• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:31

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблеми с канистър - SunSun HW-402b

Започната от Methokill, 05.02.2015 13:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Methokill

Здравейте колеги.От къде мога да намеря керамична ос за SunSun HW-402b...Моята се счупи и искам да си закупя нова,може и втора употреба.

Нов проблем - филтъра тече от главата,не от уплътнението на кофата...Самата глава се пълни с вода и започва да тече като лейка...От къде може да е проблема...А конденза в колбата на УВ лампата трябва ли да ме притеснява?

Въобще колегата ми продаде МНОГО ХУБАВ канистър....
Помагайте колеги ,да го поправим заедно...

Публикациите са слети: 05.02.2015 21:33

Някой нещо ?  *dontknow*
300l malawi
Metriaclima Lombardoi
Metriaclima Greshakei
Labidochromis Hongi
Labidochromis Caeruleus
Pseudotropheus Demasoni
Cyrtocara moorii
Pseudotropheus Saulosi Taiwan Reef
Ancistrus Sp.
Ancistrus L144

Methokill

Здравейте отново колеги.Никой не се включи в темата ,но все пак да споделя развитието.

Разглобих филтъра на съставните му части и смених абсолютно всички гумички.Като казвам всички,това значи абсолютно всички!След разглобяването забелязах няколко проблема:
1.На спирателния кран се беше измъкнала една от гумичките.Това го видях след като разглобих целия кран на съставните му части.Измих всички чаркове ,подсуших ги и сглобих всичко в обратен ред.Използвах и малко чист вазелин за пръстените,тъй като са доста.По вътрешните стени имаше натрупани мизерий,много мизерий!Не съм и предполагал на какви места има о-пръстенчета,бяха общо 8 или 10.След това повредата в крана беше отстранена,но проблема с пълненето на главата остана.
2.За всеки случай смених големия О-пръстен на главата.
3.След като включих канистъра да върти без капака на главата забелязах ,че няма течове от никъде.И тук дойде момента на истината-клапана за обезвъздушаване на канистъра.В момента ,в който натиснах клапана си пролича всичко-от него започна да излиза вода,много вода!!!
След това се захванах да разглобявам въпросната част.След като разглобих всичко установих,че на оста има 2 о-пръстенчета от двете страни - една откъм канистъра и една откъм главата.Едната се беше измъкнала и брутално смачкана.След като видях това имаше една много дълга и просташка клетва от моя страна,която смятам да не я споделям,но беше в общи линии до 10 коляно,25 става,7 прешлен!!!Смених и двете о-пръстенчета от двете страни и отново използвах малко дерматичен вазелин.Сглобих всичко в обратен ред.Сглобих канистъра в обратен ред.

Сега канистъра работи без грам теч,но въпреки това съм се застровал,като съм го извел извън шкафа в леген.Все още няма и капка от никъде!

Резултата е следния: N-броя о-пръстени,3 дни умуване и разглобяване и сглобяване,2 кутии цигари,кофа нерви,канче две вода по пода и ЕДИН НЕТЕЧАЩ КАНИСТЪР С УВ!

Снимах ви въпросното О-пръстенче ,за да ви го покажа.Това е от мен за сега!


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs28.postimg.cc%2F6g54mq6yl%2FWP_20150207_001.jpg&hash=bdfeeb0d3febfa0718e5e36438298136641f4df0
300l malawi
Metriaclima Lombardoi
Metriaclima Greshakei
Labidochromis Hongi
Labidochromis Caeruleus
Pseudotropheus Demasoni
Cyrtocara moorii
Pseudotropheus Saulosi Taiwan Reef
Ancistrus Sp.
Ancistrus L144

stefan_doc

Ллеле! Доста поучително колко неща трябва да се гледат при покупка втора употреба!
Предишният собственик дали е знаул за проблемите?

asito

Ами ако не ти е казал ,че тече,напиши кой е да знам да не купувам от него.А и не само аз.Никъде не се толерират некоректните.Добре,че си намерил уплътнения.Човек,само до десето коляно ли  :-D ,аз щях да стигна и по-назад  :-D :-D :-D :-D :-D

