Последни публикации

Страници: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
Да имам възможност за още една -ще те послушам-макар,че растенията няма да оцелеят в този аквариум.От днес имам и нова страст 300 л но утре ще го започвам
2
Проблеми при рибите / Re: Проблем с Бета
« Последна публикация от Opssi - Днес в 12:18 »
Доста подуто коремче на Бета?

Изпратено от моят G7-L01 с помощта на Tapatalk

3
Живородки / Re: Бременна ли е молинезията?
« Последна публикация от Opssi - Днес в 11:46 »
Доста подуто коремче на Бета ?

Изпратено от моят G7-L01 с помощта на Tapatalk
4
Препоръки / Re: Новият ми 115 литров аквариум
« Последна публикация от Nikiengi - Днес в 10:13 »
Здравей,
Няколко са нещата, които трябва да направиш (според мен):
1. Махни тези кораби и крепости, не се връзват с тропически аквариум, а и не знаеш от какъв материал са, може да ти изиграят лоша роля с параметрите на водата. Замени ги с мангрови коренчета и ги събери в единия край на аквариума.
2. Растенията ти изглеждат като "разпиляни" по дъното, подреди ги на групи по видове и ги сгъсти в задния и странични краища на аквариума, така ще освободиш предната лицева част, рибките ще се чувстват по-сигурни с тъмни и светли участъци.
3. Махни Пангаса и Калихтите, те стават много големи и не са за този аквариум, не се връзват и с останалите ти обитатели. Калихтите ровят много (ама много) в грунда и изкореняват растенията.
4. Снимките са много лоши но от тях се вижда, че светлината е много бяла, може да сложиш и една пура топлобала светлина, или да замениш тази с една идея по-топла, както ги водят неутрално бяла светлина (например 4000 К).
5. В задния край може да насипеш още грунд (2-3 см) и ще дадеш по-голям наклон, така мърсотията ще отива в предния край и ще се чисти по-лесно.

От някой по-голям корен можеш да направиш "праг" например, с повече грунд в задния му край, като стъпало един вид, ще стане по-интересно.

:-)
5
Търся / Търся Растения
« Последна публикация от alf91 - Днес в 09:40 »
Предмет на обявата: Търся следните растения
Алтернатера розова
Нимфеа Лотус
Погостемон хелфери
Лудвигия Палустрис
Nymphoydes sp. Taiwan

Да са без водорасли. Предопичитам да са от един човек,дори са липсва едно от изброените

Цена: По договаряне

Информация:

Начин на връзка: Лично съобщение

Снимки:

6
Тръпката си е тръпка! Хубаво е аквариумчето.
Според мен тази пура 20W е студенобяла светлина (6500 К) и като че ли малко слаба идва. Ако можеш сложи още една 14W пура Т5 стандарт топлобяла (2700-3000 К), хем ще увеличиш светлината, хем ще подсилиш малко цветовете.

:-)
7
Лафче / Re: Добро утро - 2018
« Последна публикация от NO CARRIER - Днес в 08:56 »
Добро утро!

8
Здравейте,след много години и аз се върнах към старото си хоби.Ще се радвам да дадете мнения и препоръки.
Аквариум 60/40/30
Осветление фабрично една пура 20 w
Нагревател-китайски 100w
Вътрешен филтър Vita Tech 450
Грунд речен пясък 3-5 мм
Ще гледам малавийци,зная че не търпят зелено,но го сложих заради жената,че иначе" бгил като пустиня"
Така започна всичко:

Публикациите са слети: Днес в 09:16
След като избистри водата,наслагах растенията и корена.По корена след 2-3 дни започнаха да се образуват някакви бели пихтиести полепи-поразрових се по форумите и прочетох,че не е страшно-сомовете щяли да се погрижат за това. След 7 дни замерих ph -7,9 и пуснах обитателите 3 ancistrus 4 Labidochromis caeruleus и 5 blue acara
Сега очаквам резултати

9
Лафче / Re: Просветлете ме
« Последна публикация от NO CARRIER - Вчера в 22:55 »
Това е и като за теб май.

http://aquariumbg.com/forum/preporaki/start-na-40-litrov-akvarium/msg526219/#msg526219

Виж, и ако имаш въпроси питай.
10
Препоръки / Re: Старт на 40 литров аквариум
« Последна публикация от NO CARRIER - Вчера в 22:52 »
Писах в другата ти тема. Със златните можеш да гледаш някои ниски видове криптокорина - уендтии, понтедериифолия. Стават почти всички видове анубиас. Валиснерията ще е прекалено висока за тоя размер.

Можеш да поръчаш по интернет от България - зимата ще ти ги опаковат добре, а лятото няма да има никакви проблеми.

Субстрат - ако имаш река наблизо, вземаш две сита и си пресяваш сам. Може да вземеш от някой строителен магазин готов филц. Само се поинтересувай да не е варовик, макар на златните да не им дреме особено.

Водата - наистина наливай от чешмата. Ако става за пиене от хора, може би няма да има проблеми и за рибите, но все пак не рискувай.

За азотния цикъл не се притеснявай толкова. Наливаш водата, слагаш растенията и чакаш поне седмица - десетина дни. Ако побелее - остави го да се избистри сам, без да правиш нищо друго.
Страници: [1] 2 3 4 5 ... 10

Преобразуване метрична - английска система
oF <=> oC in <=> cm G <=> L
Обем на аквариум
Дължина см
Ширина см
Височина см
L G
Тегло и обем на грунд
Дължина см
Ширина см
Височина см