Новини: Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.

Последни публикации

Страници: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
Оборудване / Re: Впечатления от моделите филтри
« Последна публикация от Kai - Вчера в 23:39 »
супер значи въпреки 500литра на час ще стане за около 70литра аквариум и няма да има центрофуга.
Благодаря за съветите избистриха ми се нещата  *privet*
2
Течението е едното и другото че е добре нагревателя да е в секция където няма да остане без вода при евентуална авария, така мисля аз.
3
Защо?Аз имам добре течение и на това място,или имаш нещо друго в предвид.
4
Скариди и раци / Re: Crystal Red Shrimp
« Последна публикация от VDO - Вчера в 22:39 »
И при мен не отговаряше по мои наблюдения,но  като цяло оцеляването на малките беше над 50% от излюпване,очаквам да налучкам параметрите в новата аква и да продължа да развивам колонията.

5
Малко раздвижване на темата.https://www.youtube.com/watch?v=aMY7MI9-ETs&feature=youtu.be
6
Оборудване / Re: Впечатления от моделите филтри
« Последна публикация от Amev - Вчера в 21:27 »
Става но на не повече от 50% намаляне , и то само на изхода .. защото намалиш ли го повече , протича като лейка ;)
7
Проблеми с аквариума / Re: Мътна вода и лигави отлагания
« Последна публикация от Amev - Вчера в 21:25 »
3 страници тема ... и пак стигаме до началото ... казах ти го и пак ще ти го повторя ... този филтър НЕ СТАВА за тия литри и ти вероятно си го пренаселиш с риби , бъркаш в аквариума ако не всеки ден , то през ден да пререждаш в което съм сигурен. Сложил си керамика преди 10 дена и още нема никакъв цикъл аквариума ...
8
Златни рибки / Проблем в аквариум със златни рибки
« Последна публикация от SvetlanaSvetlana - Вчера в 21:01 »
Здравейте, от вчера забелязвам, че една от златните ми рибки има нещо като прозрачни слузести нишки по перките и люспите,които се "влачат" след нея, и понякога се откъсват и остават във водата. Лекувам с Para Guard. Някой да има опит със болестта и ефикасността на препарата?
Става въпрос за 45 литров аквариум с три златни рибки, вградена филтрация,която работи постоянно, сифонира се на 5 дни по 50% от водата се подменят, температура 22 градуса.
Преди седмица измих аквариума изцяло, тъй като се беше замърсил доста.
Аквариумът е стартиран преди 3 месеца и до сега не сме имали проблеми.
9
« Последна публикация от niki_o - Вчера в 20:35 »
След като имаш керамика след нея гъбата ти неиграе никаква роля в Азотния цикъл защото тя задържа нищожно количество бактерии в сравнение това след нея :whistle:
Пери я до чисто,ако ще и под чешмата-няма да навреди повече от една смяна на вода :-)
10
« Последна публикация от ARTU73 - Вчера в 20:27 »
Да, проблема е гъбата. Като я изплакна както пише по статиите, на филтъра пада много дебита. Ако не я изстискам - имам бактерии, но нямам дебит. Гледах клипове в
 тубата - там гъбата се изстисква зверски.
Страници: [1] 2 3 4 5 ... 10

Преобразуване метрична - английска система
oF <=> oC in <=> cm G <=> L
Обем на аквариум
Дължина см
Ширина см
Височина см
L G
Тегло и обем на грунд
Дължина см
Ширина см
Височина см