Methokill

Като цяло купих канистъра с леки съмнения,защото на въпроса "Тече ли?" ,отговора беше "Амиии НЕ"...Има само конденз при УВ лампата.Викам си "Айде то масово се образува конденз в колбата,ще го оправя"..В еконта беше голяма дандания и викам айде взимам го ,че ми е мерак.А и човека ми се стори видимо сериозен,тъй като веднага щом му казах ,че го взимам ,изтри обявата.Иначе още в офиса ми стана ясно,че нещо не е както трябва,защото беше целия омазан с вазелин.Да не говорим,че маркучите бяха нарязани на 60см.Ама айде сега маркучите голяма работа,ползвал го е в непосредствена близост до аквариума си,майната му...А за оста въобще не предполагах...Като отворих ротора направо онемях...Дано за парите ,които го купих,да го направят много много щастлив.То на мен ремонта ми излезе много евтино,а и удоволствието ,че съм го оправил сам ,ме кара да се чувствам много добре.Вече съм си поръчал нов ротор от Китай,не е там работата.Сега си намерих и парче неръждавейка,за да си направя временно ос,даже две оси,та да имам резервни.Не е там работата ,просто е срамота за някакви 40 50 лева да се прави човек на тарикат!Аз си го оправих канистъра,но просто така не се прави,големи мъже сме в крайна сметка.Сега като си направя и оста ,ще стане чисто нов за без пари.Поне го обслужих и му смених абсолютно всичките пръстени,утре остава и две оси да си направя докато пристигне ротора и керамичната ос и всичко ще заспи.Трябва да му взема и керамика и аз съм човека!Добре ,че не съм от хората с "кунки в г*зунки" и че в близост до вкъщи има магазин,зареден до пръсване с О-пръстени през 0.5мм ...

Обадиха ми се няколко колеги от тук ,да ми предлагат канистър и всеки ми казва каква му е болката ,ако има такава.Не ,че този не ми каза де....Добре ,че паркета е високо качество,иначе щеше да се изметне до тавана.

Поздрави от Бургас.
Николай
300l malawi
Metriaclima Lombardoi
Metriaclima Greshakei
Labidochromis Hongi
Labidochromis Caeruleus
Pseudotropheus Demasoni
Cyrtocara moorii
Pseudotropheus Saulosi Taiwan Reef
Ancistrus Sp.
Ancistrus L144

stefan_doc

Хубав разказ, ама не става ясно, кой е "главния" герой...

Caxapa

Оста на ротора не трябва да я лови магнит.Имай го предвид това.

asito

Добре,че не ми се падна на мен,че хич ме няма с ръцете :) .Хубаво е,че си се справил с проблема.Успех и дългогодишна без аварийна употреба на канистъра.

Methokill

Това за оста и магнита е полезно,имам го впредвид ,но не съм я проверил още.След малко ще я проверя.Героят е Николай Колев(така пише на разписката от Еконт).Телефон 0888607927..

Проверено:Не я лови метал.Утре ще си направя 2 бр..Жалко ,че не намерих още матРЯл..
300l malawi
Metriaclima Lombardoi
Metriaclima Greshakei
Labidochromis Hongi
Labidochromis Caeruleus
Pseudotropheus Demasoni
Cyrtocara moorii
Pseudotropheus Saulosi Taiwan Reef
Ancistrus Sp.
Ancistrus L144

bunzip2

Поздравления, че си го оправил. Философията не е голяма, ама коства време и нерви...

Колкото до самата случка - само факта, че си купуваш 402 и то "B" с UV-то, за цена 40-50 лв, трябва да ти говори, че те чакат изненади  :-D

Щом няма пукнатини никъде, значи всичко е поправимо :)

Methokill

Абе така е,вярно е че и се полакомих малко за тези пари нали,но какво да се прави...Просто в един друг форум бях срещнал обява от миналата година за такъв или подобен СънСън за 60 лева без забележки(поне не бяха описани) и за това.Няма значение,важното е ,че вече всичко е наред.Струва ми се ,че все още прави лек конденз в УВ лампата.Утре като монтирам новата ос ще погледна.Ако има много конденз ще се поръчва нова колба,28 лева ама какво да се прави,да сме живи и здрави,не са милиони.Сега аквата поне е с доста голяма филтрация - 294 литра по външен контур с обща филтрация 3450 литра на час - 2 канистъра х 1000 литра + 2 вътрешни 700/750 литра + 7W UV.Трябва да е супер водата.  *YAHOO*
300l malawi
Metriaclima Lombardoi
Metriaclima Greshakei
Labidochromis Hongi
Labidochromis Caeruleus
Pseudotropheus Demasoni
Cyrtocara moorii
Pseudotropheus Saulosi Taiwan Reef
Ancistrus Sp.
Ancistrus L144

a__andreew

"Оста на ротора не трябва да я лови магнит.Имай го предвид това."
Здравейте колеги, но с това не съм много съгласен. Ице на другите малки филтри оста е точно метална и вероятно е направено с цел икономия, но филтрите си работят безпроблемно. Колега защо не вземеш оста и не отидеш в голям магазин и да видиш да ли някой няма да ти стане , като размер докато дойде пратката. В Бургас миналата седмица бях в МОЛ плаза и там в зоо магазина имаше разни ротори за тетра е сигурно не е най заредения.

