Новини: Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.

Последни публикации

Страници: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
Аквариумни рибки / Re: Каква е тази рибка? Питайте тук
« Последна публикация от maks25 - Днес в 00:28 »
Какваи са тези молинезия?

2
Препоръки и насоки / Re: Подходяща вода
« Последна публикация от wire - Вчера в 22:14 »
Осмозната вода е подходяща за риби, но не и за растения.
3
« Последна публикация от VDO - Вчера в 21:12 »
Сподели  с какво мислиш да е населен аквариума,растения ще има ли,изобщо дай повечко подробности каква цел гониш,така много общо питаш и трудно може да се даде адекватен отговор.
4
« Последна публикация от Dany_B - Вчера в 21:07 »
Имам предвид, става ли обратноосмозната вода, в нея има около 50мг/л минерализация и pH е около 5,5-7,0
5
Скариди и раци / Re: Всичко за Red Cherry shrimp
« Последна публикация от VDO - Вчера в 20:14 »
Щом пускат хайвер ,значи има и мъжки.
6
« Последна публикация от VDO - Вчера в 20:09 »
Преди всичко-сладка вода. *DRINK*
7
Ако ще вграждаш LED осветление във капака помисли най напред за охлаждане. Понеже съм го играл този филм, с ръка на сърцето мога да ти кажа че тези лед ленти са далеч от истинско осветление. Ако държишна капака според мен по добрия вариянт е лумисцентна пура/и с рефлектори. Аз през годините минах от Луминисцентно освеление + добавени 1W LED, след това самоделни LED тела под капка, след това последната концепция на стария аквариум беле лумисцентно осветление + рефлектори. Сегашния аквариум също е със самоделно лед осветление с по диоди от 1W, но той е открит.
8
Препоръки и насоки / Подходяща вода
« Последна публикация от Dany_B - Вчера в 19:47 »
Каква вода е подходяща за сладководен аквариум
9
Проблеми с аквариума / Re: Зелени точки по стъклото
« Последна публикация от ivanpz6 - Вчера в 19:07 »
Реално какво да пробвам, да не торя утре като сменя водата? Или да намля осветлението? Понеже аз от понеделник до четвъртък съм в София, съм наредил на нашия да пуска осветлението сутрин от 7 и да го гаси към 17 като се пребере от работа. Освен да го накарам да смени светоденя, тоест да го пуска към 17 и към 22-23 да го гаси! Ще видим другата седмица какво ще стане, ако пак се появят ще мислим друго решение! Иначе идеи точно от какво се е появило това.. Забелязвам, че по растенията (не всички) има нещо като мъх но е едвам забележим.

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk
10
Свърши филма, колега  :-D
Карал съм с лед ленда, ама китайче. Пълен майтап, изгоряха за нула време, а уж IP68, ала бала ...
Ако намериш читава може да ти свърши работа. Аз си направих осветлението с един обикновен алуминиев радиатор и лед модули. Топла светлинка ... медец  :-D

А не е свършил филма. И тя е голяма мераклийка за аквариума. Тя го хареса този :) Все си мисля, че една лента V-TAC поставена в профила не би трябвало да изгори толкова бързо.
Страници: [1] 2 3 4 5 ... 10

Преобразуване метрична - английска система
oF <=> oC in <=> cm G <=> L
Обем на аквариум
Дължина см
Ширина см
Височина см
L G
Тегло и обем на грунд
Дължина см
Ширина см
Височина см