• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 16:44

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Последни публикации

Страници1 2 3 4 5 ... 10
1
Мдаа, има и снимки за спомен :D
Някой ден ще направя пак по-голямо корито. За сега на малки литражи ще стоим.
Прегледай темата иначе, там нещата са точно за това, което си се захванал да правиш в момента.
2
Цитат на: bunzip2 - Днес в 15:57Манадото няма да се накисне много да ти кажа. Такова си е, леко.
Като започнеш да засаждаш, задължително изпразваш аквариума. Ще си спестиш много мъка :D.
При пълен аквариум ще се измъчиш яко, особено ако слагаш някакви по-големи растения.
Приготви си някакви камъчета (чакъл) 2-3 см диаметър. По-големите растения, лепиш го директно с канаконлин за камъка.
Не се тревожи, на растението нищо му няма от канаконлита!
Като го залепиш, заравяш камъчето и то ще ти държи растението в грунда, иначе има да ги обираш редовно изплувалите  :-D
Също ако искаш да правиш различни нива (преден план 5см, заден 7-8см примерно), забрави! За една седмица всичкото ще се свлече и ще се изравни навдякъде.
Ако си замислил подобна аранжировка, слагай някакви камъни, корени, които да го задържат, иначе всичко се свлича.
Като му махнем това ужасно качество, че е много лек, другото е окей :)

Досега точно твоята тема четох "Аквариума на bunzip2". Всичко, което си написал го има описано там. Именно затова форума е толкова важен (поне за мен де). Стига да му се търси на човек - намира.
3
Манадото няма да се накисне много да ти кажа. Такова си е, леко.
Като започнеш да засаждаш, задължително изпразваш аквариума. Ще си спестиш много мъка :D.
При пълен аквариум ще се измъчиш яко, особено ако слагаш някакви по-големи растения.
Приготви си някакви камъчета (чакъл) 2-3 см диаметър. По-големите растения, лепиш го директно с канаконлин за камъка.
Не се тревожи, на растението нищо му няма от канаконлита!
Като го залепиш, заравяш камъчето и то ще ти държи растението в грунда, иначе има да ги обираш редовно изплувалите  :-D
Също ако искаш да правиш различни нива (преден план 5см, заден 7-8см примерно), забрави! За една седмица всичкото ще се свлече и ще се изравни навдякъде.
Ако си замислил подобна аранжировка, слагай някакви камъни, корени, които да го задържат, иначе всичко се свлича.
Като му махнем това ужасно качество, че е много лек, другото е окей :)
4
Цитат на: mushroom - Днес в 13:56Евала и благодаря за информацията.
Още по-хубавото е, че вече ще я има на български в нета ( е докато адаша подържа форума жив ). Така други хора могат да се възползват от ценната информация.
Sharing is Caring. ( - :

Преди време го бях питал, дали и с какво можем да помагаме простолюдието. Каза, че имало с какво и до там.
Но все си мисля, че ако наистина има с какво да сме полезни, смятам че е редно да се понапънем малко ...
5
Цитат на: bunzip2 - Днес в 14:18Явно ваще охлюви са някакъв друг модел :D
Да ви пратя от мойте, не ходят никъде, добре съм ги обучил, домошари са  :-D
Има и вариант да са потеглили на някъде без да видя, ама малко се съмнявам  :-D

 *ROFL*  *ROFL*  *ROFL*

Може пък и да се разхождат вечерта и сутринта преди да си надникнал да са се прибрали :D :D.

Цитат на: bunzip2 - Днес в 10:23В крайна сметка нова двулитрова бутилка не е чак толкова безбожно скъпа. На цена 96лв, оборудвана с кран и заредена, реално цената на бутилката излиза около 50-60лв, защото един кран си е към 40лв.
И бутилка от скрап да вземеш, крана пак ще трябва да го купиш и става една работа да спестиш 50-тина лв.. няма смисъл от циганиите, вземи си нова хубава бутилка и да ти е мирна главата  *THUMBS UP*

