• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:03

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

sera fil 60/120 - високоефективни филтри за малък аквариум

Започната от SERA, 13.12.2007 15:04

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

akula

Цитат на: SERA - 07.04.2008 12:16
Здравей,

Ако си избрал схемата под нея, то мехурчетата там се образуват само от падащата отгоре вода, която увлича въздуха. Зависят главно от височината на водата. Ако водата в аквариума е по-близо до флейтата няма да има толкова мехурчета и обратно. В този случай може да повдигнеш флейтата или да намалиш нивото на водата в аквариума.
Зависи също и от дебита на водата. Ако дебита е паднал изплакни филтърните материали в аквариумна вода.

Поздрави
Сера

Здравей,

За втората схема става въпрос  :-)
и идеята беше че преди правеше повече мехурчета, най вероятно проблема е с дебита на водата
ще изплакна гъбата въпреки че ми се струва че за 2 седмици работа не би трябвало толкова да се е затлачила
но знам ли, като отворя ще видя

П.П. А да ме насочиш, къде има допълнителното отделение за сипоракс, че никъде не можах да намеря, гледах в 2-3 магазина и в интернет магазините, но или аз не търся като хората или....

Мерси за отговора

akula

Имам 2 въпроса.... *dontknow*

Намерих си допълнително отделение за филтъра, но защо то се продава без бялата "капачка" и от къде се очаква аз да си я намеря нея....????
И по този повод се загледах в схемата за подредбата на елементите във филтъра, за да видя сипоракса преди или след въглена трябва да е и установих , че в немската книжка освен черните кутиики има и още някаква кутиики вътре в тях и чак тогава се слага филтърния материал...
защо в комплекта ги няма тези кутиики? Аз ли трябва да си ги купя от някъде ???

SERA

Цитат на: akula - 09.04.2008 20:07
Имам 2 въпроса.... *dontknow*

Намерих си допълнително отделение за филтъра, но защо то се продава без бялата "капачка" и от къде се очаква аз да си я намеря нея....????
И по този повод се загледах в схемата за подредбата на елементите във филтъра, за да видя сипоракса преди или след въглена трябва да е и установих , че в немската книжка освен черните кутиики има и още някаква кутиики вътре в тях и чак тогава се слага филтърния материал...
защо в комплекта ги няма тези кутиики? Аз ли трябва да си ги купя от някъде ???


Здравей,

Тази бяла капачка е за белите кутийки. Тя е включена в sera fil 60 и sera fil 120.
sera siporax е най отгоре, след гъбата и активния въглен. sera siporax няма нужда от тази кутийка, а се продава във филтърна торбичка.

Поздрави
Сера

akula

Цитат на: SERA - 10.04.2008 15:46

Здравей,

Тази бяла капачка е за белите кутийки. Тя е включена в sera fil 60 и sera fil 120.
sera siporax е най отгоре, след гъбата и активния въглен. sera siporax няма нужда от тази кутийка, а се продава във филтърна торбичка.

Поздрави
Сера


Благодаря, мисля да нямам повече въпроси по темата   :-)

Violeta

Най-добрият филтър, който съм ползвала досега. Горещо го препоръчвам, при мен работи от 3 месеца - перфектен!
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

nikolay_71

Цитат на: Violeta - 10.04.2008 17:05
Най-добрият филтър, който съм ползвала досега. Горещо го препоръчвам, при мен работи от 3 месеца - перфектен!
И при мен!!! :-)Външните са по-добри,но ако не ти е много голям аквариума и ако нямаш достатъчно място за външен този е перфектен! *THUMBS UP*

Bobkata

Здравейте.От няколко дни разглеждам форума защото се запалих отново по отглеждането на рибки.Гледал съм като малък...както и да е,преминавам към въпроса.
Виждам,че много се хвалят въпросните вътрешни филтри и искам да попитам на моделa 120 може ли да се регулира дебита?Имам 65л аквариум с голяма дължина-около 85см и се чудя кой от двата модела да си взема (60 или 120).Ако няма регулиране модел 120 сигурно ще прави голямо течение?От друга страна модел 60 дали ще е достатъчен,а и нали няма в комплекта единия вид филтрация (бактериологична доколкото прочетох).Въобще всякакви препоръки биха ми били полезни :-)А и друго-къде слагате филтрите при голяма дължина на аквариума...по средата за да е най-близо до всеки един край от аквариума или не му пречи да е в някой от краищата за да филтрира добре?
Благодаря ви!

nikolay_71

Здравей!Не може да се регулира дебита!По малкият филтър няма отделение с активен въглен,само гъба и сипоракс!Моят аквариум е 84л имам сера фил 120,справя се перфектно,сложен е отстрани!Когато го купих,правеше леко течение,но след няколко дни когато се запушат гъбите(махнал съм активния въглен и на негово място сложих още една гъба)всичко си дойде на мястото!

