• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Планорбиси - тема за взаимопомощ

Започната от fena81, 22.09.2009 11:39

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

nikolaytoshev

Боциите, ако става въпрос за Botia macracanthus са много красиви рибки, които се отглеждат в големи аквариуми, защото достигат дължина до около 15см.

Също така те се отглеждат в пасаж от поне 4 - 5 рибки.

Трябва да се внимава при взимане на такива, защото при промяна на условията Botia macracanthus са склонни да развият Ichthyophthirius multifiliis.

Не съм забелязал да похапват от растенията.

А колкото до охлювите, най-вероятно има неусвоени хранителни вещества в аквариума ти за да се развиват в големи количества.

tomatomov197

   Колега , хубави са боциите като риби , даже всички породи са красиви .  Аз имам 3 вида , но срещу охлюви горещо препоръчвам хищни охлюви да се ползват , моите боции ядат само храна за рибки.
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

nemo91

120 литра ми е аквариума. Предполагам, че е достатъчно голям за 2 - 3 рибки от тях. Иначе имам само неони.

А дали мога да комбинирам хищни охлюви + боции ?

Тези охлюви пречат ли на другите обитатели на аквариума?

MeTogu

Хищните охлюви са вредни само за другите охлюви.Хапват си добре дори и малки ампуларии.Интерестното е че не се забелязвало да ядат себеподобни.Боциите като опасни за всички охлюви така и за хищните.Може да ги изядат с охота и така стават доста скъп обяд за боциите.
Няма как да навредят на другите обитатели в аквариума.Но комбинацията боции хищни охлюви крие доза риск да се разделиш с тях,преди да са свършили планорбисите дори. :)
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

alesssxxx

Какво е това ? :

NO CARRIER

Прилича на хайвер от онова долу, на последната снимка.  :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

barabata

Хайвер с почти вече развили се охлювчета Планорбис. В началото са прозрачни и трудно се виждат и постепенно с развиването на охлювчетата стават все по видими заради тялото и черупката. По някой време ще изчезнат и след време ще ги видиш чак като поотраснат и започнат да се различават как щъкат из аквариума. Постоянно има по растенията. Имаш ли един охлюв след време ще станат повече. Ако прехранваш животинките в аквариума или особено ако храниш с чернодробна храна ще имаш бурно развитие на охлюви.
Според мен са полезни и наличието в аквариума не е проблем , а се явява един вид индикация за състоянието на аквариума. Не ядат растения , а само почистват остатъци от храна или трупове на умрели рибки ...
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

gecata82

ако някой знае как да спра размножаването на охлювите моля да ми каже, че нещо станаха много а когато ги махна след седмица се появяват нови,и ми унищожават водораслите и то стабилно

Татарчев


qvo

Ако наистина не ги искаш дай ми ги на мен  8-) кът  са саберът много ми пиши лс

plamen46

27.08.2011 02:33 #70 Last Edit: 27.08.2011 19:04 by nikolaytoshev
Ако ти унищожават водораслите, радвай се :-), но ако нападат растенията това вече е лошо.

M14iro

Взимаш едно по широко мъркутче и ги обираш- смукваш , аз така правя , като са прекалено много.

didoman

Против охлюви - Нистатин 500. Убива всичко безгръбначно. Дозировка 1 таблетка на 20 - 30 литра вода. Отначало водата става мътнобяла, но след време се  изчиства.
Един от бедните студенти :)

ceco

Ето ти най- подходящият лечител :
http://aquariumbg.com/fish.php?fish=983
Ефикасно и природосъобразно.

vvidev79

наистина тази Боция най-добра работа върши. Аз имах същия проблем взех си една и край останаха само черупките.

Similar topics (2)

32962

Публикации: 16
Прегледи: 41184

312

Публикации: 247
Прегледи: 159449