Новини: Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.

Автор Тема: Нагревател Sera  (Прочетена 24196 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ilianidis

• Потребител
  • Публикации: 1 479
Нагревател Sera
« Отговор #75 -: 16.03.2006г 22:10ч »
Благодаря за мигновенния отговор!Надявам се сте прочели всичките ми постове по случая и сте разбрали за намеренията ми да направя следната проба т.е. при по-добър топлообмен м/у магревателя и околната среда,като го поставя срещу струята на изхода на филтъра.За удовлетворение на мен и на Вас всичко се оказа ОК.Сега зададената температура е 26,достигнатата на водата е 26,а стайната е 21.Проблема е в заблудата на датчика,че я е достигнал.Аквариума е с много добра циркулация,но струята не беше насочена пряко към нагревателя,след като го направих ефекта беше достигнат.Явно заради мощността му се получава това явление.

Неактивен trupai

• Деян Димитров
  • Потребител
  • Публикации: 791
Re: Нагревател Sera
« Отговор #76 -: 21.10.2009г 12:12ч »
Здравейте,
Имам нагревател Sera 100 в 100л. аквариум.
Лятото нагревателя беше изключен и сега когато го включих, /настроен на 26 градуса/загрява водата до 30 и не се изключва!Настроих го на 24 градуса и положението е същото! Свалих го на 22 и сега температурата на водата спада до 24 градуса, а нагревателя не се включва!
Нагревателя е закупен март месец, имам гаранционна карта и касов бон!
Дайте съвет, дали да го нося за рекламация и колко време отнема ремонта, че добичетата да не изпукат през това време!
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Неактивен iek

• Потребител
  • Публикации: 2 119
« Отговор #77 -: 21.10.2009г 13:01ч »
24°С е идеалната температура, а нагревателя явно е за рекламация, имам същия и кове зададената температура в 65 литров аквариум.

Неактивен SERA

• Moderator
  • Публикации: 825
    • http://www.miazoo.com
« Отговор #78 -: 22.10.2009г 10:10ч »
Нагревателя е закупен март месец, имам гаранционна карта и касов бон!
Дайте съвет, дали да го нося за рекламация и колко време отнема ремонта, че добичетата да не изпукат през това време!

Здравей,
От кой магазин си го закупил?
Занеси нагревателя в магазина. Ако имат налични ще се погрижим да го заменят с нов. Ако не търси резервен вариант, защото замяната може да отнеме до седмица.
Ако помещението където е аквариума е със стайна температура, повечето рибки ще устискат понижаване на водата с няколко градуса ( изключвам африкански цихлиди, соленоводни и други по чувствителни към температурата видове ).

Поздрави
Сера

Неактивен trupai

• Деян Димитров
  • Потребител
  • Публикации: 791
« Отговор #79 -: 22.10.2009г 12:12ч »
Балгодаря за отговора!
Преди малко ходих до магазина и ми го замениха с нов.
Магазина е Аквадизайн в София.
Може би не е точно тук мястото, но все пак искам да Благодаря на управителя!
Магазина е страхотен!
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Неактивен Mu3epHuk

