• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 04:03

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Планорбиси - тема за взаимопомощ

Започната от fena81, 22.09.2009 11:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Stelian

Здравейте!
Използвам темата за да не правя нова. Имам подобен проблем с планобиси, но имам и един охлюв неритина.
Въпросът ми е ако си взема една или две хелени дали ще изядат неритината?


hank87

При мен също бяха плъзнали, но взех някошко боции и за 3 дни изчезнаха до един :)
Имах грубо 100-200 охлюва преди това

elsenior

Цитат на: Stelian - 12.12.2013 10:22
Здравейте!
Използвам темата за да не правя нова. Имам подобен проблем с планобиси, но имам и един охлюв неритина.
Въпросът ми е ако си взема една или две хелени дали ще изядат неритината?
НЕ
Събуждам се с варненски чайки в бургаския си хотел; закусвам карнобатска гроздова с македонско мезе; шефът ми - павликенец - ни отпуска "габровски" премии, а колежката ми жужи на главата като русенски комар. В края на деня жадувам за нещо пернишко! Винкел!

Desmoria

От опит вече мога да споделя, че за рибка унищожител на охлюви мога да предложа мини тетраодоните. Повече инфо за тях тук: http://aquariumbg.com/forum/tetraodoni/
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Aldaron

Здравейте,

Прощавайте, но ще ползвам темата за един бърз въпрос. И аз имам напаст от подобни охлюви. До колкото знам има някакъв препарат който ги изтребва до крак. Тъй като гледам скариди в същия аквариум дали този препарат би избил и скаридите ( red cherry)? Аквариума е малък и не искам да взимам риби които да ги мъча в подобно малко пространство, за няколко седмици прехвърлих боцията от голямия ми аквариум и тя ги намали значително, но след като я махнах пак се появиха. Предварително благодаря.
All you need is a vision

petko

Всички препарати ,които са за унищожаване на охлюви ще избият и скаридките.Обикновенно такива препарати съдържат мед.

yasen_vn

Така е, тези препарати убиват безгръбначните.

Георги


Aldaron

Здравейте,

И аз имах подобни предположения. Ще се сдобия с Неретина тогава.

Благодаря Ви!
All you need is a vision

petko

Цитат на: Aldaron - 13.12.2013 22:05
И аз имах подобни предположения. Ще се сдобия с Неретина тогава.
Предполагам имаш предвит Хелени,те са за борба с планорбисите. :-)

Julliano

Моята Хелена по цял сен седи заровен, докато изяде един..сигурно 5 се раждат. Ако продължава с тая скорост незнам
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs28.postimg.org%2F790mdviix%2Fdownload.jpg&hash=3bc5531cf9543c714e53c5cf78d6b522c2a8fb6f

TiratroN

При мен не остана нито един планорбис в аквариума със скариди Макробрахиум. Ядат ги на поразия. Справят се по-бързо от колкото Хелената. А бяха станали огромни - 2см. в диаметър (планорбисите де, не скаридите) .

gettov

Здравеите,
и аз да дам моето мнение по въпроса. Преди три седмици сложих 4 щипока (Cobitus taenia), които ми останаха от стръвта за риболов и ги пуснах в аквариума, където беше охлюв до охлюв. В момента аквариума е чист. Тук там може да се види някой по-голям охлюв. Изядоха всичко. А и от друго наблюдение скаридите се справят успешно с по-малките.

kalin09

А щипока хапва ли скариди?

Similar topics (2)

32962

Публикации: 16
Прегледи: 41189

312

Публикации: 247
Прегледи: 159465