• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 18:30

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нематоди - бели червейчета

Започната от WOLF, 04.08.2005 23:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

v.kynchev

04.02.2013 10:30 #90 Last Edit: 04.02.2013 16:37 by Георги
Добре, Сахара ако смяташ за нужно може да заключиш темата,но според мен по добре да не я заключваш, а да я преместиш в раздела"проблеми с вредители"

Преименувана и преместена.
Георги
Никога не казвай (не), особено когато правилния отговор е (да)

gandalf_hsr

Здравейте забелязах в скаридарника ми да щъкат малки почти прозрачни около 1мм червейчета,най вече около предното стъкло.Забелязах също и бели точки да плуват най вече из мъха,доста бързо се движат.От доста време не съм виждал бебета скариди,може ли тези гадинки да изяждат новоизлюпените скариди?Дайте съвет как да се спася от гадинките.Скаридарника е 40л и е с доста растителност.Благодаря предварително.

Деян

Нормални инфузории и други обитатели. Не са скариди и не са проблем за бебетата.  :-)

gandalf_hsr

А как да ги премахна от аквата.Да вкарам ли няколко неона да ги изядат.

Деян

Е тогава хептен няма да видиш малки скариди.

_Kirilov

Е точно малките хаотично движещи се бели точки не са ли новоизлюпени скаридки ???

Деян

Малките скариди имат форма на малки скариди. Бели шантаво-плуващи точки са инфузории или циклопси. Нито едните, нито другите пречат с нещо.

raiko

Има различни видове инфузория. Хищната инфузория може да убие личинките на рибите (и малките рибки). Предполагам, че и малките скаридки няма да оцелеят. Тя се появява в аквариума, ако в него остава неизядена храна - артемия, нарязан тубифекс.....

Caxapa

Като се появи такъв проблем по скаридарниците ми, пускам  някое поколение хелерчета или гупи новородени ако имам подръка. Малките, хем намазват ака мръвка. Хем почистват от нашественици скаридарника. После като наедреят и захитреят да гонят и скаридите ги махам от там. ;-) Райко е прав. Има и хищна инфузория която напада и рибки с големина на новородени живородки  на възраст до една седмица дори. Голямото количество неизядена храна поражда пренаселване с тези инфузории в аквариумите ни. 

gandalf_hsr

Неизядена храна има в скаридарника със сигурност,ама храня само със суха храна.Ще потърся бремани живородки.

SimeonMihaylov

Днес се рових и аз доста, имам ги такива същите, плуват дори някои в аквариума ми с Бетата който е за развъждане, това което ме учуди е, че женската доста стабилно си похапна от тогава я следя, но изглежда всичко и е наред.  ;-)

kamen40

Начетох се на коментарите и моят проблем май е същят. Само дето белите червеи са по-дебели от косъм и са по дълги от 2-3 мм. Наподобяват ми за хобота на един вид охлюв. Та значи да разбирам, че са безобидни??? *dontknow*

Caxapa

На мен специално не ми пречат но са неприятна гледка по скаридарниците ми а аз в стремежа да не останат гладни  :popcorn: наливам с черпака от най различните им храни и ето ти ка се появиха при мен. Има препарати с които успешно се премахват НО  пречи на скаридите и ги мори и тях та се отказах дори да му запомня името на това лекарство. И да довърша обясненията. Стартирах един скаридарник със сулавези Кардинал скариди -    Caridina dennerli, един със Рилки-Red RILI Sakurа и друг със Жълт неон -Yellow Fire Neon. Отделно други два аквариума със раци от рода на Камбарелус Монтезуме и вариация-оранж.  Растенията за всичките новостартирани аквариуми взех от аквариума със тази напаст планарията. Та на всякъде виждам по някое друго червейче като липват изцяло в аквариума със сулавези скаридите. Явно не им понася т параметрите на водата.Рестарта  на аквариума в който бяха Планариите бе единствено в промиване на грунда от органика. Като заключение. При умерено хранене на обитателите на аквариума наналят и планариите. Редовно сифониране също помага за избавяне от тази неприятна напаст.

gabi_gnp

Здравейте! Видях темата и реших да не отварям нова, изключително притеснена съм, днес в арвариума си открих бяло червейче, беше на предното стъкло, не беше плоско, бръкнах и го изкарах с памучен тампон <това ми хрумна>, качвам и снимка вижда се до главата на лявата скарида, не можах да направя по- хубава с телефона, прилича ми на ето тези http://aquariumbg.com/forum/problemi-i-preporaki/za-belite-cherveicheta-po-staklata/ в това клипче, беше такова и мъничко, аквариума е 29л, вътре имам черита, неритини, които си чистят необезпокоявани, което ме навежда на мисълта, че не е планария <моля се на Господ да не е>, мелании, хелени, два анцитруса имам, до скоро имах и неонки и барбус титея, но ги махнах, тъй като започнаха сериозно да ми редуцират популацията на черитата, вчера правих разместване из аквата и сифонирах и добавих един нов анубиас, който взех от колега, ако имате някакви въпроси питайте, моля помогнете да разгадаем заедно какво е това нещо и дали е вредно за аквата, защото беше само едно и до сега не съм се сблъсквала с подобни... забравих да добавя, че храня доста оскъдно, само със суха храна, абсолютно никаква друга не слагам и пускам обикновено само по една таблетка на дъното, която е за скаридите и сомчетата
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.cc%2Fvtkd0tfn5%2FIMG_3680.jpg&hash=79a4a7d21f5826a0a5d707a0886513556c5e16a5

NO CARRIER

Сложи една дребна рибка, която да ги яде, но и да не е много голяма, за да яде скаридите.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Similar topics (2)

47108

Публикации: 3
Прегледи: 4450

49937

Публикации: 0
Прегледи: 2240