• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:17

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Планария - тема за взаимопомощ

Започната от pasoman, 10.10.2004 15:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Vlado

Не са планарии, значи. А ротаториите са група безгръбначни, близки до червеите.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.aquael.pl%2F_images%2FBaner_main.jpg&hash=ce3a2e621ee2cdd4e8f4513fba0aad85bc52e813

Igi

Благодаря за отговорите и отзивчивостта!
Дали тези гадинки който бяха при мене имат нещо общо с излюпването на хайвера или си внушавам?

Хунта

05.01.2005 19:06 #32 Last Edit: 10.09.2008 19:18 by kratun
Днес ги забелязах ... в грунда са се появили. Не знам какво са и дали са опасни. Приличат на много ситни бели власинки и са плъзнали навсякъде. Ако са опасни с какво мога да ги моря?

Anonymous

Виж по форума - пусни търсачката да търси Планария

Хунта

Благодаря sho :)

П.С.

модераторите ако преценят може да затрият темата.

А аз ще се боря с планарията.

discus

Цитат на: "Хунта"Благодаря sho :)

П.С.

модераторите ако преценят може да затрият темата.

А аз ще се боря с планарията.

доста трудна работа, дано да не е планария че ще трябва презапускане на аквариума ако е туй чудо . И двата пъти когато си я вкарах я изтребих по този начин. Другия вариант са рибки които я ядат но мненията са много противоречиви кои са тези рибки.
Планарията не обича, чистотата, хлорта, солта но в по големи концентрации. тия ала бали със слагане на някакво месо вътре или сланина не работят ефикасно, наистина се лепят върху стръвта но ако са много гадините няма да ги изчистиш така ,размножавата се твърде бързо. Желая ти успех

Хунта

Водата със сигурност е чиста, сменям всеки ден минимум 15%. Подозирам обаче от къде идва проблема, грунда ми е в повече а би трябвало да е малко или направо да го махна (мого цапат тея дискуси). Ама хич не ми седи добре гол аквариум, за това ще гледам да намаля грунда до минимум впървия удобен момент.

Все пак със сол може да пробвам ... само ако някой даде идея колко да слагам на литър?

Mario

Май беше една чаена лъжичка на 10 литра! Не съмсигурен!

discus

Цитат на: "Хунта"Водата със сигурност е чиста, сменям всеки ден минимум 15%. Подозирам обаче от къде идва проблема, грунда ми е в повече а би трябвало да е малко или направо да го махна (мого цапат тея дискуси). Ама хич не ми седи добре гол аквариум, за това ще гледам да намаля грунда до минимум впървия удобен момент.

Все пак със сол може да пробвам ... само ако някой даде идея колко да слагам на литър?

в аквариум с дискуси ли е проблема

Хунта

Да с дискуси е,няма други риби.

discus

a растения има ли, в аквариума

Хунта

Я да дам по-подробна информация ... да не ви мъча ... значи

Съда е 100л. размерите са приблизително 65х50х30 ШхВхД
грунд - 4-5мм кварцов пясък - около 5 см дебелина
декорация - парче дърво (купих го от пазара не понмя какъв вид е дървото но го наричаха 'желязно дърво'), и мялко обли черни и бели камъчета (малки)
Растения - има едно за което не съм сигурен, но много прилича на (Aponogeton bullosus van Bruggen).

Филтрация - aquaEl - FAN-2 EU (ползвам го предимно заради аерацията) и aquaEl - FZN-2 EU.

Темепература: ~ 29
Ph: 6-7

Рибки: 3 дискуса - в момента тествам дали ще се чувстват добре в тая среда (един приятел ми ги даде за проба).

Осветтление - 1 пура на Resun май беше ... ох не помня  ;) мога довечера да дам по-подробно инфо ако е важно, лампата свети 8ч.

Ежедневна смяна на водата около 15-20%

discus

значи преди да слагаш каквото и да е във водата ти препоръчвам ако вече е сигурно че гадините са планария ежедневно почистване на дъното(сифониране) като обема вода който източваш по този начин да е около 30 процента, по този начин ще изчистиш голяма част от гадините а също така ще отстраняваш храната им. За около две седмици може да успеш да се изчистиш на пълно от вредителя. Ако просто сменяш вода без да чистиш сериозно дъното все едно нищо не правиш. Планарията се храни с всичката гадост която се набива в грунда. Ако няма с какво да се храни ще си отиде сама.
Ако не е сигурно че въпросните неща са планария тоз метод няма да  помогне. ако се сещаш да питаш нещо друго което не съм обяснил питай.

NikolaV

Всъщност планарията на какво вреди? Вредна ли е за рибите?

Хунта

discus изяснява ми се картинката ...
Принчипно чистя всяка вечер, но водата изтича бързо и колкото смогна да изчистя толкоз ;) ...
Опреледелно ще намалям дебелината на слоя грунд.

Благодатря на всички за помоща още веднъж :)

Similar topics (4)

60067

Започната от mushroom


Публикации: 7
Прегледи: 4294

45252

Публикации: 9
Прегледи: 22858

20280

Публикации: 167
Прегледи: 126981

32962

Публикации: 16
Прегледи: 41171