• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:28

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

не ми работи CO2-то

Започната от Electro fish, 01.04.2013 03:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Electro fish

Здравейте ,направих системата за CO2 ,но от дифузера все още не излиза нищо, а вече минаха повече от 30 часа.Температурата в стаята е 24 градуса. Аквариума е 80 литра с едно шише 2 литра за реактор и едно малко стъклено шишенце свързано с реактора и наполвина пълно с вода за да гледам колко мехурчета излизат.Рецептата е точно както е дадена тук на Лонгалон с изключение че добавих съвсем малко сода бикарбонат,защото прочетох че издържа по дълго.В малкото шишенце влиза газ от реактора като на 3-4 секунди има по едно балонче.Купих си един дифузер от и-бей от Тайланд,хваща окото ,даже в интернет гледах едно клипче как излизат балончета от него,до тук добре ,но от моя нищо не излиза.В маркуча в аквариума е влязла вода,незнам това дали е проблем за газта.Маркуча съм го пуснал малко по дълъг около 2 и половина метра с 4 мм отвор ,проверил съм капачките стегнати са, от никаде не излиза нищо ,има и едно кранче за спиране от най ефтините.Счупи се накраиника на дифузера за маруча но само на мястото кадето се пъха маркуча и аз го поставих в останалото.По маркуча се е образувал конденз ,но нищо повече.Моля ,ако някой може да даде идея, защо не работи или какво трябва да подобря,ще съм благодарен.Още един въпрос ще вмъкна,на снимката отзад червеното растение(забравих му името) е все едно гризано от нещо ,това стана за една вечер ,искам да питам това на липсата на CO2 ли се дължи? Приемам всякакви съвети,нов съм в хобито но имам много желание .Прилагам 2 снимки на реактора и дифузера.Благодаря! *HELP*     

ilk4000

На дифузера му трябва налягане, което системата с мая не може да създаде. Махни дифузера и сложи филтър от цигара!

goldstar94

Ето линк :


Ако имаш филтър можеш да го пуснеш на стуята да ги завърта из целия аквариум  *THUMBS UP*

Nikiengi

Вярно, че на този дифузер му трябва налягане, но не е вярно, че тази система не може да го създаде! Работи си перфектно с него, но се иска повече време да мине, или да се стопли малко бутилката.  :-)

Caxapa

Има вероятност да "издиша" от някъде и за това да не достига до дифузера.

Nikiengi

Цитат на: Caxapa - 01.04.2013 10:01
Има вероятност да "издиша" от някъде и за това да не достига до дифузера.
Това е най-вероятната причина, особено като гледам как си накичил капачката! То уплътнението трябва да е от вътрешната, а не от външната й страна! :-)

Caxapa

И вероятноста идва от стъкленото бурканче с металната капачка  :-D

Electro fish

Ще пробвам да го сменя с пластмасово и да сложа силикон отдолу и на двете капачки ,дано стане ако не филтър на цигара и дано проработи,докато растенията не са ми измрели напълно  *THUMBS UP*

ceko

направи си системата без втория съд ,тоест без бурканчето ,
аз съм директно и нямам проблем ,но съм залепил шлауха със секундно лепило  успех  :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs27.postimg.org%2Fub3yubpcf%2Fuk_GRe_He.gif&hash=fab23b0277348359ae200ce5eefc4c477c5a3876

evgeni200

Силикон изобщо не лепи пластмасовите капачки ,бутилки и маркучето което влиза!

ceko

между другото балончетата може да ги броиш и на дифузера !

и моя е същия  8-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs27.postimg.org%2Fub3yubpcf%2Fuk_GRe_He.gif&hash=fab23b0277348359ae200ce5eefc4c477c5a3876

Nikiengi

Цитат на: evgeni200 - 01.04.2013 15:54
Силикон изобщо не лепи пластмасовите капачки ,бутилки и маркучето което влиза!
За лепене - не лепи, но за уплътняване е супер!  *THUMBS UP*

pqko

силикон става но от този който е за колите,кадето се  мажат гарнитурите,после неможеш да го махнеш,така стега  :-D

Electro fish

Тоя дифузер наистина иска голямо налягане ,бутилката не може да го създаде,поне моята,направих една дупчица по средата,ама нещо не ми харесва защото пуска голям мехур и сложих филтър от цигара и стана ,а също и кранчето ми изпускаше балончета и го махнах,от него се губи налягането.

Similar topics (1)

52415

Публикации: 2
Прегледи: 2205