• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 05:41

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

sera fil bioactive 130 - протече :(

Започната от EOS-33, 30.10.2013 09:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

EOS-33

Здравейте,
Ползвам този филтър от почти 3 години.
Купих го нов.
Работи чудесно. Много е тих, много лесно се почиства и не изисква почти никакви грижи.
Почиствам го веднъж на около 3 месеца.
За съжаление вчера 29.10.2013 заварих локвичка на пода. За последно съм го отварял края на септември. Оказа се че пропуска вода от сглобката между главата и кутията с пълнежа.
Смених уплътнението с ново от комплекта. Сега изглежда, че теча намаля но пак излизат капки.
Въпросите ми са:
Може ли да се поправи ?
Има ли сервиз ?
Гаранционния срок стандартен ли е или зависи от търговеца от който съм купил филтъра ?
Колко е като срок ?
Предварително Ви благодаря !

Деян

Според мен ти е изтекла гаранцията, но:

Нямаш ли гаранционна карта, там си пише срока?
Лично не съм запознат дали има сервиз в България, но това би ме учудило.
Стига да няма нещо счупено може да се поправи. Уплътнението което си сложил не е ползвано, но е на поне 3 години. За това време свойствата му намаляват. Може би трябва да потърсиш резервно от някъде.
:-)

EOS-33

Няма как да е счупено. Филтъра си седи затворен в шкафа, работи 2 месеца от последното почистване, и изведнъж прави локва. :)
Чесно казано много ме притеснява защото така мога да наводня много лесно апартамента и този на съседите.
Даже се чудя дали направо да не купя нов филтър... 150 лв. в сравнение с щетите ...


phantomas

Цитат на: EOS-33 - 30.10.2013 10:06
Няма как да е счупено. Филтъра си седи затворен в шкафа, работи 2 месеца от последното почистване, и изведнъж прави локва. :)
Чесно казано много ме притеснява защото така мога да наводня много лесно апартамента и този на съседите.
Даже се чудя дали направо да не купя нов филтър... 150 лв. в сравнение с щетите ...
Гумените уплътнения обикновено се мажат с вазелин за да не текат. Виж в он-лайн магазините - продаваха вазелин за уплътнения - отвори, намажи и трябва да спре. Не купувай нов - защото същото би се случило и с новия след определено време.

Caxapa

Става и обикновен вазелин от аптеките, стига  да е читав а не някое менте.

dalgia

Смени си О пръстените на адаптера със мъркучите.Мисля че бяха 20 или 22x1,5.Най вероятно оттам изпуска,но се стича във капака и създава впечатление че теча е от голямото уплътнение на кофата.

SERA

Здравей,
Гаранцията на техниката на SERA е 2 години (само нагревателите 5 години). Гуменото уплътнение е нормално износваща се част в процеса на използване и не влиза в гаранцията.
Всички гумени части, като маркучи и уплътнението между главата и тялото на филтъра трябва да се сменят на всеки две години. Това е описано в упътването за употреба на филтъра (глава Поддръжка) и гарантира безпроблемна и безопасна работа. При всяко отваряне на филтъра гуменото уплътнение трябва да се маже с вазелин (описано в упътването за употреба).

Няма смисъл да купуваш нов филтър, замени гуменото оплътнение и всичко ще е наред. Важно: Моля, виж от коя година е филтъра и упомени това на продавача в зоомагазина от който пазаруваш. Годината на производство може да видиш на дъното на филтъра. Това е от значение, тъй като през 2010 г беше променена формата на уплътнението.
В нашия склад са налични като резервна част и двата вида гумено уплътнение.

Поздрави
Тодор Христов

EOS-33

Дам... най-вероятно тече от един от двата О пръстена.
Когато отворя филтъра имам чувството, че цялата горна част е пълна с вода.

Модела е 2009 г. сер.н: 1645121

От къде мога да си купя такива пръстени ?
Понеже магазин HIT ми е близо, има ли ги в Зоо-магазина там ?
Интересуваме евентуално и целия модул на който се закрепят маркучите.

Благодаря за съдействието !

dalgia

Целият адаптер ще го намериш лесно,аз си бях поръчал от един Варненски саит 26-27 лева мисля беше.Пробвай да смениш само о пръстените струват стотинки.Във зоомагазините няма да намериш. Търси ги във магазин за хидравлика,пневматика,ремъци.

EOS-33

Мисля, че самия адаптер не е наред. Днес го бях извадил със спрян кран и си капеше.
Ще търся адаптер + нови маркучи.
Понеже аквариума ми седя 3, 4 дена без филтър запалих колата и купих един нов JBL e700.
Сега ще поправя стария само ако се върже на приемлива цена.

dalgia

JBLе добре и аз смених серата със JBL.Нищо че капе при затворени кранове.Смени О пръстените на адптера и ще се оправи.