• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:35

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нагревател Sera

Започната от NikolaV, 22.02.2005 23:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

SERA

Надявам се че с тази информация ще сме ви полезни при избор на нагревател .  :broil
Нагревателите Sera са с мощност :
        25  ,  50  , 75 , 100 , 150 , 200 , 250  , 300 W    и размери :
18.5 , 18.5 , 22 ,  22  ,  30 ,    30      ,      35   , 35  см.
Нагревателите са напълно потопяеми , компактни и здрави . Могат да се използват в сладка и солена вода .
Дебелината на стъклото е 2 мм . Имат пластмасова предпазна решетка която може да се  сваля    .    По температурната скала може да се нагласи да подържа температура    от 18  :cold  до 32 :ang   *С ( +/- 10 % ) . Монтират се вертикално на дълбочина до 120 см.
Имат контролна лампичка за вкл./изкл.
Към всеки нагревател има подробна инструкция за безопасност , употреба и почистване на български език .
Гаранцията от пет години говори достатъчно за качеството на този продукт .
ВНИМАНИЕ :
Водни обитатели като анемонии и охлюви може да се заклещят и наранят . Монтирайте нагревателя по походящ начин или на недостъпни за тях места .
За осигуряване на оптимално затопляне монтирайте нагревателя където струята вода е по силна .
Никога не заравяйте нагревателя в пясъка .
ПАЗЕТЕ КАСОВИЯ БОН !
Гаранцията важи само при представяне на касов бон .

chaykov

абе взех и и аз на сера нагревател интересува ме го къде се топва? до минималната черта или може да се топне целия щото трябва иначе да си препрявям капака :)
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят. Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!



https://s1.postimg.org/43tluyw8fj/aqua.jpg[/url]

van40

Нагревателите на Сера са напълно потопяеми за това смело го топвай целия.

danchoto

Цитат на: "AQUASAUR"
Всъщност, в контекста на темата, важно е да се отбележи,
че новото поколение нагреватели са вече с "електронна схема",
която дава една много по-голяма прецизност,сигурност и трайност  :idea:
за разлика от стария тип с "биметална пластина",на която контактора
се скапва доста по-бързо,особено ако е хигроскопирала и една капка вода... :!:

Нагревателите които се продават в момента от Сера с пластина ли са или с електронна схема? И има ли нагревател който плавно да увеличава мощността си според температурата а не включва и да изключва? Това ли е всъщност електронната схема или?

danchoto

Още два въпроса:
Могат ли нагревателите на сера да работят наклонени?
Трябва ли да са изцяло потопени?

Георги

Цитат на: "danchoto"Още два въпроса:
Могат ли нагревателите на сера да работят наклонени?
Трябва ли да са изцяло потопени?

Моят е наклонен и работи.
Да.

Joro Vn

Цитатплавно да увеличава мощността си според температурата
Това е т.н. пропорционално управление. Аз лично не съм чул или видял нагревател за аквариум с вграден терморегулатор, работещ на този принцип.

DeViL

Ами аз сам оборудван изцияло със SERA и ме интересува дали правят Биологични Филтри

SERA

ЦитатНагревателите които се продават в момента от Сера с пластина ли са или с електронна схема?

Нагревателите Sera не са с биметална пластина , а с датчик за температура ( електронна схема ) .

ЦитатМогат ли нагревателите на сера да работят наклонени?
Трябва ли да са изцяло потопени?

Може да са леко наклонени , но не и легнали . Да не се допуска заравяне на нагревателя в грунда .
В горната част има означение за минималното ниво на водата . Могат да с изцяло потопени до дълбочина 120 см.



