• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем със почти скъсан кабел в основата на филтър HJ 711 В

Започната от Aqualover, 22.04.2014 10:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aqualover

Здравейте колеги!
Имам нужда от спешен съвет по отношение на един филтър HJ 711, който е на сестра ми и го е ползвала преди в аквариум със златни рибки. Сега отново по празниците искаше да и стартирам аквариума и да избера непретенциозни рибки.

След като купихме пълнежи и микромек, вати, забелязах, че кабела който излиза е все едно резнат с нож и от вътре се виждат жиците. Човека който ми го продаде в зоомагазина тогава същия филтър ми обясни че ако се отвори филтъра и онова черното защитно покритие вече филтъра не може да се ползва и ще гръмне. Затова се чудим какво да го правим?

Скъсаното на кабела е точно над капака на филтъра  но за да се поправи и да се сложи нов кабел ще трябва да отваряме и там. Ще приложа снимки едната от интернет другата от един колега и съм оградила с черно мястото на проблема. Моля за съвети. Тя има и друг филтър, но е много слаб. Този е 6 вата.


Публикациите са слети: 22.04.2014 10:36


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs28.postimg.cc%2F9c8m460tp%2F001.jpg&hash=a0cea8ffcf780cd01b4fc004c701c998754e4280



https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs28.postimg.cc%2Fffq6o2r3h%2Findex.jpg&hash=8b2a7efb2efc4fdbcbcb743a42a9b3538add89cf
Guppy, C. pygmaeus, C. sterbai, Colisa lalia. Какво друго му трябва на човек...:)

Барбарон

Риска да стане беля е голям, а живота е безценен. Нов такъв филтър струва около 17-18 лева. Не се занимавай с глупости, а си купи нов!


kpyMu

Напротив подлежи на ремонт може да се разглоби и да се запои някоя друга жица, ако има нужда в противен случай, ако е само едната оголена може да сложи течен силикон той изолира тока в водата и няма да има проблем казвам го от личен опит.

hunter

Цитат на: kpyMu - 22.04.2014 13:06
Напротив подлежи на ремонт може да се разглоби и да се запои някоя друга жица, ако има нужда в противен случай, ако е само едната оголена може да сложи течен силикон той изолира тока в водата и няма да има проблем казвам го от личен опит.
С тия ти постова някой самонадеян може и беля да си докара. По добре се въздържай от подобни коментари, че не знаеш кой ще го прочете и какво ще му дойде на главата. И жици няма има проводници. За подобен тип упражнения си иска компетентен човек не всеки може да се нагърби с това така, че който не разбира по добре да НЕ ПИПА.

icopenev

Нека и аз да се изкажа като завършил инженер. Няма абсолютно никакав смисъл да се занимаваш.... риска е много голям може и да стане може и да не стане.... Като направиш една равносметка 15-20лв за нов - мъртви риби или по-лоши недай си боже най-добре би било да се инвестира в нов.  *STOP*

petko

Цитат на: kpyMu - 22.04.2014 13:06
Напротив подлежи на ремонт може да се разглоби и да се запои някоя друга жица, ако има нужда в противен случай, ако е само едната оголена може да сложи течен силикон той изолира тока в водата и няма да има проблем казвам го от личен опит.
Колегата hunter ти го е казал.Само ще допълня.
Като го разглобиш какво ще видиш,един залят със смола кабел.На колежката кабела се е нарушила само външната обвивка.Поради дългото ползване кабела се е втвърдил и при пречупването се е нарушила външната изолация.
Знам как може да стане и без да се запоява,НО НЕ МОГА да давам такива съвети на хора,които си нямат понятие от ел.инсталации.
Консумативите за ремонтирането ще излезнат по-скъпи от ново филтърче. :-)

saxon

Ако си от Варна обади се ще ти подаря един филтър, но не се опитвай да му правиш ремонт.

