• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:03

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с CO2 ladder дифузер на Dennerle

Започната от Milten, 01.03.2017 22:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Milten

Преди седмица си взех CO2 комплект на Dennerle (бутилка, редуцир вентил, flipper/ladder, check valve и т.н.), но имам проблем със flipper/ladder-a. Мехурчетата излизат много големи и се задръстват на първото и второто ниво. Четох, че е необходимо да се изчакат 1-3 дни за да се образува биологичен слой в стълбата за да може мехурите да се хлъзгат и да не се спират по пътя, но вече мина цяла седмица, а подобрението е доста слабо. Стълбата е нивелирана и преди да я сложа в аквариума я почистих с топла вода, както пишеше в инструкциите. Моля за съвет - да чакам ли още или да предприемам някакви други мерки.

Nebunu

Биологичен слой при мен се появи между 7-10 дена. Само да кажа че аз съм с таифун размер с на 100 литра. Имам и този сет които ти имаш обаче не го ползвам все още. Подавам 2 седмици вече ЦО и мехурчета изчезват преди да стигнат горе. Супер добре разтваря.

Milten

Благодаря ти за отговора. Ще му дам още няколко дни шанс тогава.

Milten

Цитат на: Nebunu - 01.03.2017 23:01
Биологичен слой при мен се появи между 7-10 дена. Само да кажа че аз съм с таифун размер с на 100 литра. Имам и този сет които ти имаш обаче не го ползвам все още. Подавам 2 седмици вече ЦО и мехурчета изчезват преди да стигнат горе. Супер добре разтваря.

Няма подобрение. Преди един ден го измих целия и наново ще опитам. Моля те пиши като инсталираш твоя сет на Dennerle и имаш някакви отзиви от flipper-a

a__andreew

Здравей колега, много важно е да е вертикално монтиран с такъв дифузер на 60см. съм разтварял цо2  и единствения проблем ми е било да го отвесирам във водата. Може да не го слагате вертикално в едната от равнините и затова да се задържа в някое от дискчетата. Я сложете снимка по лесно е да видим.

Nebunu

Цитат на: Milten - 11.03.2017 17:11
Няма подобрение. Преди един ден го измих целия и наново ще опитам. Моля те пиши като инсталираш твоя сет на Dennerle и имаш някакви отзиви от flipper-a

Здрасти. Не съм го инсталирал и няма да го сложа най вероятно. Но найстина сложи една снимка да видим.

Milten

Ето малко снимки, но не знам дали ще дадат достатъчно информация. На най-долните 2 нива се заклещват мехурите някъде по средата.

petko


Milten

Цитат на: petko - 14.03.2017 00:02
От кога е в аквариума?
Аквариума е стартиран на 21.01.2017.

petko

И реактора ли е от тогава.
Виж дали е нивелирано.

Milten

Цитат на: petko - 14.03.2017 00:08
И реактора ли е от тогава.
Виж дали е нивелирано.

Flipper-a е от 3 седмици. Нивелирах го, но с голям нивелир *CRAZY*. Утре ще търся по финно нивелирче, че така е много груба нивелацията в едната равнина.

Milten

Пиша за да споделя, че вече всичко е наред. Препоръка към хора, които имат намерение да си взимат този дифузер на Dennerle - много добре измийте всички компоненти след разглабяне с топла вода и търкане с гъбичка. В инструкциите пише само да се изплакне, което явно не е достатъчно. Добра нивелация - знам, че е трудно да се намерят малки нивелирчета, но няма как да стане иначе. Трети съвет е ако имате възможност сложете потока на CO2 да е по-висок докато всичко се стабилизира, въпреки че повечето дава фира в началото - може и да бъркам, но с по-висок поток ми се струва, че необходимия биофилм се изгради доста по-бързо.
Най-важното - не се отказвайте. На мен ми отне 2-3 седмици да го подкарам.
Надявам се този коментар да помогне на някой в бъдеще. :)

Amev

Забравил си най-важната препоръка - не си купувайте тази скъпа глупост ;) че всеки две седмици ще трябва да се мие ;) а разтварянето не е на 100%

Similar topics (5)

54014

Публикации: 2
Прегледи: 2298

38442

Публикации: 8
Прегледи: 4295

15811

Публикации: 4
Прегледи: 3560

52869

Публикации: 1
Прегледи: 2147