Последни публикации

Страници: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
Проблеми / Re: Кафеви петна по целия аквариум
« Последна публикация от NO CARRIER - Днес в 08:55 »
Здравей! Аквариумът ти е нов и затова минава през тази фаза. Вземи 1-2 анциструса и ще се оправят нещата.

П.п. Да добавя - осветлението на този тип аквариуми не е достатъчно за по-капризните растения.

И внимавай с храната. По-добре гладни, отколкото каша в аквариума.
2
Лафче / Re: Добро утро - 2018
« Последна публикация от NO CARRIER - Днес в 08:50 »
Добро утро!

3
Лабиринтови / Re: Какъв пол е бетата
« Последна публикация от Ultraviolet - Днес в 08:49 »
Здравейте, може ли някой да определи пола на тази Бета?

4
Здравейте, може ли някой да прецени пола на тази Бета?

5
Болести / Re: Рибите мрат бавно и постепенно. Пъпки?
« Последна публикация от Longanlon - Вчера в 22:19 »
Дайте му профила на Райко, за да му пиша.
6
« Последна публикация от Smelly fish - Вчера в 20:26 »
Ако може и аз да се включа, въпреки че съм много далече от опита на тук коментиращите. Значи прави ми впечатление, че най- много страдат живородките и умират бавно във времето. Да не е свързано с твърдостта на водата или pH? До колкото знам за живородките е хубаво водата да е по- алкална и по- твърда. При мен преди повече от година го имаше този проблем, че Софийската водица много мека, че и кисела. Купувах молинезии, хелери и мине не мине и някоя полегне на дъното. Та един колега от работата с 35+ години опит в отглеждането ме светна, че е добре напук на всички съвети тук да си взема корал, че да балансира водата. Честно казано не си взех корал, но бухнах няколко варовика в аквариума и вече повече от 8 месеца нямам така лягащи хелери. Твърдостта се вдигна, а pH мъничко но мисля че това за живородките помогна. Брадавиците може и те от водата да са нещо. И още нещо на анциструсите им хлътвали коремите също от меката и кисела вода, така каза колегата. Имах и такива случаи с хлътнали кореми, но и те изчезнаха.
7
« Последна публикация от VDO - Вчера в 20:04 »
Не давам съвет ,а споделям нещо, което ми напомни за сходен проблем и как съм го решил успешно ,а дали човека отсреща е много или малко опитен в случая не ме интересува изобщо.Доста статии негови съм изчел тук и най-малкото имам "бегла"представа ,че има доста опит.
Успех!
8
Градинското езерце / Re: Езерцето на Божо
« Последна публикация от dimitariv_iv - Вчера в 19:47 »
Много красиви риби и много чиста вода.
9
Лафче / Re: Добро утро - 2018
« Последна публикация от ata_nas - Вчера в 18:50 »
Пятница, берегитесь!

10
« Последна публикация от ata_nas - Вчера в 18:34 »
Не даваш съвет на новобранец, а на човек с много опит. Бъди сигурен, че щом търси помощ е на голям зор...
Колега Longanlon, що не пишеш направо на Райко?
Страници: [1] 2 3 4 5 ... 10

Преобразуване метрична - английска система
oF <=> oC in <=> cm G <=> L
Обем на аквариум
Дължина см
Ширина см
Височина см
L G
Тегло и обем на грунд
Дължина см
Ширина см
Височина см