• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:50

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Хранене

Започната от Живко, 08.01.2007 23:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Живко

Няма такава тема, а аз се интересувам.
Споделете опит. С какво храните ренболите?
Евентуални проблеме?
Лош метаболизъм.
Запушване на  нещо в шкембаците.
Никой не се е родил научен.

Ilianidis

И тук няма проблеми,не са като шарановите да се запушват от хайвер или храна и ..т.н.Има ли мъжкар редовно се прочистват/от хайвера/.Хранене всичко.В сайта на аквахобито бях чел да се внимава със замразените скаридки,че много ги обичали и преяждали.

malomir

Ядат всичко.Както каза Ilianidis са луди за жива и замръзена храна.Направо откачат и се тъпчат като невидели затова по малко.Иначе ядат всичко като е добре да им се дава и спиролина поне 2 пъти седмично.Не съм чувал за запушване или лош метаболизъм.По принцип не са претенциозни

Живко

Вече малко личен опит и от мен 8-)
Доста време храних с суха храна и рядко със замръзена храна. Вярно разнообразна, но суха.
Постепено рибите като че ли станаха не така игриви. Оцветяването им не беше така интезивно. Реших въпреки риска да им дам тубифекс. Храни два дни и вече има невероятен резултат. Може да се види тук:
http://www.aquariumbg.com/forum/index.php?topic=6605.0
Тубифекса отново се доказва като много полезна храна. При правилно използване разбира се. Жалко, че е рискова храна.
Рейнболите пък си изискват порцията жива и питателна храна. Явно компромис не може да има.
Никой не се е родил научен.

malomir

Живко както ти казах те направо откачат като усетят жива или замразена храна.Но по-полека с нея защото много лесно преяждат.

Живко

Минах твърдо на няколко храни.
Тубифекс на люспи основно.
Спирулина  2-3 пъти седмично.
Замръзен хирономус - наравно с люспите тубифекс.
Понякога комбинирана - витаминизирана, минерализирана и вякакви други екстри в нея. Ниско калорична.

Рибите се чувстват отлични. Цветовете се задържаха в по-голямата част от деня. Хвърлят редовно хайвер. Побоищата за места за мръстене и женски са почти постоянни.

Забелязвам, че Glossolepis incisus е по растителноядно настроен от другите ми видове. Особено много обича да похапва бакопа аустралис и млади връхчета на кабомби. Гад мръсна *MODERATOR*
Всичките си похапват от водораслите, които ми се намират напоследък :-[ Забелязвам обаче, че храносмилателният им тракт е просто безсилен да се справи с жива растителна храна. Всичко отзад излиза във вида, в които е влезнало отпред.
С други думи просто ми съсипват растенията и водораслите. Само някои растения де :-|
Никой не се е родил научен.