• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:23

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

sera fil 60/120 - високоефективни филтри за малък аквариум

Започната от SERA, 13.12.2007 15:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Деян

Цитат на: kamos - 20.12.2007 11:32
Въпрос към Сера
Откъде мога да си закупя sera siporax mini. От несебър съм, ако има някъде наблизо примерно Бургас моля кажете.

Здрасти , сипоракс мини може да си вземеш от тук http://www.petshop1.com/old/index.php?m=f&a=5&e=view&d=966

SERA

Цитат на: akula - 16.09.2008 16:59
Айде пак аз в тази тема...
Имам проблем с тапичката на флейтата.... изпада ми от силата на водата...
някаква идея как да я стопирам за да работи тръбичката като флейта , а не като чучурче ????

Странно, при мен го няма този проблем. Моля, провери дали я слагаш до край. Ако си сигурен, че  проблема е от тапичката, утре ще видя дали нямам излишна.   

akula

Цитат на: SERA - 16.09.2008 21:16
Странно, при мен го няма този проблем. Моля, провери дали я слагаш до край. Ако си сигурен, че  проблема е от тапичката, утре ще видя дали нямам излишна.   

Ами до край си я слагам, но нещо не уплътнява хубаво и водата я избутва...
Не се затормозявай , ще измисля нещо... няма чак такъв проблем  ;-)
Просто попитах на друг случвало ли се е  *DRINK*

SERA


Ако все още не си намерил решение, може да заменим тапичката или флейтата ( в зависимост от къде идва проблема )

akula

Цитат на: SERA - 25.09.2008 15:21
Ако все още не си намерил решение, може да заменим тапичката или флейтата ( в зависимост от къде идва проблема )

:-[ м реших го по малко странен начин, сложих в тапичката едно камъче от дъното, то я разшири и тя уплътини хубаво в тръбичката на флейтата. Сега е ОК.
Мерси все пак  *DRINK*

scorpida

Здравейте, бихте ли ми казали конкретен модел вътрешен филтър на Sera за 30 л.аквариум със златни рибки. Благодаря ви предварително

SERA

Цитат на: scorpida - 24.10.2008 10:42
Здравейте, бихте ли ми казали конкретен модел вътрешен филтър на Sera за 30 л.аквариум със златни рибки. Благодаря ви предварително

Здравей,
Надявам се имаш в предвид, че в 30 л. може да гледаш само няколко малки златни рибки. Не искам да те разочаровам, но това е все едно ти да живееш в стая с размер на малка баня на всичкото отгоре каквото отделяш после го дишаш и пиеш. Все пак един мощен филтър ще помогне за по-добро качество на водата. 
Препоръчвам ти sera fil 60. Той е предназначен за аквариуми до 60 л. и е добро решение за златни рибки. Ако върти по силно водата, но може да обърнеш "флейтата" ( изходящата тръбичка ) леко нагоре, така че струята вода да бие в една от стените на аквариума.

Успех
Сера

scorpida

Много благодаря за бързия отговор :) аз имам само 2 златни рибки но си ги харесвам и засега не мисля да сменям аквариума. Притесняваше ме точно силата на завъртане на водата, но щом има вариант ще си го взема. Той готов ли е за употреба или отделно трябва да си купя пълнеж?

SERA

Цитат на: scorpida - 24.10.2008 13:11
Той готов ли е за употреба или отделно трябва да си купя пълнеж?

Филтъра е готов за употреба с пълнеж - гъба и активен въглен ( въглена действа 6 седмици и после трябва да се смени ). Предллага се, на пакетчета, като консуматив. Има възможност да добавиш и високоефективния филтърен материал sera Siporax mini.

Поздрави
Сера

scorpida


SERA


Сега видях, че си от Севлиево. Там може да провериш в магазина срещу градския съд ( нова кооперация ).

Деян

Много ми харесва филтърчето,скоро ще взимам един такъв (60)

zoomaniak

Да продаваш е изкуство, отговорност - всичко останало е Хаос, който се опитвам да овладея... във всеки работен ден.

kiril_m

Здравейте. Имам малък проблем със Sera fil 60. Състои се в това, че вакуумчетета, които служат за закрепяне към стъклото не си вършат добре работата. През ден-два го намирам легнал на грунда и трябва да бъркам да го оправям. Ползвам го от около година и с изключение на това съм доволен. И преди не се прикрепяше добре, ама напоследък съвсем се разхалти. Днес сутринта отново беше паднал и за жалост открих под него една затисната тернеция(каква нелепа смърт). Та въпроса ми е какво мога да направя с тези вакуумчета? Дайте поне съвети за някакво друго закрепяне. Благодаря.

Boromir

Имам въпрос.Имали резервни части в магазина на 'Миа зоо' (до стадиона)за Sera fil 120?
Shrimp Breeding Lover