• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 17:50

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Защо няма отговор на въпроса: рибката ми е болна помоооощ с какво да я лекувам

Започната от screamers, 01.10.2007 10:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

screamers

Здравей, имам един трихогастер който ми се разболя.
Перките започнаха да загниват и по тялото има една малка раничка.
Искам да ми кажеш с какво мога да я излекувам.

zambo

Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

SERA

Цитат на: screamers - 01.10.2007 10:10
Здравей, имам един трихогастер който ми се разболя.
Перките започнаха да загниват и по тялото има една малка раничка.
Искам да ми кажеш с какво мога да я излекувам.

Здравей,

Малко е оскъдна информацията за болестта. При хората лекарите правят много изследвания ( на кръв урина, тъкани, кардиограми, рентген и т.н. ) и пак не винаги са сигурни какво е причинило тези симптоми. много често причина за това е, че симптомите при някой заболявания съвпадат и са нужни допълнителни изследвания за да се разбере какво точно е причинило тези симптоми. Професионалните акваристи могат с един поглед да преценят какво е заболяването, но понякога се налага и по обстойно изследване с микроскоп и вземане на проби от заразените рибки.

В домашни условия това е трудно, но все пак по външните белези лесно се разпознават често срещаните болести при рибките. Виж табличката и разгледай сера справочника "Как да пазим декоративните си рибки здрави", може би там ще намериш от какво е болна рибката.

zambo благодаря за помоща. Аз само бих добавил още едно широкоспектърно лекарство на сера sera omnipur. Информация за него може да получиш и от банера горе в дясно.

Пожелавам ти успешно излекувани рибки
Сера


screamers

Здравейте отново. Дано не правя спам.
Просто исках да изразя радостта си от това че рибките ми са много по-добре, и видимо си личи подобряването им...

Благодарение на СЕРА...