• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:39

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

sera fil 60/120 - високоефективни филтри за малък аквариум

Започната от SERA, 13.12.2007 15:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

SERA

Цитат на: chaykov - 13.01.2009 10:23
нали знаеш че ако е вътрешен няма как да се изплаква всяка седмица....

Кое да се изплаква и защо всяка седмица?

chaykov

[quote author=SERA link=topic=10212.msg179878#msg179878 date=1231834063

Не забравяй веднъж месечно да изплакваш sera siporax® mini в аквариумна вода. 

Поздрави
Сера
[/quote]
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят. Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!



https://s1.postimg.org/43tluyw8fj/aqua.jpg[/url]

SERA

Е, веднъж месечно е само препоръчително. Но все пак, ако не веднъж месечно, то поне веднъж на 2-3 месеца трябва да се изплаква. В противен случай тиня и изгнили листа ще намалят потока вода през матеряла или водата ще си намери друг път отстрани.

chaykov

Цитат на: SERA - 13.01.2009 14:25
Е, веднъж месечно е само препоръчително. Но все пак, ако не веднъж месечно, то поне веднъж на 2-3 месеца трябва да се изплаква. В противен случай тиня и изгнили листа ще намалят потока вода през матеряла или водата ще си намери друг път отстрани.

:) да де... идеята беше че ако сложиш сипоракс в вътрешен филтър няма как да го плакнеш всеки месец...
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят. Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!



https://s1.postimg.org/43tluyw8fj/aqua.jpg[/url]

niki110

Здравейте.Имам и аз филтър sera fil 120.Искам да махна активния въглен и да сложа още една гъба.Нужно ли е за целта освен гъба да купувам и секцията която е с отворите?

onyxman

И аз имам SeraFil 120.Ако смяташ да махаш активния въглен нацяло, просто слягаш гъбата в секцията му.

SERA

Здравей,
onyxman е прав, не е нужно да се слага още едно отделение. Гъбата не е задължително да е оригинална, но не използвай дунапрен.
Моя съвет е да сложиш на мястото на активния въглен още едно пакетче sera siporax mini. Така значително ще повишиш ефективността на филтъра.
При нужда ( премахване на лекарства или други вредни химикали и т.н. ) винаги може да временно да махнеш гъбата и да сложиш пакетче активен въглен.
Всички изброени до тук резервни филтърни материали и отделението са налични в отделни опаковки.

Поздрави
Сера

niki110

Здравейте.Благодаря за съветите на onyxman и SERA *thanks

CYBERTEK

 ще имам ли проблеми ако фил 60 го слoжа на 30 литра аквариум?  *HELP*

onyxman

Аз съм с SeraFil 120 (700l/h) на 60 л аквариум.Мисля че няма да имаш проблеми.Само ще се наложи да си сложиш лирата че течението е много голямо.
П.П. Имам чувството обаче, че дебита не отговаря на написаното на филтъра.Нека SERA да каже има ли нещо такова. *privet*

SERA

Здравейте,

Цитатще имам ли проблеми ако фил 60 го слoжа на 30 литра аквариум?

Зависи какво ще гледаш там. Ако рибките са малки или не обичат силно течение на водата, по-добре се спри на sera L 60. В случай, че рибките са израснали може да ползваш sera fil 60, но сложи флейтата, така че водата да се бие леко нагоре в някоя от стените на аквариума. Успех :-)

ЦитатП.П. Имам чувството обаче, че дебита не отговаря на написаното на филтъра.

Никой производител не би си позволил данните на етикета да не отговарят на действителните. При всички филтри ( независимо от фирмата ) дебита пада след известно време. Това се дължи главно на натрупването на отпадъци и/или бурното развитие на бактерии, които запушват филтъра и от там дебита намалява. 

Поздрави
Сера

daimler77

ще си купя сера фил 120, в аквавариума нямам проблем(засега) 110л гледам само растения и 7-8 рибки(малки), та този активен въглен да го махна ли или да си стои и ако го махна какво да сложа вътре

zambo

Сложи сипоракс . Но махни въглена задължително .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

daimler77


SERA

Цитат на: daimler77 - 09.03.2009 23:25
ще си купя сера фил 120, в аквавариума нямам проблем(засега) 110л гледам само растения и 7-8 рибки(малки), та този активен въглен да го махна ли или да си стои и ако го махна какво да сложа вътре

Здравей,
Активния въглен действа до 6 седмици. Премахва химични замърсявания, остатъци от лекарства и отрови, като премахва леко жълтия оттенък на водата и я прави по-прозрачна. Ти решаваш дали да замениш активния въглен и  с какво да го замениш. Ако имаш нужда от механична филтрация сложи гъба, ако аквариума е претоварен с рибки, растенията са малко, рибките са чувствителни ( например африканските цихлиди са много по- чувствителни към съдържанието на нитрити в сравнение с сомчетата от род Коридорс ) тогава по-добре смени въглена със sera siporax mini.

Поздрави
Сера