Aqualover

БЛАГОДАРЯ на всичките които ми писахте! И аз съм съгласна че е за боклука горе филтърната глава-затова ви казвам друг да не се лъже да купува на старо. Ще запазя само ротора и касетките за биофилтрация. Хем ще има повече секции. То  за мен не би било проблем но за вече семейна двойка им се оказва разход. Сега ще се опитам да ги убедя да им подаря нов.  Иначе също ако може някой да ми каже добър филтър с място за сипоракс до 20 лв и помпа за въздух която да е по-безшумна! Моята е флувал  1.2 w и пак бръмчи. *thanks *DRINK*
Саксон, благодаря все пак за жеста!
Guppy, C. pygmaeus, C. sterbai, Colisa lalia. Какво друго му трябва на човек...:)

wwladoo

Това е проблем при всички вътрешни филтри от този тип(китайчета)---при работа една година,година и нещо изолацията на кабела на един два см.от отвора,където влиза кабела  се втвърдява и се пука и почва да удря ток, удрял ме е не един или два пъти,на рибите нищо им няма--минали са ми десетки с този проблем през ръцете.На колегата със силикона,не става номера издържа един месец и толкова просмуква се вода между изолацията на кабела и силикона,пълнил съм го цялото пространство със силикон под капачката,на които е подвижна, като съм вкарвал вътре връзката.Силикона не лепи този тип пласмаса на капачето и изолацията на кабела също.Извода е нов всяка годинка-годинка и нещо,както са ти казали колегите-това им е най-слабото място;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Aqualover

Може и да си прав колега Владо, но аз съм нямала такъв проблем и сестра ми изкара повече от 2 години с него. Ако е така и всяка година нов, по-добре дайте съвет какъв да купи. Аз съм попадала на добри от тези хайлея и този. Моя е джей би ел но е скъп за нея. Нямам си представа какъв да вземем. То всичко на пазара е китайско.  *ROFL*
Guppy, C. pygmaeus, C. sterbai, Colisa lalia. Какво друго му трябва на човек...:)

Барбарон

Цитат на: redmerinda83 - 25.04.2014 15:22
То всичко на пазара е китайско.  *ROFL*
Има огромна разлика между продукт, който е произведен в Китай и такъв, който е китайски по разработка и произход. Зад първия случаи седи качествения контрол на реномиран производител, а във втория - определено липсата на такъв контрол и гонене на безумно ниска цена за сметка на качеството. Да, има и чисто китайски стоки, които са с отлично качество, но на фона на общия боклук те се губят. За това, че нашия пазар е залят именно с подобни боклуци, вина има само и единствено потребителя... Разбирам, че на мнозина джобовете са изтънели, но това за мен не е достатъчен довод за пазаруването на подобни филтри. По-добрия вариант е да се изчака, да се досъбере някой лев и да се купи нещо от по-добър производител. В крайна сметка риска от потапянето във водата на уред под напрежение, който струва десетина лева е голям. Грабвай нещо от този сорт и да ти е мирна главата. Да не говорим, че тук имаш и някаква биологична филтрация:

http://zoo-paradise.com/shop/index.php?category=internal_filters&product=Internal_filter_Sera_Serafil_120&n=6

Aqualover

Прав си колега, Барбарон. Някои хора не го осъзнават. Ако зависеше от мен щях да и взема джей би ел или ехейм аква бал! Нямам много опит с филтри! Ще и предложа. И в онзи зеления имаше сипоракс и клейрмек стъклени топчета, подарък от  мен :-)
И за да не пускам друга тема да ви питам така на шега може ли според вас 5-6 черни неонови тетри да си живуркат в 35 литра аквариум само със 2 сомчета джули? За мен  е малко нелепо. Миналия ден обикаляхме и в зооцентър Люлин и на сестра ми и ги препоръчаха само защото попита. Аз се изсмях. Според мен ще им е тясно. Тя ги хареса и въпреки че и давам да избира между други мини рибки като разбори галакси, данио, пигмеус, кардинал, емберки се е заинатила за тях@}->-- *DRINK*
Хареса и бабрус тетразона и тези черни неонови тетри и край, но и обясних, че се гледат в аквариум над 60 л.
Също харесва обикновения неон и червения неон, но те са по-податливи на ихтио. А щом умори 3 златни рибки, просто се чудя дали ще се справи сега?!?
Дадох и да прочете тук и други статии.
Guppy, C. pygmaeus, C. sterbai, Colisa lalia. Какво друго му трябва на човек...:)

Similar topics (5)

25718

Публикации: 8
Прегледи: 4272

56724

Публикации: 0
Прегледи: 1760

45409

Публикации: 0
Прегледи: 2052

54014

Публикации: 2
Прегледи: 2298