• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:45

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Sera Aqutan и Sera Nitrivec

Започната от SERA, 11.05.2005 00:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Stas

Е да де! Къде е споменал Тишо токсивек?
По указанията на Сера пише точно така - наливаш водата, слагаш дозата акватан, изчакваш 1 час, после ръгаш нитривек и след 24 часа си готов да пускаш рибките.

Е, със сроковете не съм съвсем съгласен, но тази схема би трябвало наистина да ускори запускането на нов аквариум.

nixanbal

Майко...Хахах.. Съжалявам, аз токсивек и нитравек съм ги объркал явно...
Все пак, мисля че употребата на токсивек при мен не е неуместна.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi48.photobucket.com%2Falbums%2Ff237%2Fnixanbal%2FMalawiTank_baner.jpg&hash=b6a3b805af52b2039354d101738ed74ce9cd7bab

etg

С токсивека неутрализираш веднага нитритите , амоняка и др. отрови в аквариума. А ти реално се опитваш да стартираш аквариум , така че по този начин не даваш никакъв шанс на нитратния цикъл. След като спре действието на токсивека , почват да се трупат отрови , поради липсата на бактерии. Това е в общи линии е ползата от токсивека при старт на аквариум. :wink:

nixanbal

Е, явно и тука не съм уцелил..
Ок, малко градивна критика все пак? Какво мога да сложа, след известно време, за да е всичко ок?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi48.photobucket.com%2Falbums%2Ff237%2Fnixanbal%2FMalawiTank_baner.jpg&hash=b6a3b805af52b2039354d101738ed74ce9cd7bab

Nemo

След време като всичко е ОК - НЕ СЛАГАЙ НИЩО!  :wink:
Π ө ů ҹ υ њ σ ß

Boby_

Нищо не пречи и сега да си слага по малко Нитривек и Акутан при всяка смяна на водата. Може и без тях, но с тях е по-добре, особено когато има проблеми от такова естество.

SERA

Здравейте ,

Ще си позволя да Ви припомня действието на най използваните подобрители на вода Sera :

Sera aqutan , Sera nitrivec , Sera toxivec

sera aqutan :
Стабилизатор за вода за сладководни аквариуми , анти-стресов агент
Преобразува агресивната чешмяна вода в аквариумна благодарение на неговия добре познат пет-кратен ефект :
- анти стрес : редуцира стреса чрез съдържащия се витамин В комплекс
- защита на слизестите мембрани : предпазва слизестите мембрани на рибите от агресивна вода
- избистря водата - прави водата кристално чиста
- премахва тежките метали - премахва тежки метали вредни за рибите
- хлорен неутрализатор - неутрализира хлора и хлорамините от чешмяната вода .
Благодарение на тези ефекти, Sera aqutan преобразува чешмяната вода във вода съобразена с изикванията на рибите .
Освен това се препоръчва да използвате Sera aqutan при пренасяне на рибите и при смяна на водата в аквариума .

Дозировка : При смяна на водата добавете 5 мл. на всеки 20 литра вода .  При нови пренос на рибки оставете ги в вана и добавете 25 мл. Sera aqutan на 20 л. вода . След около 45 мин. ги пуснете в общия аквариум .

sera nitrivec :
Биостартер за сладководни и соленоводни аквариуми
- вкарва почистващи бактерии в аквариума ( Nitrosomonas и Nitrobacter )
- биологично намалява амоняка
- билогично намялява нитритите
Sera nitrivec създава преманентна добра биологична среда с стабилна бактериална флора .
Освен това използването на Sera nitrivec се препоръчва при смяна на водата , при нови аквариуми, както и след почистване на филтъра.

Дозоровка :
Моля разклатете преди употреба ! При смяна на водата добавете по 10 мл. на 100 л. вода .
При стартирване на нов аквариум добавете Sera aqutan / 5мл. за всеки 20 л. вода /  . След един час добавете Sera nitrivec  по 5 мл. на всеки 25 л. вода .  В продължение на 10 дни всекидневно добавяйте по 10 мл. Sera nitrivec  на всеки 100 л. вода


Sera toxivec :

- отстранява замърсяванията с мигновен ефект за сладководни аквариуми
- моментално премахва ихтиотоксични субстанции
- премахва амоняк 30-50 % за 60-90 мин. ( макс. 1/3 мг/л амоняк с една доза )
- премaхва нитритите 30-50 % за 60-90 мин. ( макс. 0.75 гр. нитрити = 0.23 мг/л NO2-N с една доза )
- премахва хлора от хлорираната и дезинфектирана чешмяна вода ( с една доза до 3.4 мг/л хлор или 13.7 мг/л Cloramine – T )
- премахва остатъци от лекарства след лечение ( метиленово синьо, малахитов зелено, калиев перманганат и др. )
- отстранява тежки метали ( с една доза до 0.4 мг/л мед или цинк, до 1.4 мг/л олово, живак )
- предотвратява високи нива на нитратите
- предотвратява растежа на алги благодарение на отстраняването на хранителните им вещества
В случай на замърсяване Sera toxivec незабавно и ефективно предотвратява увреждане на рибите , докато не се установи стабилна бактериална флора дължаща се на Sera toxivec .
Освен това Sera toxivec се препоръчва когато се настаняват нови риби, при почистване на филтъра, след лечение с медикаменти .