ЦитатАми аз сам оборудван изцияло със SERA и ме интересува дали правят Биологични Филтри

Да     http://aquariumbg.com/forum/viewtopic.php?t=1197

Не си написал за какъв обем аквариум става дума .
Ако аквариума ти е малък за външен филтър има и други начини за увеличаване на биологичната филтрация . Може да увеличиш неколкократно обема на вътрешен филтър ( например Sera fil 380 ) , като добавиш няколко пръстена Sera siporax във филтъра . Sera siporax се предлага на бройка в Корал К & К ул. Сердика 36

DeViL

Ами в момента съм с 80л но скоро ще взема 150 или 200л и ми трябва вътрешен филтър.. виждал сам един доста интересен филтър но беше на друга фирма, в момента съм с SeraFil 380 и съм доста доволен от него и от вашите продукти като цяло.  Благодаря предварително :)

SERA

Цитат на: "DeViL"Ами в момента съм с 80л но скоро ще взема 150 или 200л и ми трябва вътрешен филтър.. виждал сам един доста интересен филтър но беше на друга фирма, в момента съм с SeraFil 380 и съм доста доволен от него и от вашите продукти като цяло.  Благодаря предварително :)
Вътрешни филтри Sera filter F :

Вътрешен филтър - помпа . Гъбата предпазва малките рибки от засмукване от помпата . Може да се свързват със Sera CO2 реактор .
Sera F 1200 има вентури система . Гаранция 2 години . TUV , GS , CE

http://miazoo.com/?m=f&a=5

- Sera filter  F 700   За аквариуми до 150 л. , дебит 650 л/ч . , макс. височина на водния стълб 95 см.

- Sera filter F 1200 За аквариуми до 300 л. , дебит 1200 л/ч , макс. височина на водния стълб 145 см.

WOLF

Преди месец и половина си взех нов нагревател защото стария много се влияеше от стайната температура и не ми вършеше работа. Нагревателя е на Sera - 100w. и работи много добре, в смисъл потдържа постоянна температура, която не се влияе от тази в стаята. Но има нещо което не е наред, вътре в нагревателя е проникнала влага, защото се вижда конденза на места от вътрешната страна на стъкления корпус. Бих се радвала Sera да ме посаветват дали да чакам един ден да спре да работи или да си ползвам гаранцията преди това. Моето мнение че влагата бавно, но необратимо ще увреди металните елементи в самия нагревател.
There are only 10 types of people in the world. Those who understand binary code, and those who don't.

SERA

Цитат на: "WOLF"Преди месец и половина си взех нов нагревател защото стария много се влияеше от стайната температура и не ми вършеше работа. Нагревателя е на Sera - 100w. и работи много добре, в смисъл потдържа постоянна температура, която не се влияе от тази в стаята. Но има нещо което не е наред, вътре в нагревателя е проникнала влага, защото се вижда конденза на места от вътрешната страна на стъкления корпус. Бих се радвала Sera да ме посаветват дали да чакам един ден да спре да работи или да си ползвам гаранцията преди това. Моето мнение че влагата бавно, но необратимо ще увреди металните елементи в самия нагревател.

Съжалявам за закъснелия отговор,но в сера са правили допълнителни изпитания за този проблем.
Отговора е: По принцип наличието на тези ситни капчици не е проблем,но не трябва да ги има. Така че можете да го смените с нов от зоомагазина, при условия че са спазени изискванията на гаранцията.
Направете копие на касовия бон.
Приятен ден.

bobynfs

NikolaV
--------------------------------------------------------------------------------
Взех си 200-ватов нагревател на Sеra за 250 л. аквариум. Накратко: много съм доволен. За първи път попадам на нагревател, който показва точните градуси. Нагласил съм го на 26, толкова показва и термометъра  
--------------------------------------------------------------------------------

a kolko litrov ti e akvariuma ?
2013 New Styling....................................................
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg59%2F1349%2Fsfbz.jpg&hash=b1a274cbf7d918f52ce4bde7ba05994c3cf6f493
Видео на моя АКВАРИУМ *fish
200л.100x50x40, филтър Sera Fil 900, СО2 с мая,
осв.2x2 бр.90см Sylvania Aquastar & Grolux.

zmeq

Ти можеш ли да четеш  :!: