Новини: Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.

Последни публикации

Страници: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
Скариди и раци / Re: Crystal Red Shrimp
« Последна публикация от to6koto0209 - Вчера в 23:40 »

2
Възраст: 1 година

Размери и обем: 205 дисплей + 45 съмп

Осветление: 2 x AI Hydra 26HD

Температура на водата: 25-26

Показатели на водата:

Поддържане на Са, кН, Mg: Red Sea A,B,C

Активен въглен: чорапче 80-100гр 1 месечно

Сол и смени на водата: Red Sea - веднъж в седмицата

Механична филтрация: Чорапи, после минах на вата

Пясък и камъни: Red Sea пясък от най-ситния, камъни aquaroche

Хранене и оцветяване на корали: Reef energy А|B по 1.5мл 4-5 дена в седмицата (от 2 месеца)

Хранене на рибите: през деня с автоматична хранилка "ocean nutrition formula one" 2 пъти по съвсем малко,  вечер половин купбче майсис или артемия

Контрол на нитрати и фосфати: nopox по 2мл/ден, първите 10 месеца GFO реактор с rawaphos превантивно, но го спрях заради бума на циано

Циркулация на водата: jecod 4000, maxspec gyre 250 + vortech mp10

Стерилизация на водата: UV 18w от стартирането

Скимер: redstarfish/CORAL BOX D500 (jebao 2000 е помпата)

Съмп:

Обитатели: 2 клоуна
1 жълта зебразома
1 коле танг
1 дамзел
1 Gramma loreto
2 Cleaner shrimp
2 Perppermint shrimp (взех ги заради аиптазии и в началото ги опасаха)

Снимки:

Това е настройката на осветлението в момента

така изглеждат пиковете през деня

Качвам тези снимки понеже имам усещането, че преблемите с цианото, които имах, се дължат на осветлението. Няколко пъти променях пресетите, ползвайки разни "популярни" за тези лампи пресети от интернет и в крайна сметка нещата ставаха по зле, а не по добре. Текущя пресет го модифицрах преди няколко дена, като свалих стойностите на зеленото и червеното от 20-25 до 10% пак заради цианото.

Още малко факти относно моя аквариум, снимките са сравнително стари, гониопората и torch-a вече ги няма, освен тях успях да скапя и няколко sps фрага (говорим за много малки фрагове). Рибите и анемонията мисля че се чувстват добре, в началото имах и две жълти гобита (Cryptocentrus cinctus) който обаче за съжаления изкочиха от аквариума за 5-6 месеца. Е вече имам мрежа отгоре.

Ето малко снмки на цианото което след дълго чакане да се махне само, и промени по течение осветление успях да премахна (вероятно временно) преди 2 седмици с chemiclean

Преди следващия параграф искам да уточня че амбициите са ми един ден да мога да гледам SPS в този аквариум.

Относно параметрите - тук се чувствам най-неподготвен (това ми е първия морски аквариум). В първите месеци се стрмеях да подръжам по-високо kh 9-9.5, фосфати теста на селиферт ми е измервал еднкратно в първите 2-3 седмици от тогава са 0, нитрати до преди 3 месеца бяха ~0, после започнах Reef Energy да слагам по малко и за 3 месеца се вдигнака плавно до 5 в момента, нопокса който подавам в момента е 2ml дневно (беше 1мл преди). Честно казано незнам точно какви стойности искам да държа нитратите, на много места пише, че не е добре да са 0, но не е добре и да са над 10 и сякаш това се опитвам да направя и аз. Определено виждам как нопокса влиае върху сотйностите им. Относно kh-то вече таргетирам стойности от 8.5, но се получават отклонения от порядъка на 0.7-1 (падат до малко по 8 и се вдигат до малко над 9) което незнам до колко е допустимо, добавам alk с автоматична помпа (10-15 мл/ден) корегирима седмично, като видя че тръгва надолу или нагоре. Относно Ca - имах един пик от 500, който беше по моя грешка, вече е ок.
За момента се стремя към следните стойности, Alk-8-8.5, Ca-400-420, Mg-1350, No3 ~0-5
Това са графиките на Alk и Ca през тази 1 година

Като цяло имам куп въпроси и съм готов да приема всякакви съвети и критики. Доста се чудих дали да пиша тук, понеже форума го бях отписал, мотивира ме появата на Стоян Михов, преди да реша да се захвана с морска акваристика, четох доста стари теми тук, и до голяма степен неговите постове повлиаха на решението ми "да опитам"

