Автор Тема: Тема за обновяване профилите на растенията на сайта.  (Прочетена 3332 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен anasarka

• Зеленият
  • Глобален модератор
  • Публикации: 1 035
  • Ne discere cessa! - Не спирай да се учиш!
   Това за споделен опит в отглеждането е хубаво за растения и за рибки , но нека да не е в самия профил , а отдолу да пише който има какво да добави в отделна графа . 
Според мен трябва да има модератор който да ги качва мненията в профила на сайта, иначе си мисля че ще стане всеки втори да пише по профилите, като например: "вчера го купих и му пожълтя листото ПОМОООООЩ!!!?!??"
Но идеята ти е приложима във форума ако раздел водни растения се наеме някой мод. да я развие на подраздели примерно семействата и там отделните растения в семейството като отделни темички и нека всеки си пише колкото му душа сака.

: 21.03.2012г 15:03ч
Виж как "солените" хора набързо си направиха разделчето систематизирано, ама то щото "октопода" ги е стиснал с пипалата  :-D
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Неактивен tomatomov197

• пълен професионалист
  • Член+ на форума към БАЕ
  • Публикации: 884
  • Златен член +
Според мен трябва да има модератор който да ги качва мненията в профила на сайта, иначе си мисля че ще стане всеки втори да пише по профилите, като например: "вчера го купих и му пожълтя листото ПОМОООООЩ!!!?!??"
Но идеята ти е приложима във форума ако раздел водни растения се наеме някой мод. да я развие на подраздели примерно семействата и там отделните растения в семейството като отделни темички и нека всеки си пише колкото му душа сака.

: 21.03.2012г 15:03ч
Виж как "солените" хора набързо си направиха разделчето систематизирано, ама то щото "октопода" ги е стиснал с пипалата  :-D
   По-скоро мода може да трие излишните глупости .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Неактивен anasarka

• Зеленият
  • Глобален модератор
   По-скоро мода може да трие излишните глупости .
И така става :-) стига да има кой да се занимава
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Неактивен NO CARRIER

• Живеещ на 100м от лудницата
  • Администратор
  • Публикации: 9 703
  • Николай Цветков
    • http://tsvetkov.be/
  • Група: Потребител
Може споделеният опит да бъде в една нарочна тема във форума. Примерно:
Microsorum pteropus

Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Неактивен terier4o

• Публикации: 750
Така аз съм готов с текста по новия профил на Елеохарис вивипара , на кого и как да изпратя текста .. тук във темата ли да го публикувам ? Да махна ли подточката споделен опит ? 

Неактивен Nikiengi

• Интересуващ се
  • Публикации: 1 806
Microsorum pteropus

Това определено много ми хареса!  *THUMBS UP*

Неактивен NO CARRIER

• Живеещ на 100м от лудницата
  • Администратор
  • Публикации: 9 703
  • Николай Цветков
    • http://tsvetkov.be/
  • Група: Потребител
Така аз съм готов с текста по новия профил на Елеохарис вивипара , на кого и как да изпратя текста .. тук във темата ли да го публикувам ? Да махна ли подточката споделен опит ? 

Публикувай нова тема с името на растението на латиница. Аз или Георги ще вземем текста и ще го сложим на сайта и ще сложим връзка към самата тема.

Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Неактивен Георги

• Организатор
  • Глобален модератор
  • Публикации: 1 589
  • Вече не се занимавам с пазара.
Няма да стане да се слагат коментари в профила на сайта, при положение, че растенията са повече от 15-20 - много време трябва за да се отсее и да се качват. Отделно, че само определени хора могат да редактират профилите в сайта. Може да се сложи линк към тема от форума.
За споделеният опит точно това имах одеве предвид - 1 работна тема, която да се поддържа от модератор на раздела - вътре да се оставят полезни мнения и линкове към други теми - като съдържание един вид.

Рамката на профила е много добра.

А соленоводният раздел ми отне 2 седмици да го систематизирам с помощта на някои от колегите, при положение, че нямам практически опит.
120 л. стартиран 04.2007, Atman AT-3336, pH 7.2, kH 5, gH 3, грунд: кварцов пясък
риби: T. heteromorpha, H. bleheri, B. histrionica, O. affinis
растения: E. densa; водорасли: разни

Неактивен anasarka

• Зеленият
  • Глобален модератор
Microsorum pteropus
За споделеният опит точно това имах одеве предвид - 1 работна тема, която да се поддържа от модератор на раздела - вътре да се оставят полезни мнения и линкове към други теми - като съдържание един вид.
Ето това решение е добро, ся остава някой да почва да обновява профилите. Първиат профил е от колегата terier4o
Някой който има снимка на въпросният елеохарис да не се срамува и да постне снимката.

Неактивен terier4o

Тези дни ако мога ще направя и профили на Eleocharis acicularis и Eleocharis parvula  , но снимките са проблем за Eleocharis acicularis . Eleocharis parvula имам в момента и мога да направя една две снимки , ако не се харесат могат да бъдат заменени с по-хубави снимки .
Моля някой да каже окончателната рамка по която да се изработват профилите  .  *privet*

Неактивен anasarka

• Зеленият
  • Глобален модератор
Рамката е същата която направи за елеохариса, накрая за споделеният опит си го пишеш, той модераторът като го постави на сайта профила ще даде накрая линк към темата която си създал. Вече в тази тема най-вероятно ще може да се споделя опит и от други колеги.
Айде аз може да почна от анубиасите  :-D
: 21.03.2012г 17:05ч
И колегата tomatomov197 има знанията и литературата за ехинодорусите, ако му се занимава да ги опише и обнови, и да добави новите, има и опит в отглеждането. 

Неактивен djibarov

• Публикации: 173
anasarka, темата и идеята са твои  - защо не станеш модератор за раздела?

Неактивен evgeni200

• Публикации: 565
От мен пък две снимки:
Didiplis diandra:

Hottonia inflata

За двата провила на растенията!

Сложих ги в профилите.
Георги

« Последна редакция: 04.04.2012г 15:03ч от Георги »
Порокът на младите е неумението да ръководят страстите си.   Сенека

Неактивен tomatomov197

• пълен професионалист
  • Публикации: 884
  • Златен член +
  Да , ако колегата anasarka има желание ...  Явно му се занимава  :-) 
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Неактивен terier4o

:-) Растенията за , които можех да напиша профил и да споделя личен опит се изчерпаха с Елеохарисите   :-[  , останалите растения с които имам известен опит имат подробни профили . Ако има колега , който е готов да сподели личен опит за някое от растенията , които все още нямат подробен профил в сайта съм съгласен да помогна със съставянето на профила му .
Надявам се да има повече колеги готови да помогнат за да актуализираме и останалите профили  на растения  *DRINK*