Дозировка : Добавете 5 мл. на всеки 20 л. вода .  При замърсявания от високи нива в сладководен аквариум, може да добавите петкратна доза в случай че в аквариума няма растения . Някой растения с нежни листа не понасят Sera toxivec .

nixanbal

Благодарности за пояснението, но сега искам да попитам по-конкретно:
След смяна на водата се слага по 5мл/20л в самия аквариум или в кофата /да речем/ с вода преди да се изсипе в аквариума при рибите?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi48.photobucket.com%2Falbums%2Ff237%2Fnixanbal%2FMalawiTank_baner.jpg&hash=b6a3b805af52b2039354d101738ed74ce9cd7bab

hyp

Цитат на: "nixanbal"Благодарности за пояснението, но сега искам да попитам по-конкретно:
След смяна на водата се слага по 5мл/20л в самия аквариум или в кофата /да речем/ с вода преди да се изсипе в аквариума при рибите?

Може би няма кой знае каква разлика... аз слагам половината доза в аквариума, половината в кофата преди да почна да изливам водата... Така че да има време Aquatan-а да bind-не тежките метали, ако има такива, и ако въобще има такива способности :)))

Nikoo

Здравейте,
имам следните въпроси:
1. мога ли да ползвам Nitrivec без Aquatan?
2. Трябва ли да вадя рибите от аквариума?
3. Колко да сипя?
4. Да вадя ли растенията?

Аквариума едвам го спасих. Беше една мътилка и започнах всичко отначало.
Проблема е че измих всичко с топла вода и предполагам че всички бактерии са си заминали. Сега водата е чиста, но отвреме на време от филтъра се вдигат разни боклуци, но се надявам да не стигна до същото положение.
Моля някой да ми отговори на въпросите.

discus

Цитат на: "Nikoo"Здравейте,
имам следните въпроси:
1. мога ли да ползвам Nitrivec без Aquatan?
2. Трябва ли да вадя рибите от аквариума?
3. Колко да сипя?
4. Да вадя ли растенията?

Аквариума едвам го спасих. Беше една мътилка и започнах всичко отначало.
Проблема е че измих всичко с топла вода и предполагам че всички бактерии са си заминали. Сега водата е чиста, но отвреме на време от филтъра се вдигат разни боклуци, но се надявам да не стигна до същото положение.
Моля някой да ми отговори на въпросите.

1.Може
2.Не
3.Прочети упътването
4.Не

Nikoo

Цитат на: "discus"
Цитат на: "Nikoo"Здравейте,
имам следните въпроси:
1. мога ли да ползвам Nitrivec без Aquatan?
2. Трябва ли да вадя рибите от аквариума?
3. Колко да сипя?
4. Да вадя ли растенията?

Аквариума едвам го спасих. Беше една мътилка и започнах всичко отначало.
Проблема е че измих всичко с топла вода и предполагам че всички бактерии са си заминали. Сега водата е чиста, но отвреме на време от филтъра се вдигат разни боклуци, но се надявам да не стигна до същото положение.
Моля някой да ми отговори на въпросите.


1.Може
2.Не
3.Прочети упътването
4.Не


Благодаря

miTko

Един пич от руския форум твърдеше, че слагал по малко нитривек и така активизирал мераците на рибите.След това скоро рибите му хвърляли хайвер при неподходящи условия в сборния аквариум дори!
Това пък на какво се дължи?
Разни мои АКВАРИУМИ 

Stas

Цитат на: "miTko"Един пич от руския форум твърдеше, че слагал по малко нитривек и така активизирал мераците на рибите.След това скоро рибите му хвърляли хайвер при неподходящи условия в сборния аквариум дори!
Това пък на какво се дължи?

Това са пълни дивотии! Хвърлят си в общия аквариум и без допълнителен масаж. :) Стига да са им добри условията.

SERA

Цитат на: "nixanbal"Благодарности за пояснението, но сега искам да попитам по-конкретно:
След смяна на водата се слага по 5мл/20л в самия аквариум или в кофата /да речем/ с вода преди да се изсипе в аквариума при рибите?

Сера препоръчва количеството препарати да се дозирва според обема на аквариума . Аз нямам възможност да използвам престояла вода, за това първо слагам Sera aqutan в кофата с чешмяна вода за допълване на аквариума преди да сменя водата . След около 1 час източвам част водата / сифонирам дъното / , добавям sera aqutan и sera nitrivec в аквариума и допълвам с обработената със sera aqutan чешмяна вода .