• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Смяна на вода - уред?

Започната от Hai4o, 10.08.2015 18:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

asito

Не трябва да тече постоянно водата.Само докато засмуче вода от аквариума.И чак пък да е зверска цената....

Penta

Цитат на: asito - 12.08.2015 23:23
Не трябва да тече постоянно водата.Само докато засмуче вода от аквариума.И чак пък да е зверска цената....
При положение че във филмчето нивото на аквариума е под това на чешмата (а и в кой дом аквариума е над нивото на кръста, където е чешмата) няма как да работи без да е пусната постоянно чешмата.

asito

Не ми се спори.Ползвам същата система над две години вече.Аквариума е на 65см от пода,чучура на мивката на 1м май.Естествено,че ще има разлика на дебита в зависимост от нивата,но и да е на земята аквариума пак ще дърпа,но по-слабо.Така че да обобщя-дърпа без да тече постоянно водата!!!!

aileen_queen

При мен разстоянието от аквариума до банята е 11 метра.
Имам 12-13 метров маркуч (цената е около 60-70 ст./м), със саморъчно монтиран в единия му край преходник, с който го свързвам с маркуча на душа. В края към аквариума имам някаква джаджа от тия за сифонирането - 10тина лева струваше, но почти не я ползвам.
Та схемата ми е следната:
Слагам единия край в аквариума, закачам другия на душа и пускам водата, за да се напълни маркуча с вода.
След това спирам водата, разкачам от душа и водата потича към пода на банята.
Така и не се разбра, въпросния аквариум на пода ли е или е на шкаф. Ако е на шкаф не би следвало да има проблем.
Ако целите по-бързо източване си вземете маркуч с по-голямо фи. Моя е фи 12 и даже някой път ми идва прекалено бързо източването на 50 литра, докато се моткам да обера натореното от рибите.
Аз лично освен ако някой не ми подари тая щуротия на JBL за 105 лв. не бих си го купила, има доста други, по-полезни неща за акварума, които може човек да си купи за тия пари. А пък най-яко е като знаеш, че нещо струва една бала пари и да си го направиш сам за 50 стотинки, дето се вика.  *bg*
- 135 л. стартиран 28.03.2015г, JBL Crystal profi e1501
- 28 Paracheirodon simulans, 4 Microgeophagus ramirezi
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs17.postimg.org%2Fgd30sklsr%2Fpodpis.jpg&hash=c41bcbce78f0131ae8f7d13d3d375b9d3edc34aa

Hai4o

Ей тоя номер с душа ще го пробвам! Моя маркуч е ф12 и е 15 метра!

tomatomov197

   Глупости , водата тече 5-10сек.  само . Даже като засмуче , аз отвивам маркуча и го пускам на пода в банята , за да тече по-бързо . 
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

aileen_queen

Цитат на: tomatomov197 - 13.08.2015 17:23
   Глупости , водата тече 5-10сек.  само . Даже като засмуче , аз отвивам маркуча и го пускам на пода в банята , за да тече по-бързо .
Кое са глупости?
- 135 л. стартиран 28.03.2015г, JBL Crystal profi e1501
- 28 Paracheirodon simulans, 4 Microgeophagus ramirezi
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs17.postimg.org%2Fgd30sklsr%2Fpodpis.jpg&hash=c41bcbce78f0131ae8f7d13d3d375b9d3edc34aa

petko

При положение ,че аквариума е над нивото където изтича водата работата е ясна.Един маркуч върши работа независимо колко метра е.

Цитат:
"Наситена водна струя, дори ако резервоарът се намира по-ниско от мивката!"

Това или е рекламен трик или са открили начин да променят гравитацията,ако не тече чешмата постояно. :-)

asito

Глупост е,че трябва да тече постоянно водата от крана в мивката.
Не е рекламен трик.Не съм много наясно с физиката(кой закон беше),но се сети как като напъхаш маркуч в 200л бидон от кисело зеле,смукнеш малко и след това чорбата сама си тече от маркуча,въпреки че е отвесен нагоре.Или ако искаш да източиш гориво от резервоара на колата-пак смукваш,създаваш вакуум,течността се увлича и тече :)

petko

Ами имаше нещо за скачените съдове. :-)
Края на маркуча от където излиза водата(зелевата чорба :-))трябва да е под нивото на течността за да тече няма значение колко е отвесно.
Пробвай като точиш да вдигнеш края(изхода) на маркуча над нивото да видим какво ще стане. :-)
Пробвай с къс маркуч който едва излиза от бидона ,как ще източиш. :-)
*DRINK*

bunzip2

Petko е прав.
За да върви водата, независимо какво ще се използва, ако е по метода на скачените съдове,
законите на физиката си важат с пълна сила :)

asito, при тебе тече, но както казваш, аквариума е на 60 см. от земята ... да, на толкова е стойката, на която стои. Отделно самия аквариум е висок поне 40 см. сигурно, от това излиза че водната повърхност се намира на най-малко 1 метър от нивото на пода.
Мивката е на метър и нещо. Да, но ти пускаш маркуча в мивката, и тои слиза на почти 20-30 (може и повече) сантиметра надолу.
Сигурен съм, че водата тече от високо, към ниско.Дори и пренебрежимо малко да е (2-3 см), резултата е източване.
Ако пробваш метода, който казва петко, да вдигнеш края на маркуча, 100% точенето спира :)

Няма как да е обратното, освен ако не се използва друг метод (помпа, или увличане чрез водната струя от чешмата, както е написано по-горе) :)

На кратко - съдът, от който се източва, трябва да е поне мааалко по-високо, от съдът в който се прелива. Или поне нивата на двата края на маркуча, трябва да отговарят на това.

torsade

А устройството към крана на мивката работи на базата на ефекта на Вентури, следствие на закона на Бернули. Вижте в Уикипедия :popcorn:
И ако водата в чешмата тече постоянно, може да източва и аквариум под нивото на чешмата.
Охлювът не ни е враг!

petko

Цитат на: torsade - 13.08.2015 21:42

И ако водата в чешмата тече постоянно, може да източва и аквариум под нивото на чешмата.
Нали това имам предвид. :-)

asito

Ааа,не ми се правят експерименти :) 55см е висок единия акв.,другия 40см май беше.На мен ми върши работа при сегашното разположение на мивката и аквариумите  *DRINK*
На който му е скъпа с-мата да си връзва маркучи,на който аквариумите са му на земята да си ползва кофи или да плаща повече за вода :)

discusfen

На клипа не се вижда дали самата прахосмукачка има предпазна решетка.Ако няма язък за животинките попаднали в нея всичките отиват на свобода в канализацията.

Similar topics (4)

3024

Публикации: 19
Прегледи: 7069

48632

Публикации: 2
Прегледи: 2403

32181

Публикации: 10
Прегледи: 4557

46163

Публикации: 4
Прегледи: 3289