• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:26

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Малки оранжеви червеи в аквариума

Започната от jichka, 31.10.2017 14:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

jichka


https://s1.postimg.cc/2jrwvm7zxr/IMG-d90b3bc2e8f4355c0bd9b543e4a80125-_V.jpg

Здравейте, имам нужда от помощ.
Тази гад живее в аквариума ми прегледах доста снимки на червеи, но не можах да открия някой който напълно да прилича на този ,ако някой знае какъв е Моля да сподели,за да търся подходящ метод за саморазправа.Благодаря !

dimitarkr15

За да ти помогна, трябва да споделиш повече информация! Но най-важното е да кажеш къде я намери! /по кожата на риби, по растенията, по стъклото на аквата или в грунда, по повърхността на водата и т.н.?/ Виждам че снимката е под микроскоп, но не мога да разбера размера, като няма база за сравнение. И напиши още каквото се сетиш свързано с гадинката, за да ти се помогне по-точно.  :-)

jichka

Намерих я на стъклото,но има и още бързах за работа и не съм търсил на други места ,иначе проблеми в аквариума няма  ,дълга е около 8мм .Довечера ще разровя всичко ,но най ме притеснява, че попаднах на различни информации за подобни червеи ,който са опасни за хората и малко ме притеснява защото всички имаме контакт с аквариума.Може да е в някакъв стадий на развитие или ларва на нещо и за това да не намирам нищо.Жива храна не давам,нови риби нямам освен новородени ,но разменях растения скоро.


Caxapa

Прилича на комарена ларва.

jichka

Благодаря! Надявам се да е това.

dimitarkr15

И аз мисля, че е ларва на комар. Няма за какво да се притесняваш. Обикновено рибите си ги похапват.  :-P

jichka


Similar topics (5)

60067

Започната от mushroom


Публикации: 7
Прегледи: 4296

47108

Публикации: 3
Прегледи: 4432

59757

Публикации: 4
Прегледи: 8577

51382

Публикации: 3
Прегледи: 3198

45392

Публикации: 8
Прегледи: 3041