Поздрави
4
Да така е това ще ми е следващата стъпка в со2. Виждам как всичко се колебае с тази мая и захар, но за сега така но имам планове за со2. Повечето брада по анубиаса е от предишният аквариум преди рестарта дори доста се махна по него имам на две места по аквариума още до като започне да се по стабилизира се появи, но в момента не се развива. Да имам нещо не както трябва но не мога да разбера кое липсва като цял бях започнал да вдигам количеството тор ,но докарах до едно полужение в което започва да се появав ксенококос и го намалих с един мл. Понеже слагам и желязо от делно сега се замислям дали той да остане така а да вдигна профитото с още малко?  Може да пробвам за видя, но определено тези кока-колини шишета ми играят мръсно.
5
Важното е на теб да ти харесва!!!
Разни хора -разни идеали.
На мен лично ми допада.Пробвай варианти-а и аквата си иска време за да се доразвие.Моят аквариум взе да ми харесва чак след 1-вата година от старта-вече е на 3 год/и е за рестарт поради обедняване на грунда/-това е друга тема.
При теб повече ме притеснява черната брада по анубиаса.Имаш недостиг или в излишък на макро или микро елементи-смисъл балансът не е добре.Другото поне според мен -инвестирай в надежна со2 система.Маята и захарта си е направо хазарт-параметрите ти варират постояно пх-то също.Успех с хобито!
6
Сомови / Вътрешни паразити
« Последна публикация от desi85 - Вчера в 21:15 »
 Колеги сигурно ви е писнало от мене,но за пореден път се обръщам с молба за помощ.Става дума за мъниците(звездни анциструси)които си взех наскоро.Бяха в аква 10л с нагревател и гъба с камък без филтър на голо дъно.Сменях вода и сифонира през 2 дена,но явно не е било достатъчно.Преди няколко дена ги преместих вече в аква напълно оборудван с азотен цикъл,обаче забелязах че коремчетата на някой са подути.Понеже вече бях виждала снимка от нета за тези вътрешни паразити веднага се усъмних че е това.Писах на колега за съвет,посъветва ме да сложа таблетка и половина Флажил,3 дена на диета и да чакам.Днес успях да извадя 3 от тях и да ги снимам.Идея си нямам откъде все пак са се заразили,имаше само една малка ампулария със тях.Да е от нея?На 2 от сомчетата коремчетата ми изглеждат добре но 3тото е доста подуто.Моля ви кажете и вашето мнение,съвет,предложение.

7
Предлагам / Продавам цихлиди Малави
« Последна публикация от emilmet - Вчера в 20:11 »
Стока 1: Labidochromis caeruleus  12бр  от 5см до 7-8см

Цена: 4лв
--------------------------------------------------------

Стока 2: Melanochromis auratus   3бр 2м-1ж 7-8см

Цена: 5лв

Стока 3:

Цена:

Стока 4:

Цена:

Стока 5:

Цена:

Информация: желателно е лично предаване

Начин на връзка: 0898784748

Снимки:

http://www.img-share.eu/f/images/490/DSC09210JPGyGmIz0IAjyR48ZQ4kRe01519236521.jpg

http://www.img-share.eu/f/images/490/DSC09227JPGGlyjLmqReZbO8jFcSEVZ1519236482.jpg

8
Търся / Купувам следните растения
« Последна публикация от iivs - Вчера в 20:03 »
Предмет на обявата: echinodorus ocelot green
echinodorus ocelot red
proserpinaca palustris
pogostemon helferi
pogostemon erectus
limphovila aquatica
Cabomba caroliniana
Cabomba aquatica
Ludwigia inclinata
Micranthemum micranthemoides

Цена: договаряне

Информация:

Начин на връзка: 0897812953

Снимки:

9
Търся / Купувам следните растения
« Последна публикация от iivs - Вчера в 20:02 »
Предмет на обявата: echinodorus ocelot green
echinodorus ocelot red
proserpinaca palustris
pogostemon helferi
pogostemon erectus
limphovila aquatica
Cabomba caroliniana
Cabomba aquatica
Ludwigia inclinata
Micranthemum micranthemoides

Цена: договаряне

Информация:

Начин на връзка: 0897812953

Снимки:

10
Благодаря за хубавите думи *YAHOO*,да знам че избързах с клоуните тои и Камен така ми каза,но исках нещо да се движи в аквариума.За сега няма да пускам нищо друго докато не се стабилизират нивата.Осветлението мисля,че става за сега, за коралите още ми е много рано *DRINK*.
Страници: [1] 2 3 4 5 ... 10

Преобразуване метрична - английска система
oF <=> oC in <=> cm G <=> L
Обем на аквариум
Дължина см
Ширина см
Височина см
L G
Тегло и обем на грунд
Дължина см
Ширина см
Височина см