздрави
Сера

nihi79

67л.-данио,неони,клиновидна расбора,анциструс
33л.-двойка Fundulopanchax fallax Fifinda Yellow.
33л.- 1мъжки и 3 женски Aphyosemion striatum
30л.-Fundulopanchax gardneri
15л.-  за сега Red Cherry shrimp ~30бр.

logner

Здравейте преди да започна виждам ,че темата е доста стара просто въпроса ми е за същия продукт L 60.Когато го разглеждам в нета ми излизат 2 варианта единия е с една гъбичка другия е с 2 гъбички и пак си пише L 60.Втората допълнително ли се копува или той си се продава с 2 ,а вече всеки сам си решава една ли да сложи или две ?
Благодаря много