• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:44

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Планария - тема за взаимопомощ

Започната от pasoman, 10.10.2004 15:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

jivko.biyukov

Колеги помогнете има много планария в скаридарника
Чета за някакви препарати Панакюр и други. Никой не пише какво количество се слага и от къде мога да си го купя.

jabeto

Преди време в един скаридарник имах планария.Колега ме посъветва да ползвам Цестал.Това са противопаразитни таблетки за котки и кучета.Посъветва ме да сложа 1/4 от таблетката на 50-тина литра вода и след няколко дни още 1/4.По този начин премахнах планарията скаридите оживяха.След като сложиш Цестала на другия ден смени 1/3 от водата и след второто слагане на 1/4 от таблетката пак сменяш на другия ден.При мен подейства.Не казвам че е правилно,но при мен има-е резултат.Ако никой не ти даде друг съвет може да пробваш на своя отговорност :) Една таблетка струва 2-3 лева и ги има във всеки зоомагазин.Цестал,Канидон са все за вътрешно обезпаразитяване и основната им съставка е една и съща.Успех!

jivko.biyukov

Благодаря за информацията. Ще изчакам за други съвети и ще пробвам

Aquafen

Търси във ветеринарните клиники и кабинети Панакюр 10%. Работи , пробвал съм в скаридарник. Охлювите умират от него също. Дозата я търси в сайта с търсачката или през гугъл, защото не помня колко сложих. Ако не намериш панакюр 10% пиши ми да ти пратя.

jivko.biyukov

Благодаря много. През седмицата ще търся

MeTogu

Моя съвет е рестарт. Пробвал съм какво ли не. Пак има жертви. Особенно болезненно е когато са кристални.
Пробвал съм NO PLANARIA . Охлювите умряха и докато трябваше да третирам с другите прахчета, загубих над 50 да не кажа и 100 скариди. Макар да следвах препоръчаните смени на вода. Рестарта си е най-дорото решение.
Ползвам също и парче месо в което те влизат и ги вадя преиодично.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

bustama

Цестала работи, солта също. Цестала съм го пробвал в аквариум без животинки вътре само с растения. Но след процедурата се развиха синьо-зелените бактерийки. Но аз не съм и сменял вода, така че може да е от това, но цестала ги мори със сигурност. И сол съм слагал, писал съм по напред за дозата. Ако може да преместите животинките за процедурата в друг съд ще е най-добре. Дали цестала се отразява зле на цикъла обаче не се наемам да коментирам.

jivko.biyukov

Мисля да пробвам със сол, но не знам колко да сложа и дали няма да уморя скаридите и растенията

Similar topics (4)

60067

Започната от mushroom


Публикации: 7
Прегледи: 4298

45252

Публикации: 9
Прегледи: 22866

32962

Публикации: 16
Прегледи: 41188

20280

Публикации: 167
Прегледи: 127021