• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 15:43

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

sera filter bioaktive 400 +UV?

Започната от ogi, 24.01.2009 19:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ogi

Здравейте, бих искал да получа повече подробности относно новите канистри на сера. По-точно ме интересува каква е мощността на УВ лампата и дали е съобразена с дебита на самия филтър (1100л/час) за да може да се извършва ефективна стерилизация на водата, дали замества самостоятелните УВ стерилизатори или е по-скоро като допълнителна функция (екстра) на канистъра. Също така бих искал да разбера, понеже до момента нямам опит с външни филтри, дали филтриращата система няма да неутрализира желания леко тъмен ефект на водата от sera aquatan black water? Прави ми впечатление и по-високите продажни цени във фирмения магазин на петшоп в сравнение с посочените на сайта, на какво се дължи това (обръщам се към вас, тъй като знам че двете компании са свързани)? Благодаря предварително!

SERA

Цитат на: ogi - 24.01.2009 19:26
Здравейте, бих искал да получа повече подробности относно новите канистри на сера. По-точно ме интересува каква е мощността на УВ лампата и дали е съобразена с дебита на самия филтър (1100л/час) за да може да се извършва ефективна стерилизация на водата, дали замества самостоятелните УВ стерилизатори или е по-скоро като допълнителна функция (екстра) на канистъра. Също така бих искал да разбера, понеже до момента нямам опит с външни филтри, дали филтриращата система няма да неутрализира желания леко тъмен ефект на водата от sera aquatan black water? Прави ми впечатление и по-високите продажни цени във фирмения магазин на петшоп в сравнение с посочените на сайта, на какво се дължи това (обръщам се към вас, тъй като знам че двете компании са свързани)? Благодаря предварително!

Здравей,

На част от въпросите ти вече отговорих в личното съобщение, което си ми писал.
Мощността на лампата е 5В.
За съжаление не съм специалист по UV стерилизация, а филтрите са нови и за сега нямаме отзиви за тях. Вярвам, че sera са проверили и са се съобразили с изискванията към UV лампите. Ако някой съфорумник има подобен филтър с лампа, моля да сподели мнението си.

Не, филтъра няма да неутрализира действието на sera Black water aquatan.

В България, както и навсякъде по света цените в интернет магазините са по-ниски. Те не плащат наем на магазин, склад, заплати на продавачи, охрана, режийни разходи и т.н.

Двете фирми не са свързани. За въпроси към Пет шоп 1 се обръщайте на посочените в сайта им телефони и имейл.

Поздрави
Сера