• Потребител
  • Публикации: 105
« Отговор #80 -: 02.03.2019г 13:01ч »
Здравйте. Имам 100 вата нагревател Sera от 4 години и няколко месеца. През летните месеци е стоял в аквариума и съм го вадил рядко за почистване (не се е покривал с водорасли и не е имал неугледен вид), основно за да му опазя лепките възможно най-дълго. Едната не държеше още през първата година на ползване и се отлепяше сама минути след поставяне на стъклото. През есента го извадих за почистване и видях, че в него има проникнала вода. Не беше яко наводнен, но имаше в нагревателните елементи и в долната част. Мисля, че си е работил преди това и затова не ми е направило впечатление по-рано. Извадих го и поставих мой стар нагревател. Предните дни случайно установих, че работният нагревател, който е стар и с биметално реле (мися че то се е прецакало и не поддържаше циклите за включване и изключване, а когато задам по-висока температура, сработва), не се е включвал и водата е 19 градуса. Термометърът е плаващ и лепката му не държи, затова се е загнездил в листата на растенията и по-трудно се наблюдават градусите. На първо време върнах нагревателя Sera обратно в аквариума, за да повиши температурата (за около 4 месеца извън вода беше напълно сух и нямаше видими последици от накисването). При положение че преди да го потопя във водата, е стоял при стайна температура 18-19 градуса, чаках го минута-две преди да го пусна, а не както пише в упътването 15 минути. Все пак минаваше 23 часа вечерта.  На сутринта температурата беше едва 24 градуса, при условие че лампичката му не свети, а трябваше да е поне 26 градуса и нагоре с тази настройка. Извадил съм го отново и пак има вода. Пробвах го за две секунди днес (два дни след последното поставяне във вода) и лампичката светва (не е изгорял), но и не съм го чакал да затопли епруветката. Водата иначе в него постепенно намалява. Значи има пробив в уплътнението някъде. Гаранционен е до месец октомври тази година. Купен е от бившия магазин " Анималия " на ул.  " Ян Палах " , който доколкото знам е преместен в Алати. Подлежи ли на рекламация или да го ползвам в бъдеще без да го потапям под тапата? За момента имам други два работещи нагреватели, на които да разчитам. Нямам обяснение от какъв зор ще е тръгнала да влиза вода, след като почти не е ваден от аквариума и не е видял механично натоварване. По изолацията на кабела в последните сантиметри към тапата има следи от износване (не изглежда като чисто нов) предполагам при поставяне на капака на аквариума или триенето в ръба на стъклото на аквариума, но по нищо не личи, че вода би могла да влезе от там и няма дълбока следа от протриване.

Неактивен Caxapa

• глобален МОРМОРАН
  • Модератор
  • Публикации: 5 236
« Отговор #81 -: 03.03.2019г 17:05ч »
Ако имаш гаранционна карта и е в срок го върни на фирмата-магазин от който си го закупил. Не е редно да има конденз или да прониква вода в нагревателя.Единствено не трябва да си въздействал механично на артикула. Касова бележка и гаранционна карта и се надявам да уважат  молбата ти. Не чакай до последен момент, че ако е при нас тук в чужбина ще сменят нагревателя с нов но за България се съмнявам. Вероятно ще го изпратят на фирмата производител и става едно чакане...не ти е работа  но като цяло търси си правата!

Неактивен Mu3epHuk

• Потребител
  • Публикации: 105
« Отговор #82 -: 04.03.2019г 00:12ч »
Ако имаш гаранционна карта и е в срок го върни на фирмата-магазин от който си го закупил. Не е редно да има конденз или да прониква вода в нагревателя.Единствено не трябва да си въздействал механично на артикула. Касова бележка и гаранционна карта и се надявам да уважат  молбата ти. Не чакай до последен момент, че ако е при нас тук в чужбина ще сменят нагревателя с нов но за България се съмнявам. Вероятно ще го изпратят на фирмата производител и става едно чакане...не ти е работа  но като цяло търси си правата!

Касовата бележка я пазя с кутията и не съм въздействал механично. На гаранционната карта виждам, че е непопълнена (няма печат, дата и подпис на продавач). Гаранцията изтича в началото на октомври.

Неактивен Tracker

• Потребител
  • Публикации: 114
« Отговор #83 -: 06.03.2019г 15:03ч »
Здравейте. Преди седмица и при мен се появи влага в нагревателя на Сера 50 w, след около три години без проблемна работа. Все още е в гаранция но не ми се занимава с куриери и ще остане за резервен. Прочетох в темата, че грешката била +- 10% това са 5 градуса доста ми се виждат, предполагам е спрямо показанието на скалата защото при мен температурата не се е променяла с повече от градус.
Hagen, Aquarien-Set "Marina Basic 54"
2x15 [w]: GLO, Sera plant color
Sera fil 120
Sera heater, 50 [w]