• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 19:19

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

SunSun 104B -малък дебит или.....

Започната от stef_hs, 20.07.2015 21:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stef_hs

Здравейте съфорумци
Днес след чистене на външния филтър ми се видя доста слаба струята на входната вода в аквата.Помпата е на около 7м и се чисти на около 40дни.Според вас нормално ли е тази "струйка" за помпа която я дават 1400л/ч ? 1та кошница има само едропореста гъба ,2та само вата , а третата няма нищо.Клипа е след почистването и...
Видео споделяне / VBOX7

svetliopp

Махай я тая вата и всичко ще се оправи.
По добре си сложи някаква керамика.
Успех!

a__andreew

Здравейте, почиствате ли тръбите и маркучите и от там доста пада дебита, но за вашия случай не е от там. Сложете си керамика в кошниците заедно с едропорестата гъба без ватата , която според мен е вашия проблем.

svetliopp

Аз нещо по различно ли казах? *spam

_Kirilov

Не е далеч от истината китайския филтър - горе долу толкова си може.
Вземи си още малко керамика и за последната кошница(най-горната)и сложи само на нея едно тънко парче вата.
Пробвай се да изчистиш и маркучите колкото можеш(аз това го правя като ги сложа на чешмата в банята, като водата преди ако е вървяла в едната посока - аз я пускам в другата и така се отлепят повечето налепи).
Иначе добре си се ориентирал, като си махнал флейтите ;)

Не знам колко ти е населен аквариума,но аз чистя канистри 2 до максимум 3 пъти в годината.

П.П. Сам можеш да видиш колко му е реалния дебит на филтъра - взимаш 10л туба или кофа от 20л и засичаш за колко време ще я напълни(по-сложни стават сметките). Или ако имаш кофа с деления я слагаш на нивото на аквариума и пълниш 1 минута. Литрите които е изкарал умножаваш по 3600(секунди) и ще видиш реалния ти работен дебит на филтъра.

Колеги малко по-леко с тона :)
Успех.

Boqnov90

Не съм съгласен с изказването че китайските филтри толкова си могат. Аз имам филтърна глава сънсън 1200л.ч. и я ползвам за канистъра пълен с керамика вата и едропореста гъба и струята е доста силна. Да нямаш проблем с ротора колега

_Kirilov

Цитат на: Boqnov90 - 22.07.2015 12:55
Не съм съгласен с изказването че китайските филтри толкова си могат. Аз имам филтърна глава сънсън 1200л.ч. и я ползвам за канистъра пълен с керамика вата и едропореста гъба и струята е доста силна. Да нямаш проблем с ротора колега

Затова съм написал как евентуално да провери реалния дебит. Няма филтър който да изкарва това което му дават производителите по една или друга причина. Няма да изпадам в спорове.

Подкачваща глава за топ-филтър с 1200л/ч след 5 месеца работа при видимо намален дебит извади около 750л/ч. След и щателно  почистване с разглобяване стигна до няма и 900л/ч, което според мен си е нормално.

Similar topics (5)

21074

Публикации: 2
Прегледи: 2776

58479

Публикации: 8
Прегледи: 5929

41809

Публикации: 7
Прегледи: 7905

53382

Публикации: 25
Прегледи: 13165

57614

Публикации: 6
Прегледи: 4607