• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Шумен аератор ?

Започната от goolf5, 18.09.2016 13:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

goolf5

Здравейте , имам аквариумче 21 литра с аератор и гъба , но аератора и много шумен и направо подлудява с тома бръмчене.Четой други подобни теми пишеше , че колегите слагат памук или дунапрен под аератора и шума спила , пробвах но при мен с памука или без шума е един и същ .. Някой който знае как да се справя нека ми помогне. Благодаря !

nicco

Ако има възможност може да го скриете в шкаф над аквариума върху подложка от дунапрен.Много от аераторите си бръмчат и като нови, така че с ремонт едва ли ще се получи.По-безшумни които съм пробвал SERA,CHAMPION сигурно има и други.Един малък вътрешен филтър също ще реши проблема.
200l. Victoria
240l. Malawi Mbuna
320l. Placidocromis,Aunocara

dalgia

Ако можеш да си намериш на Сера безсшумни са или поне доста по тихи от китайските.А и цените са поносими.На Ехаим съшщо са добри,но доста по скъпи.

goolf5

Би ли ми дал линк на някой от тези на Сера , които смяташ че са добри ?

manyg

Hailea ACO-6602 също е доста безшумен и е по-евтин ;)

dalgia

Цитат на: goolf5 - 19.09.2016 17:11
Би ли ми дал линк на някой от тези на Сера , които смяташ че са добри ?
Е то ти линк, но ми се струва че бяха по евтини или аз нещо се бъркам.Имам от втория вид 275 л/ч.Имай предвид че не са особено моштни,може би затова са тихи.  http://zoomagazin.eu/bg/kategorii-stranirane/aeratori-i-kompresori-694/p-2Още нещо за което се сетих.Вътрешен филтър също добре аерира водата.Във момента със така.

goolf5

Да , така е обаче много ми издухва неоните и те стоят на дъното да не ги носи течението на водата

stefan4o

Гледам в ОЛХ един пич от Русе предлага пиезо-електрически, които били безшумни. Явно са нова мода.  *DRINK*

goolf5

Линк на обявата можеш ли да пуснеш ?

stefan4o

20.09.2016 22:07 #9 Last Edit: 21.09.2016 17:45 by Caxapa
Тук някъде имаше реклама......  :popcorn:

Иван Атанасов

Цитат на: stefan4o - 19.09.2016 18:55
Гледам в ОЛХ един пич от Русе предлага пиезо-електрически, които били безшумни. Явно са нова мода.  *DRINK*

Аз си закупих от този модел помпички и не че няма шум,но е минимален и се чува само когато се заслушам до помпичката.Сравнено с обикновенна външна помпичка която имам(някаква китайска-работи като трактор)тази е номер 1.

vasil dimitrov

А като мощност как е?

Иван Атанасов

21.10.2016 23:17 #12 Last Edit: 22.10.2016 15:19 by gigabate
Ми тя си дойде със шлаух и едно доста голямо финно камъче под формата на монета 5см. и си пуска доволно въздух.Утре ще кача снимка!


Публикациите са слети: 22.10.2016г 15:03ч

Ето обещаната снимка:


В дясно зад камъка!

vasil dimitrov

 *THUMBS UP*Ще си взема и аз.

kre10

Малко опит да дам и аз, за обезшумяване на евтин аератор.
Моя съм го закачил на 2 ластика завързани за кабела за захраването и така виси и е доста тих и няма проблеми.
Трябва да се внимава и маркуча да не подпира някъде защото вибрацията се предава през него и ако опира в стъклото може да дрънчи от това.

Similar topics (5)

27164

Публикации: 8
Прегледи: 3633

52373

Публикации: 7
Прегледи: 3164

28860

Публикации: 12
Прегледи: 6256

25718

Публикации: 8
Прегледи: 4272

22946

Публикации: 3
Прегледи: 3327