• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:29

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Странен проблем с Атман 3338

Започната от oranda, 19.01.2013 18:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

oranda

Днес реших да си почистя канистъра / Атман 3338/ Измих всичко, почистих ротора и когато го пуснах да се пълни през входящата тръба той неочаквано реши да връща от там. Сега и от входа и от изхода тече вода. Не е запушена входящата тръба, работи спирателното кранче.
Ако имате идеи, моля?! Крайно се изнервих. Вече 3 часа се занимавам с това.Успех нулев.  :duvar:

Penta

Най-вероятно не си сглобил ротора правилно, артисаха ли ти някакви части ?  :-D

oranda

То почти няма шанс да объркаш сглобката. Аз съм руса, ама не чак толкова.  :-D Нищо не е артисвало и всичко си е по местата.

dalgia

Разглоби го и го разгледай отново. Сигурен съм че има логично обяснение на проблема. :-)

Георги

Не виждам как може да изкара вода през входната тръба - тя се съединява с уплътнение към тръбата на най-горната кошница.
Ротора е в капака и е на по-високо ниво от най-долната част на входната тръба.
Освен да се е сцепил крана на входа и да не може да удържа налягането на водата...

a__andreew

Или перката се върти на обратно. Може нещо да е станало с намотката на бобината. Имам филтър ехеим 2233, който си сменя посоката на въртене на перката. Дано този случай да е нещо друго, щото при мен е решението нова глава :(

bluefire

А може ли да си объркала  вход и изход щото ги пише на щуцерите и случайно да си ги завъртяла  ;-)

S_mo

Проблемът сигурно е решен, защото толкова дни да си със спрял канистър и да не си пишеш в темата.  *DRINK*

Similar topics (5)

54014

Публикации: 2
Прегледи: 2298

38442

Публикации: 8
Прегледи: 4295

15811

Публикации: 4
Прегледи: 3560

52869

Публикации: 1
Прегледи: 2147