Акваскейпинг конкурс
  • Ексима
  • TERRA-AQUA
  • Killiman Ltd

Последни публикации

Страници: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
Според мен трябва да се търсят отговорите на първите три въпроса от поста на venitos.
Форума запада,т.е. за мен си е западнал.
Активните в нета колеги са си намерили друго място, по уютно или пък просто престават да пишат, поне в темите.
Аз примерно все повече се засичам да търся нещо в пазара, отколкото по темите.. Много рядко пиша - или отг на някой закъсал или при пряко питане към мен. Май последните ми коментари тук бяха за фото техника..
Едва ли има кратко и ясно обяснение за апатията тук, но аз я свързвам най-вече с някои колеги модератори. То всъщност, както и при всяка организация/структура, проблемите започват от Ръководството, т.е. рибата мирише от главата.
Темата е дълга и широка, всеки е прав себе си, но факт си е факт, форума замира.
Добре че са колегите то соленоводното, та се вдига малко летвата.

2
Оформление и декорация / Корен от лоза
« Последна публикация от ivailo87 - Днес в 17:36 »
Здравейте.Днес ми донесоха корен от лоза(Българска а не китайска),коренът е много хубав голям с разклонения,но не е сух по скоро наполовина изсъхнал.Въпроса ми е може ли да се сложи в аквариум или не.Четох няколко подобния питания във форума но всички бяха с различни отговори.Може ли някой да ми каже как да го изсуша по бързо.Знам че след това трябва да се вари и да престои във вода,също и че трябва да се кисне в калиев перманганат и да се изтърка с телене четка.Но ако може някой да ми каже струва ли си изобщо да се занимавам при положение че корена не е сух.И ако може съвет за бързо изсушаване!!!
Благодаря.
П.П. Мога да кача снимка на корена по късно ако някой го интересува и иска да види как изглежда.
3

*privet*  Календар ще може да си вземете и от пазар за риби в кв. Подуене - маса номер 55! 

4
Коледни конкурси / Re: Защо тази година останахме без конкурс?
« Последна публикация от venitos - Днес в 14:52 »
Ники, винаги има смисъл! В профилите на участниците в сайта има страхотни аквариуми. Сигурен съм, че всички те са плод на много усилия и любов. Сигурен съм, че и всички ние искаме те да бъдат показвани за да им се наслаждаваме, за което е необходима сцена. Конкурсите са за това!
Въпреки, че през годините се коментира много некоректното оценяване и огорчението от това . . . мисля, че си заслужават усилията по организирането на конкурсите.
Тази година е ясно, че няма да има, но си мисля, че може да се пусне една тема в началото на годината, в която да се коментират и обсъждат правилата, критериите по оценяването, самото оценяване, категориите за един бъдещ конкурс, естествено с вашето, на организаторите, участие. В тази тема могат да се излагат позиции:
- Защо не участват съфорумците,
- Какво ги притеснява,
- От какво са огорчени и Идеи Как може да се променят нещата,
- Какво би ги привлякло за евентуално участие?
 . . . и всичко, което би им харесало и възвърнало интереса към Конкурса.
Естествено за организацията е необходимо време, средства и усилия, но всеки може да си каже в тази тема (ако се организира такава) идеите и с какво може да помогне. Разбирам, че е трудно да се приобщят различни хора, с различни виждания за хобито и живота по принцип, но в крайна сметка нали именно акваристиката ни е събрала тук в този форум . . . значи имаме обща основа върху, която да градим!
Лек и приятен ден!
5
Коледни конкурси / Re: Защо тази година останахме без конкурс?
« Последна публикация от Nebunu - Днес в 14:36 »
Напротив, има много смисъл. Защо не махаш сайта кат няма смисъл?
6
Лафче / Re: Добро утро - 2017
« Последна публикация от NO CARRIER - Днес в 09:25 »
Добро утро и хубава седмица!

7
Привет!

Миналата година интересът беше почти никакъв. Май няма смисъл вече.
8
Соленоводна химия / Re: CO2 Scrubber
« Последна публикация от beonedge - Днес в 00:11 »
някой ако търси по-евтин вариант , да драсне едно ЛС , смятам да пробвам оттук :
https://www.medistock.co.uk/products/soda-lime-can-5-litre-spherasorb-white-to-violet-each
9
Проблеми при рибите / Re: Проблем със златна рибка
« Последна публикация от Betelgeus - Вчера в 21:44 »
Благодаря!Днес започнах с малко сварен жълтък.Утре ще купя и мръвка.Интерсно,в стария аквариум бяха доста активни,само следобед лягаха да дремнат,а сега лежат през повечето време сякаш са на чуждо място.Трябваше да са свикнали вече.Ще пиша пак как се развиват нещата.Поздрави!
10
Проблеми при рибите / Re: Проблем със златна рибка
« Последна публикация от raiko - Вчера в 21:13 »
Под мръвка имам впредвид - тубифекс или някакви замразени храни (хирономус, артемия...) . Флажила и метронидазола се дозират: 1 хапче на 50 литра вода за 3 дни, като през това време се спира механичната филтрация на аквариума за да не дръпне лекарството. На 3-ия ден се подменя част от водата. Процедурата се повтаря 2÷3 пъти с интервал от седмица.
Страници: [1] 2 3 4 5 ... 10

Преобразуване метрична - английска система
oF <=> oC in <=> cm G <=> L
Обем на аквариум
Дължина см
Ширина см
Височина см
L G
Тегло и обем на грунд
Дължина см
Ширина см
Височина см