• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 22:44

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

вътрешен филтър за реактор на цо2

Започната от stilista, 17.04.2008 19:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stilista

направих си системка за цо2 (мая и захар +сода) според описанието но успях да е стартирам с камъче за въздух вместо реактор но смятам че така няма ефект.
Ако разпробия долната част на филтъра (бакелита)и от там подавам газта ще успея ли да спестя пари от реактор  :-D
пс:по колко мехурчета в секунда трябва да подавам като се има впредвид:
аквариум-86л
растения много-виждат се на долната снимка
риби-30 повечето тетри ( дано да оцелеят в тоя сървайвър)
тор-има според описанието на опаковката
За в момента подавам по балонче в сек(добре ли е) но от време на време спира и след 10-15 сек прави по 2-3 балончета в сек (смятам че изменението е от камъчето и като почна да подавам от филтъра ще се оправи --надявам се де :)
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

igenov

Според мен аквариумът ти е пренаселен от гледна точка на рибите. Растенията не може да се каже, че са чак толкова много и за този обем не повече от две мехурчета за сек. и следи поведението на рибите. Само не знам при система с мая и захар как ще постигнеш точна регулировка. От една страна ферментацията не е постоянен процес, а от друга е опасно да притваряш много изхода. Няма да е лошо нощем да включваш аерация.

iek

Взимаш едно китайско филтърче за 10лв, изваждаш гъбата, ако искаш можеш и да я нахлузиш на изхода и вкърваш СО2-то с мъркуче, може и с камъчето и си готов-имаш перфектен реактор.
Само не забравяй вечер да изключваш филтърчето, ако имаш риби в аквариума.
След 2 седмици можеш да подготвиш втора бутилка, защото първата отслабва.
На 10-то пълнене най-много започваш да разпитваш къде в твоя град продават бутилки за СО2 *DONTWORRY*

stilista

Цитат на: iek - 17.04.2008 21:23
Взимаш едно китайско филтърче за 10лв, изваждаш гъбата, ако искаш можеш и да я нахлузиш на изхода и вкърваш СО2-то с мъркуче, може и с камъчето и си готов-имаш перфектен реактор.
Само не забравяй вечер да изключваш филтърчето, ако имаш риби в аквариума.
След 2 седмици можеш да подготвиш втора бутилка, защото първата отслабва.
На 10-то пълнене най-много започваш да разпитваш къде в твоя град продават бутилки за СО2 *DONTWORRY*
точно с такова филтърче съм го направил ,но го ползвам и за филтрация :)
просто мисля вечер да откачам бутилката за да не уморя някоя риба
Цитат на: igenov - 17.04.2008 20:03
Според мен аквариумът ти е пренаселен от гледна точка на рибите.  . Няма да е лошо нощем да включваш аерация.
според калкулатора в форума не са много понеже са малки на размер .
Аерация няма как да пусна щото нямам помпа за въздух.
Кои са първите симптоми за пренасищане на цо2 ,защото не ми се изка да броя жертвите :(
: 17.04.2008г 21:09ч
Ако не е много нахално ще помоля да ми кажете точната пропорция за системата мая и захар в грамаж за 2л. шише щото с тея лъжици и чаени чаши се обърках.
Хубаво ли е да се добавя сода към сместа ?
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

DJBamby

ЦитатКои са първите симптоми за пренасищане на цо2 ,защото не ми се изка да броя жертвите

Рибите се качват се отгоре и се опитват да дишат кислород от въздуха. Трихогастер и сом знаеш го могат ,така че гледай другите дали отварят устите над повърхността. Колко мехурчета ли, пробвай с 1 в секунда и разтваряй добре, примено както ти е казал iek.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg380.imageshack.us%2Fimg380%2F1890%2Fa1gn0.th.jpg&hash=3ce3fd12d8a974e49b4c15f28f322edda0013e1e - 666 litra.

jojo

Цитат на: iek - 17.04.2008 21:23
На 10-то пълнене най-много започваш да разпитваш къде в твоя град продават бутилки за СО2 *DONTWORRY*
При мен май беше на седмото...
Според мен реакторът е по-важен от генератора. Няма значение как добива човек СО2, важно е как го разбива. Някой тук бе казал, че и струйно да вкарваш, ефектът е минимален. Вярно, взех  си FERPLAST CO2 ENERGY MIXER-разпределител на въглероден двуокис и ефектът е поразителен, няма нещо, което да прави по-ситни балончета, (не работя за фирмата и нямам роднини, работещи в нея  :-P)
Аз събрах система СО2 почти професионална и вкарвам на око, въпреки, че имам и преброител. Имам тестове на Сера за РН и КН и меря, но най-добре се ориентирам по самите растения. Никога до сега не съм виждал рибетата на поврхността да дишат.
Мисълта ми беше, че ако разбиваш с камъче, дори и през нощта да подаваш, няма да имаш проблеми- казвам го от собствен опит. Просто разтварянето е минимално- ако не се лъжа около 10 % се постига (имаше статия), така че не мисля, че застрашаваш рибките. Аз знаеш ли какво правех? Преди лягане просто издърпвах маркуча до повърхността.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.d256h.com%2Faquaristic%2Fimage025.gif&hash=d89e53039c2c437552e4503b958195480aaad7fbАЛБУМ

Оскар Уайлд: "...спорят само безнадежните кретени".
Питието определя съзнанието...

aleks7373

и аз съм от русе,от скоро поллзвам СО2 заради Е.OZELOT GREEN
Когато искаш,намираш начин,когато не искаш-намираш оправдание!

Similar topics (5)

42325

Започната от castor07


Публикации: 30
Прегледи: 11498

48372

Започната от njoyz


Публикации: 6
Прегледи: 2964

25718

Публикации: 8
Прегледи: 4297

59652

Публикации: 1
Прегледи: 7534

40331

Започната от vacko75


Публикации: 7
Прегледи: 3535