Последни публикации

Страници: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
Предлагам / Re: Продавам аквариум 400л със с шкаф
« Последна публикация от angel_888 - Днес в 00:12 »
Остана аквариума скачал с осветление шкафа и камъните и грунда.Цена 330лв

2
Лафче / Re: Стартиран Аквариум
« Последна публикация от Новака - Вчера в 21:20 »
Благодаря  ,  за идеята . Но просто съм се ориентирал в друга посока ... и това никак не ми помогна с  светлините .
А само тях мисля цял ден  :)  *HELP*   Как да ти обясня аз не съм никак малък хищник ... не ми трябват още у дома , трябва ми нещо , което да ми носи спокойствие и удовлетроврение на очите , МИР!  Затова съм се ориентирал в растения  по-спокойни рибки и прочие ... Таа колеги моля дайте насоки с светлината , как да ми светне крушката ( лед осветленийцето ) Ххехех и Хубава вечер !
3
Морски пазар / Разменям корали
« Последна публикация от Danyel - Вчера в 20:12 »
Стока 1: Green Zoanthids - две туфи по над 20 зоантуса на снимката се вижда цялата колония.
камък с green polyp и зелени гъби

--------------------------------------------------------

Стока 2: briareum coral - два камъка

Цена:

Стока 3: pumping xenia - голяма плочка  с размер около 10 см всяка страна.

Цена:

Стока 4: gorgonian coral мога да режа клончета

Цена:

Стока 5:

Цена:

Информация: Заменям за корали които нямам  и животинки. Само лично предаване в София , младост1. Вероятност от аптазии и звездички!

Начин на връзка: ЛС и 0884219924

Снимки:

https://postimg.cc/gallery/2em4yujde/

4
Лабиринтови / Re: За размножаване на Бети - чети тук!
« Последна публикация от flame_froide - Вчера в 16:46 »
Моля отново за помощ, вече си имам едни малки нещица с леки опашчици, извинявам се за сравнението но са като сперматозоидчета по филмчетата за подрастващи, които все още за закачени и висят от балончетата. Има и такива които щъкат из водата виждам вече, но за малко и се закрепват пак за стените на аквариума. Махнах таткото от аквариума, за да не почне да си ги похапва. Та питането ми е да засиля ли въздуха в аквариума? Кога да започна да давам въпросната инфузория, четох някъде че имат за няколко дни собствен запас от храна от хайвера. И по какво количество по точно от инфузорията с този капкомер да слагам 3, 5, 15 капки. Аквариума е 20 литров.Благодаря предварително за хелпа.

Публикациите са слети: Вчера в 18:46
Вече си имам и сладурски мъници, част от които бягат насам натам, а други са все още прикрепени към гнездото. Ето един който с голямо усилие успях да уловя

5
« Последна публикация от k_panayotov - Вчера в 13:39 »
Страхотен размер за цихлиди, не го пропилявай за дребни риби и растения (то за тях и по скромен размер става). Освен  jbl e1902 greenline който е чудесен канистър сложи и един китаец с 2000 l/h и с тази филтрация и камънака който казваш че имаш в количества  разположени на няколко камари по твой вкус го наблъскай със 80-100 мбуни (във форумите и групите във Фейсбук има доста и хубави видове мбуни. След като се насладиш на екшъна с тях може да минеш на по спокойни аулонокари и хапове, като може и да стигнеш и до хищници по твой вкус. Успех !
6
« Последна публикация от Новака - Вчера в 12:55 »
Здравейте!
Ще приложа нови снимки с новата подредба на аквариума ми ( на това се спирам  след часове на мислене, гледане  ала бала... ) 
Относно филтрация  , нямам нито знанията нито  познатите около мен ,че да си правя съмп  , затова поръчах " jbl e1902 greenline" Ще съм с него и 1или 2 вътрешни филтри (които имам и съм споменал по-горе). Вече съм на етап " Растения " . Както , предложи  Колегата  NO CARRIER  :  " криптокорини, анубиас, валиснерия, егерия, роголистник, лудвигия " . Валиснерия , мисля да поставя в края зад  жълтия топуз и с вътрешният филтър  да избутва горният им край над камъка към средата на аквариума .  Анубиас   може и на самият жълт камък и  в тъмният край на аквариума . Лудвигия   ще е между камъните някъде  и също така мисля за заден план , пътеката между  жълтия камък така наречения " ТОПУЗ "  и  тъмно сините в дригят край  за да закрие задното стъкло  +  каквото още ми роди новобранската глава. Егерията ми се иска да я прокарам из между каманаците и корените ми.  НЕ знам дали всичко ще стане по план , но пък смятам да опитам  а времето ще покаже кое  си е на мястото и кое не . Тук стигам до следващият си проблем , не бях споменал за светлината а сегашната под капака  е :  1 Sylvania Aquastar F36W /174 t8 ; 2  Sylvania Luxline Plus F36W / 865 t8 ; 3 Sylvania GRO-plux F36W  /GRO t8 .
До момента разбирам ,че няма да е никак достатъчно за размерите на аквариума  и за идеята да има повече растения вътре . Моля за съвети и предложения за LED  Осветления  подходящи за добро развитие на растения . Гледах Алиекспрес , амазон и какво ли още не  някой или не доставят в Бг други ми се струват слаби  за идеята.  Аквариума в средата има стъклен елемент на който ще може да се закрепят  примерно 2 тела по 90- 100 см . Приемам , както скъпи варианти , така и по- приемливи цени  за начало  , тъй като този месец ми дойде вече  добър разхода  за все още празният аквариум  *YAHOO*  *HELP*  Хубав ден на всички и предварително Благодаря!

7
Лафче / Re: Добро утро - 2018
« Последна публикация от NO CARRIER - Вчера в 09:29 »
Добро утро!

8
« Последна публикация от devil111 - Вчера в 08:41 »
Храниш с капкомер после. На просвет като погледнеш Буркина ще видиш едни точки, които мърда и са като облак в буркан. Това е инфузороята
9
« Последна публикация от flame_froide - 20.08.2018г 22:10ч »
За около 48часа се излюпва и след още два три дни почват да плуват свободно. За захранването с жълтък аз лично съм скептичен. Живата храна е най добрия вариант. Сложи едно листо маруля в буркан с аквариумна вода и докато преплуват ще имаш стабилна култура инфузория. Няма да се занимаваш с жълтък и качеството на водата ти ще е безупречно. След пет дни слагаш и артемия и рибите са здрави водата е чиста и растат бързо

Благодаря за бързия отговор. Ще сложа още утре, но после как храня с това чудо получената инфузория. Извинявай за сигурно лаишките въпроси, но нямам идея какво да очаквам и как да разбера, че се е развъдило нещо в "буркана".
10
« Последна публикация от devil111 - 20.08.2018г 22:10ч »
За около 48часа се излюпва и след още два три дни почват да плуват свободно. За захранването с жълтък аз лично съм скептичен. Живата храна е най добрия вариант. Сложи едно листо маруля в буркан с аквариумна вода и докато преплуват ще имаш стабилна култура инфузория. Няма да се занимаваш с жълтък и качеството на водата ти ще е безупречно. След пет дни слагаш и артемия и рибите са здрави водата е чиста и растат бързо
Страници: [1] 2 3 4 5 ... 10

Преобразуване метрична - английска система
oF <=> oC in <=> cm G <=> L
Обем на аквариум
Дължина см
Ширина см
Височина см
L G
Тегло и обем на грунд
Дължина см
Ширина см
Височина см