Точно както говорихме по-рано, хич няма нужда от цигании. В крайна сметка всичко е по желание. То ако се циганеех, досега сигурно щях да чакам още само аквариум за без пари да изпадне от някъде ...
От Пловдив съм. Ще се поогледам тук там и ще видя да намеря нещо. А и мисля, че тук бях чел тема и колеги бяха дали мнения за някаква фирма. Ще я издиря, да питам и там как стоят нещата.
Днес точно прехвърлих едни 40 литра мръсотия от големия аквариум в малкия. Сложих малко храна както каза, пуснах филтъра и .... тва манадо е като перушина вътре :D :D :D Тия китки как ще стоят акъла ми не го побира :D да се надявам до седмица-две да олегне малко.
Мушнах и корените там, да киснат. Да не се чувстват отритнати :D.
6
Явно ваще охлюви са някакъв друг модел :D
Да ви пратя от мойте, не ходят никъде, добре съм ги обучил, домошари са  :-D
Има и вариант да са потеглили на някъде без да видя, ама малко се съмнявам  :-D
7
Хехехехе ти да видиш поток на мисли във форума. ( - :
Сега няколко неща.
1. Относно стартирането със сифонирана вода и изтискване на гъбата. Препоръчвам. Това ще ускори "зациклянето".
2. Охлювите излизат от аквата, но не изкарват много дълго навън. Аз намирам редовно изсъхнали ама не са се докопали повече от 10-15-20см. от аквариума.
3. Никой не иска да си прави сепуко, предполагам. Тези които предлагат газове и/или пожарогасители имат средства/машини за безопасно тестване на бутилките. Сега специално с СО2 не съм правил, но стара бутилка за пропан-бутан са ми я тествали и "сертифицирали". Там налягането е по-малко от въглеродния двуокис. Друго всяка година минават и ми прибират пожарогасителя от цеха с цел изпразване на течноста и проверка на бутилката. След това ми я връщат с нов етикет като гражданската от кога до кога е валидна бутилката. Всичко това по голяма вероятност се случва срещу някой друг финикийски знак. ( - :
8
Евала и благодаря за информацията.
Още по-хубавото е, че вече ще я има на български в нета ( е докато адаша подържа форума жив ). Така други хора могат да се възползват от ценната информация.
Sharing is Caring. ( - :
9
Виж само с неритина не съм пробвал.
Имал съм иначе всякакви, и планорбис и мелания и хелени, а преди и ампулария. Никой не ми е излизал  *UNKNOWN*
Разбира се охлювите не са задължителни. И само щипка храна за рибки върши работа. Както го направиш в крайна сметка, все ще стане :)

Колкото до бутилката, не знам от кой град си, тук във Варна зареждат каквото им занесеш, хич нищо не ми искат. Ако им занеса кофа с кран за со2, и нея ще напълнят  :-D  :-D
Ама както казваш ти, за да ти е спокойно, вземи си нова бутилка. Аз използвам доста стара, но преди да ида да я напълнят, минах през един много сериозен сервиз за обслужване на со2 бутилки и се консултирах там с уж най-добрия им майстор (той ми оправи и клапана на крана). По неговите думи бутилката ми е от 75-та година и ще изкара поне още толкова. Стара руска много дебелостенна бутилка. Реално наистина тежи 2 пъти повече от тези новите бутилки... Но, въпреки това си е стара де.
В крайна сметка нова двулитрова бутилка не е чак толкова безбожно скъпа. На цена 96лв, оборудвана с кран и заредена, реално цената на бутилката излиза около 50-60лв, защото един кран си е към 40лв.
И бутилка от скрап да вземеш, крана пак ще трябва да го купиш и става една работа да спестиш 50-тина лв.. няма смисъл от циганиите, вземи си нова хубава бутилка и да ти е мирна главата  *THUMBS UP*
10
Цитат на: bunzip2 - Вчера в 17:19Ако не сложиш такива от градината, няма да излязът :D
Тук вече мога да поспоря  *privet* Събирал съм поне 10 Неритини от пода + че има и капак аквариума  :-D
Но ... ще те послушам и ще намеря някакви охлюви и ще ги набуча вътре.
Като понаместя нещата ще кача снимка да видите какво съм забъркал.

Цитат на: NO CARRIER - Днес в 08:20С бутилката трябва да се подходи внимателно. На много от пунктовете отказват да зареждат ако не е проверявана и сертифицирана.


Не знам защо но имах подобно предчувствие, че ще има нещо такова. Но ако трябва да бъда честен, за мен ще е по-спокойно, ако взема всичко сертифицирано и тествано. Не искам изненади.
Страници1 2 3 4 5 ... 10