• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 19:57

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Неправилно съхранение на Сера Бактопур

Започната от BOJO, 10.11.2009 16:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

BOJO

Имам следния въпрос към Сера: Преди 1 час закупих от магазин в Сф Сера Бактопур. Опаковката беше нягрята доста а като проверих целоста на капачката се оказа че и шишето е нагрято значително. Не съм го мерил но температурата му беше значително по-висока от човешката, щом така ясно го забелязах. Предполагам 40-42 градуса.  Попитах дали е нормално и продавачката каза, че шишенцето се е енагряло от лампата, която е в непосредсвена близост до лекарствата на Сера.
...............
Сега чета в упътването че правилното съхранение изисква 15-25 градуса.
...............
Въпроса ми е, при това очевидно неправилно съхранение лекарството ефективно ли е ?

SERA

Цитат на: BOJO - 10.11.2009 16:10
Имам следния въпрос към Сера: Преди 1 час закупих от магазин в Сф Сера Бактопур. Опаковката беше нягрята доста а като проверих целоста на капачката се оказа че и шишето е нагрято значително. Не съм го мерил но температурата му беше значително по-висока от човешката, щом така ясно го забелязах. Предполагам 40-42 градуса.  Попитах дали е нормално и продавачката каза, че шишенцето се е енагряло от лампата, която е в непосредсвена близост до лекарствата на Сера.
...............
Сега чета в упътването че правилното съхранение изисква 15-25 градуса.
...............
Въпроса ми е, при това очевидно неправилно съхранение лекарството ефективно ли е ?


Здравей,
Щом оптималната температура за съхранение е 15-25 *С то лекарството би трябвало да е повлияно от по-високата температура. Въпроса е колко силен е ефекта от по-високата температура. Има значение колко време е било нагрявано и каква е температурата. На въпроса ти може да се отговори само с лабораторно изследване на количеството активно вещество в лекарството.
Личното ми мнение е, че голяма част от тези съвети за съхранение са под натиска на многото изисквания покрай производството на тези лекарства, но ти решаваш дали да рискуваш и ползваш лекарството.

Поздрави
Сера