• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 11:34

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Последни публикации

Страници 1 2 3 4 5 6 7 ... 10
21
Лудвигия рубин е червеното, лимнофила ароматика и сесифлора. Криптокорини има няколко вида- фламинго, Браун,Нури, баланс..... Мирофилиум рорайма, лотус зелен ( червения го загубих)....... Под чакъла има подложка депонит микс . ЦО пускам , но далеч под необходимото. Тор не  слагам . 
22
Мдаа, и аз имам съмнения какво ще пристигне, че са и 2 кутийки XXL,in vitro, демек от скъпото  :-D
Квото стане в крайна сметка.
Ще ви държа в течение де. През това време аквариума цикли на празен ход,дано да има накрая и какво да сложа в него  :-D
23
Много хубаво изглежда. Чак ми е чудно как става с този едър грунд. Но е красиво - поздрави !
Продължаваш ли да подаваш СО2, явно да?
24
Много, ама много приятно изглежда.
Кое е растението с тъмнозелените, продълговати листа отпред леко в дясно? Доста ми харесва.
25
За 10-дни на тъмно аз ще каталяса ... дано китката е по-корава от мен :D
Чакам да видя развитие по темата. *bg*
26
Много добре се получава, харесва ми.
За полякна в тоя чакъл, малко трудно ще стане работата, а и както си се досетил сам, светлината е малко.
Това в средата червенеещото алтернатера ли е? Ако да - ще започне да става кафяво-зелена с времето и почти няма да расте, тъй като обича повечко светлина.
Може да поразредиш плаващите китки, за да стига повече светлина до дъното :)

Високото растение в средата лимонфила ароматика ли е, или някакъв погостемон?
Гледам, че имаш и лудвигия. Дали ще ти е възможно да ми пратиш някой ден като режеш по някой стръкче, бартер за нещо от мойте китки примерно  :-D
27
Уртикулатията се храни посредством микро капанчета, нещо като малки балончета, които се пукат и водата, която нахлува е тях, овлича разни микро организми.
Микро организмите ще е трудно да ги осигуряваш постоянно, но да - може да я глезиш от време на време, като вкарваш със спринцовка в субстрата вода с високо съдържание на инфузория примерно.
Такава вода лесно се прави, като оставиш примерно литър аквариума вода в шише на прозореца и пуснеш вътре парче изсушена обелка от банан, или малко мая за хляб.
Иначе субстрата за уртикуларията, е добре да съдържа сфагнум, който освен че подкиселява и омекотява водата (уртукуларията иска доста кисела вода), ами и осигурява среда за развитие на микро организми, с които растението да се храни.
Течни торове във водата не се добавят, освен ако не се гледа я комбинация с други растения, които да ги усвояват.
Много е важно да няма амоний никакъв. Съвсем малко амоний, унищожава растението за броени дни, за това и са много рядко успешните опити с това растение в новостартиран аквариум, къде още няма стабилен азотен цикъл :)
Въпреки всичко, аз ще опитам, пък квото такова. Ако изобщо ми пристигне уртикуларията жива де, понеже на 10-ти сега ще е в БГ, евентуално на 11-ти или 12-ти ще е я достави куриера при мен. А е изпратена на 2-ри. 10 дена дето се вика ще е на тъмно, за това не знам в какво състояние ще дойде... Ама квот такова.

А ако е позаминала, но има малко оцеляля, ще я изнеса надводно да я съвзема и после опитите продължават  :-D
28
Няколко месеца по-късно:). Нещата се получиха добре.Вода се сменя веднъж месечно , кастрене и презасаждане почти всяка седмица.Тревогите ми  за осветлението не се оправдаха- Fluval  действително няма пробивност и полянки не могат да се гледат, но за високи растения върши работа.Грунда , малко едър, също върши работа - лесно се сифонира .
Поздрави
29
Аз не просто се занимавах, аз го залепих  ;-) . За качество - не коментирам :D
Тази фирма никога досега не я бях чувал, но ако не бързах особено (което е в действителност) можеше да спестя едни 100-тина лева.
Аз за друго пиша, тия неща ще ги опиша в темата, като я пусна (надявам се другата седмица).
Стана ми любопитно, ама все не мога да седна както трябва на компютъра, та затова чак сега се сещам да пиша.
Въпросната китка urticularia graminifolia гледам, че се храни по специален начин. Има ли конкретна храна за такъв тип растения или самостоятелно си я правиш/развъждаш или каквото там?
Снощи въпроса ми беше формулиран по друг начин, но днес препрочетох мнението ти преди да пиша и видях всъщност, че е противопоказно торенето - съответно и алгиите няма да са толкова.
Има ли специален начин за развъждането на микроорагизнмите във водата или само отвън могат да се добавят?
Ако не те мързи, напиши 2-3 реда по-подробно.
Не ме разбирай погрешно, въобще няма да се захващам с нещо такова, много съм зелен за тая идея още. Но ми стана доста любопитно, понеже не бях чувал за такъв тип растение отглеждано в аквариум.  *DANCE*

П.С. За форума е ясно. Фейсбука го измести щото там всичко става през телефона и набързо. Никой не се занимава да качва снимки някъде, да пише теми, смятай пък и да ги следи... Пуска пост, то му пиука там джаджата, че нещо се е случило и така.
За мен тук винаги ще си остане най-приятното място. И аз най-редовно влизам да чета разни теми.
Надявам се хора като тебе да се позавърнат. Останалото - здраве ; )
30
Търся / Купувам Рейнбол
Last post by _Kirilov - 08.04.2024 11:37
Предмет на обявата: Здравейте ,
След дълго прекъсване - на скоро ще стартирам аквариум 400+л и търся отново да си взема Rainbow fish , последния път имах над 50% смъртност с вносни риби .
Питането ми е има ли човек в момента , който да развъжда някакви видове в БГ и съответно ако може контакти ?

Цена:

Информация:

Начин на връзка: 0889831343

Местоположение: София .

Снимки:









Страници 1 2 3 4 5 6 7 ... 10