Methokill

Вече го направих колега.Нито една ос не пасва на ротора.Ако пасне на дебелина,то не пасва на дължина.Почти всички оси са с дължина 5.9см,а на мен ми трябва 6.5 *CRAZY* Обиколих всички зоомагазини,но никъде няма това ,което ми трябва.В единия от магазините дори намерих ротор от СънСън 1400 или 2000 л/ч,но няма как да пасне,иначе щях да го взема,беше ротора с оста.А в МОЛ-а има доста ротори,но след като всичките ги замерих със шублера,установих че отново никой не ми пасва. *CRAZY* По-принцип незнам дали би паснал някой ротор от друг модел и марка канистър.Очаквах някой да каже ,но все още никой нищо.Имам чувството ,че аз съм единствения със счупена ос на ротора на СънСън.Добре поне,че не съм я счупил аз *dontknow*.
300l malawi
Metriaclima Lombardoi
Metriaclima Greshakei
Labidochromis Hongi
Labidochromis Caeruleus
Pseudotropheus Demasoni
Cyrtocara moorii
Pseudotropheus Saulosi Taiwan Reef
Ancistrus Sp.
Ancistrus L144

Infinity_bg

Абе като цяло Сън Сън не са лоши, когато успееш да ги подкараш.. :-D :-D Моя докато успея да го безвъздушен си е еба*о мамата. Китайците са си оставили ръцете със смукателната част и объзвуздушаването. Ама за толкова пари... по натам когато се опаричим, нещо марково от висок клас. :-)

djibarov

Не съм съгласен! 303B от 3 години на 160 литров - взех го от тук - Варна, чисто нов и не се чува, нито е дал и най-малък проблем. При внимателно почистване и нормална експлоатация си е много добър.

Methokill

И аз съм много доволен.И двата ми както стана ясно са СънСън.Първия направи няколко години вече и е супер все още.Сега това,че има проблеми втория си е от предишния му собственик.Аз се чудя какъв зор толкова трябва да види един канистър,че да е начупен целия.Чувал съм за потрошени направо,все едно са играли мач с него.
300l malawi
Metriaclima Lombardoi
Metriaclima Greshakei
Labidochromis Hongi
Labidochromis Caeruleus
Pseudotropheus Demasoni
Cyrtocara moorii
Pseudotropheus Saulosi Taiwan Reef
Ancistrus Sp.
Ancistrus L144

Caxapa

Цитат на: a__andreew - 08.02.2015 09:05
"Оста на ротора не трябва да я лови магнит.Имай го предвид това."
Здравейте колеги, но с това не съм много съгласен. Ице на другите малки филтри оста е точно метална и вероятно е направено с цел икономия, но филтрите си работят безпроблемно. Колега защо не вземеш оста и не отидеш в голям магазин и да видиш да ли някой няма да ти стане , като размер докато дойде пратката. В Бургас миналата седмица бях в МОЛ плаза и там в зоо магазина имаше разни ротори за тетра е сигурно не е най заредения.
Андрей! Нали знаеш се човъркам по тези неща и до сега нито една метална ос не е хваща магнит. Дори и на  репликите на Ехайма. Та помисли малко. Там  има магнитно поле, и самият ророр е магнит. Помисли каво би се получило ако е метал който го лови магнита. Не съм пробвал с такава ос но  не вярвам да стане поради горе изброените причини.

bunzip2

Цитат на: djibarov - 08.02.2015 10:37
Не съм съгласен! 303B от 3 години на 160 литров - взех го от тук - Варна, чисто нов и не се чува, нито е дал и най-малък проблем. При внимателно почистване и нормална експлоатация си е много добър.

+1

Купих си моя филтър употребяван, на 2-3 години сигурно, може и повече. SunSun HW302. Аз го ползвам една година вече. Няма шумове, няма течове, няма никакви проблеми.
Много съм доволен.
Принципно ми се ще да си взема по-нататък един по-голям, че сега комбинирам с един вътрешен, щото като се понатовари аквариума, 302 идва малко слаб за 140 литра.
Та, следващия пак ще е сънсън, 303 може би.
За мен канистрите на сънсън са максималното което може да получиш според цена-качество.

Methokill

Колеги днес сложих новата ос.Малко по-тънка е от заводската и се чува шум,но не е зверски.Мислите ли,че ще е проблем това?
300l malawi
Metriaclima Lombardoi
Metriaclima Greshakei
Labidochromis Hongi
Labidochromis Caeruleus
Pseudotropheus Demasoni
Cyrtocara moorii
Pseudotropheus Saulosi Taiwan Reef
Ancistrus Sp.
Ancistrus L144

Caxapa

Ако се увеличи шума предполагам ще да е от разширение на канала на оста . Та добре, че отвори темата и ще взема да се наканя да направя експеримент с ос която е лови магнит. Само да изровя от мазата  чантите с резервни филтри и да намеря подходяща метална ос. По принцип може би ще стане временно и от мед или алумин.Стига да има такъв размер дебелина на телта.