Bobkata

Цитат на: nikolay_71 - 12.06.2008 10:29
Здравей!Не може да се регулира дебита!По малкият филтър няма отделение с активен въглен,само гъба и сипоракс!Моят аквариум е 84л имам сера фил 120,справя се перфектно,сложен е отстрани!Когато го купих,правеше леко течение,но след няколко дни когато се запушат гъбите(махнал съм активния въглен и на негово място сложих още една гъба)всичко си дойде на мястото!
До колкото четох на 1-ва страница модела 60 има активен въглен но няма сипоракс.Но след като не може да се регулира дебита сигурно ще взема 60,а ако в магазина продават и приставката със сипоракс както пише,че може да се добави ще взема и нея.Мерси!

SERA

Цитат на: Bobkata - 12.06.2008 14:00
До колкото четох на 1-ва страница модела 60 има активен въглен но няма сипоракс.Но след като не може да се регулира дебита сигурно ще взема 60,а ако в магазина продават и приставката със сипоракс както пише,че може да се добави ще взема и нея.Мерси!

Здравей,
Виждам, че вече други са ти отговорили за което има благодаря. Ако имаш затруднения с намирането на допълнителните части, мога да кажа долу горе кои магазини ги зареждат.

Успех

Petkov

Искам да попитам за Sera Fil 60 дали от отделението в което е активния въглен той може да се махне  на негово място да се сложи Siporax mini? Дали като  габарити самото отделение позволява? 
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg341.imageshack.us%2Fimg341%2F3563%2Fmongani9.jpg&hash=a8ffa114c9d6ba7570741de6f977ed527136cdfb https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg156.imageshack.us%2Fimg156%2F1946%2Ftropicapq2.jpg&hash=ae9c83c82b858469ebff9b2657a20f772acef92d

SERA

Цитат на: Petkov - 13.06.2008 13:48
Искам да попитам за Sera Fil 60 дали от отделението в което е активния въглен той може да се махне  на негово място да се сложи Siporax mini? Дали като  габарити самото отделение позволява? 

Здравей,

Да, двете отделения са еднакви, като размер и може да се сложите Siporax mini на мястото на активния въглен.

Защо махаш активния въглен?
Почистването на водата с активен въглен не е много популярно в България. Може би проблема е в това, че трябва да се сменя по често от другите филтърни материали.
Освен, че премахва вредни вещества ( пестициди, лекарства и т. н. ), активния въглен прави водата кристално чиста и прозрачна. Леко жълтеникавата вода не е опасна, но променя цвета на всичко което виждаме в аквариума.




Petkov

Ами мисля че за един растителен аквариум с много растения и малко риби активния въглен не е необходим. Смятам да взема и допълнително отделение в което да сложа Sera Super Peat. Да попитам дали в Миазоо продавате на дребно че сте ми наблизо за да мина другата седмица да си ги купя? И кой е по-добрия вариант, водата да минава първо през Siporax mini и после през Super Peat или обратното.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg341.imageshack.us%2Fimg341%2F3563%2Fmongani9.jpg&hash=a8ffa114c9d6ba7570741de6f977ed527136cdfb https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg156.imageshack.us%2Fimg156%2F1946%2Ftropicapq2.jpg&hash=ae9c83c82b858469ebff9b2657a20f772acef92d

SERA

Цитат на: Petkov - 13.06.2008 15:06
Ами мисля че за един растителен аквариум с много растения и малко риби активния въглен не е необходим. Смятам да взема и допълнително отделение в което да сложа Sera Super Peat. Да попитам дали в Миазоо продавате на дребно че сте ми наблизо за да мина другата седмица да си ги купя? И кой е по-добрия вариант, водата да минава първо през Siporax mini и после през Super Peat или обратното.

Най-добре водата да преминава първо през гъбата после през Super Peat и накрая през Siporax mini.

Не, Миазоо не продава на дребно. За продажби на дребно, моля виж секция Магазини

Успех





akula

Айде пак аз в тази тема...
Имам проблем с тапичката на флейтата.... изпада ми от силата на водата...
някаква идея как да я стопирам за да работи тръбичката като флейта , а не като чучурче ????