Новини: Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.

Последни публикации

Страници: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
Живородки / Re: Контрол над раждаемостта на гупи
« Последна публикация от Tracker - Днес в 12:12 »
Хелера е май добра идея, само дано скаридките да насмогнат на апетитът му.  8-)
2
Лафче / Re: Добро утро - 2019
« Последна публикация от NO CARRIER - Днес в 09:44 »
Добро утро! Петък е!

3
Цихлиди / Re: Съжителство на скаларии с.....
« Последна публикация от da_ne - Вчера в 22:50 »
Много благодаря  :-)
4
Цихлиди / Re: Съжителство на скаларии с.....
« Последна публикация от ivanpz6 - Вчера в 20:05 »
Аз съм естет и харесвам всичко да е приближаващо се до естествената среда. Лично аз бих разкарал бонбонените тернеции не ми харесват все едно да сложа, цветни камъни по дъното... JBL монадо би било добре , ако правиш залесен аквариум :) за грунда кварцов пясък, речен грунд вече е до предпочитания.. Филтъра мисля, че е малко малък за такъв обем аквариум , но нека се изкажат и по компетентните колеги :) За обитателите скаралариите и може би пасаж от еднакви риби например аз със 4 рамирези взех 6 серпи(които пораснаха и са по-големи от рамирезите) и това ме накара днес да взема разбора еспей атрактивни и енергични са не са показали наклонности досега да закачат перките (макар, че мъжкото ми рамирези е с нахапана опашка, мисля че серпите са виновни  :-D) Общо взето разбори, неони пасажни риби-  не мисля, че би било проблем да отглеждаш коридораси и анциструси :) Надявам се да съм бил полезен .
5
Водни растения / Re: Растенията не вървят!
« Последна публикация от ivanpz6 - Вчера в 16:06 »
Здравейте аквариума ми е на RS - 500B- 55 литра
Филтрацията е касетъчен филтър с дебит 600л/ч пълен със 180 грама сипоракс мини и още един вътрешен с дебит 300л/ч с гъба и 60 грама сипоракс.
Осветлението е фабричното 18W лед общо 12 диода 8 (топлобели) 2(сини) 2(червени).
Грунда ми е речен с фракция отдолу 2-3мм отгоре около 4-5мм отзад е с дебелина около 5см.
Освен роталата , която вече остана само стръкове ... имам анубиас нана( развива се добре) и от днес 2 стръка Криптокорина криспатула.
Не подавам Со2 , светя по 8 часа , водорасли имам единствено ксенококус (поне аз мисля , че е това) по стъклата и то са само точици , които чистя всяка седмица с гъба. Сифонирам защото преди месец ми умряха 3 рамирези  в рамките на 4 дни и не бях сифонирал до тогава.Тестове не съм правил от както е стартиран аквариума на 11.01.2019. Тук водата ни е твърда :) Обитателите са 3 рамирези 6 серпи 6 резбори еспей и 2 анциструса (най-вероятно утре ще се разделя със Серпите) Днес добавих разборите, защото исках нещо по-малко от серпите .. Но сега като гледам аквариума толкова цветен ми се иска да ги оставя , въпреки че ще стане доста пренаселено... Може би ще допълня разборите до 10 и това ще е !
6
Предлагам / Re: Продавам Външен филтър JBL CristalProfi e1501 GreenLine
« Последна публикация от bokich76 - Вчера в 10:41 »
260лв.   *DRINK* и безплатна доставка по куриерите.

7
Аквариуми на потребителите / Re: 350л с цихлиди
« Последна публикация от Didooo - Вчера в 09:32 »
Красота  *thanks
8
Аквариуми на потребителите / Re: 350л с цихлиди
« Последна публикация от nasko. - Вчера в 09:12 »
Ето го вече и с рибите.

9
Лафче / Re: Добро утро - 2019
« Последна публикация от NO CARRIER - Вчера в 08:18 »
Добро утро!

10
Водни растения / Re: Растенията не вървят!
« Последна публикация от metcheto - Вчера в 07:33 »
По-добре да ториш 3 пъти седмично по 3мл, отколкото 10мл на един път. И 40% смяна на вода е много, 25% са напълно достатъчни. Относно сифонирането няма смисъл на 2 седмици един път да сифонираш, намали го на един път месечно. И обясни по-добре за аквариума, торенето, светенето и обитателите!
Страници: [1] 2 3 4 5 ... 10

Преобразуване метрична - английска система
oF <=> oC in <=> cm G <=> L
Обем на аквариум
Дължина см
Ширина см
Височина см
L G
Тегло и обем на грунд
Дължина см
Ширина см
Височина см