Methokill

В друг форум колега беше сложил малко алуминиево тиксо по оста,защото била с няколкл микрона по-тънка от оригиналната.Оправил се проблема със шума.Имах такова тиксо ,ама или свърши или не мога да го намеря....За сега работи така.Канистърс седи в един леген,така работи.Страх ме е да го изкарам,макар че вече втори ден работи без грам теч..Хахах
300l malawi
Metriaclima Lombardoi
Metriaclima Greshakei
Labidochromis Hongi
Labidochromis Caeruleus
Pseudotropheus Demasoni
Cyrtocara moorii
Pseudotropheus Saulosi Taiwan Reef
Ancistrus Sp.
Ancistrus L144

petq3515

Въпросът за керамичната и металната ос и мен ме заинтригува. Имам метална ос на един вътрешен филтър виватеч, но не съм я пробвал лови ли я магнит. Моите предположения за използване на керамични оси пред металните са, че те се износват в пъти по бавно от металните. И другото предположение е да не би да има опасност от индуциране на ел. напрежение в металната ос и от там в аквариума /на принципа на динамото или електрожените/, но ако може някой по компетентен в електротехниката да поясни.
Никой не проумява какво притежава, докато не усети болката от загубата му.

dgrn

неръждавейката не я лови магнит 100%
"Видяла жабата,че подковават коня,та и тя вдигнала крак..."
http://cdn.fishki.net/upload/post/201508/12/1626758/gallery/Kbi2p8E.gif

dalgia

Цитат на: dgrn - 03.03.2015 21:08
неръждавейката не я лови магнит 100%
Има и неръждавейка,която я лови магнита.

Methokill

Цитат на: dalgia - 03.03.2015 21:22
Има и неръждавейка,която я лови магнита.

Абсолютно си прав!Инокса също е неръждавейка ,но магнитна.Затова на иноксовият хладилник се лепкат магнити,а на мивката не хваща.Но на евтините мивки,на скъпите пак хваща.Ето цитат от друг форум,несвързан с акваристиката,но обяснено много добре.

ЦитатХромникеловата стомана аустенитен клас с търговско означение 18/10, често наричана медицинска неръждавейка/стомана, по нашите означения 08Х18Н10Т, съдържа Хром 17-19 %, Никел - 9-11 %, Титан 0,5-0,7 % и въглерод 0,8 %, е много устойчива на химически реактиви. Лесно се обработва и заварява.
Мартензитният клас неръждаеми стомани е значително по-твърд от предния и могат да бъдат магнитни.
Феритния клас неръждаеми стомани е по-мек от мартензитния и са магнитни.
Мартензитният и феритният клас съдържат Никел 1-5 %, а Хром 10-30 %,
което ги прави също неръждаеми, но магнитни.
Съществува и дуплексен клас неръждаеми стомани, по-просто казано смес от аустенитна и мартензитна стомана, явно ще са повече или по-малко магнитни.
Мартензитните неръждаеми стомани в бита се използват за производство на прибори за хранене.
"ИНОКС" - неръждавейка, от фр. inoxydable.

и

ЦитатПри производство на неръждаема стомана е много трудно да се "оттървеш" от въглерода ...и ако не го направиш -остава някакъв процент,който е ферообразувател (алфа желязо - с магнитни свойства) -останалото (много повече) е аустенит (гама-желязо -"магнита не го лови").Така различни неръждавейки (алпака,инокс,316,318...) се държат по различен начин спрямо магнита.
Ако материала е за заваряване - за предпочитане е да е с по-малко въглерод, но често (за по-лесно)производителите оствят въглерода и добавят микролегиращи елементи (ниобий или титан)-така стоманата ства примерно Х18Н9Т за по добра заваряемост.
Дано съм бил полезен.
300l malawi
Metriaclima Lombardoi
Metriaclima Greshakei
Labidochromis Hongi
Labidochromis Caeruleus
Pseudotropheus Demasoni
Cyrtocara moorii
Pseudotropheus Saulosi Taiwan Reef
Ancistrus Sp.
Ancistrus L144

nicco

Здравей колега, би ли споделил къде в Бургас е този магазин за 0-пръстени,интересува ме големия за канистър сън сън 304 .
200l. Victoria
240l. Malawi Mbuna
320l. Placidocromis,Aunocara

Similar topics (5)

54610

Публикации: 6
Прегледи: 3308

35054

Публикации: 22
Прегледи: 10192

24994

Публикации: 0
Прегледи: 2072

59379

Публикации: 7
Прегледи: 4928

51683

Публикации: 5
Прегледи: 3272